MULTIMEDIALNA SZKOŁA FOTOGRAFOWANIA NATIONAL GEOGRAPHIC (4 PŁYTY)
PŁYTA 1
CZ. 1
PODSTAWY FOTOGRAFII
W części pierwszej znajdziesz cenne wskazówki, które nauczą Cię, jak obserwować otoczenie. Przedstawione symulacje fotograficzne pomogą Ci poznać podstawowe narzędzia i techniki oraz pozwolą dowiedzieć się, co jest potrzebne, aby otrzymać ostre zdjęcie. Jak zrobić dobry portret rodzinny? Jak sfotografować grupę osób? Na te i inne pytania odpowiedzą mistrzowie fotografii z National Geographic. W tej części znajdziesz również początek „Historii reportażu National Geographic”.
CZ. 2
KOMPONOWANIE ZDJĘCIA
Dalszym etapem jest nauka kadrowania zdjęć, aby oprócz zwykłej dokumentacji zdarzenia uzyskać rzeczy, których inni nie zauważyli. „Reguła trójpodziału” przestanie być dla Ciebie tajemnicą. Przekonasz się, że dobremu fotografowi nie przeszkadza tzw. brzydka pogoda. Deszcz, śnieg, mgła, burzowe niebo czynią fotografię bardziej wyrazistą, pomagając stworzyć ekspresyjne i niepowtarzalne zdjęcia. Ponadto poznasz dalszy ciąg „Historii reportażu National Geographic”.
CZĘŚĆ 1
50 animacji flash
6 symulacji
16 filmów wideo
4 animacje trójwymiarowe (3D)
188 zdjęć z powiększeniem
CZĘŚĆ 2
38 animacji flash
8 symulacji
8 filmów wideo
184 zdjęcia z powiększeniem
PŁYTA 2
CZ. 3
APARATY FOTOGRAFICZNE
W trzeciej części znajdziesz wskazówki i porady dotyczące sprzętu fotograficznego. Poznasz typy aparatów i ich właściwości, byś mógł wybrać ten, dostosowany do Twoich potrzeb. Ponadto dowiesz się, jak fotografować ruch, jak efektownie oddać go na zdjęciu. To trudna sztuka. Tym bardziej cenne okazać się mogą instrukcje tych, którzy już ją opanowali. Na koniec kolejna porcja informacji o „Historii reportażu National Geographic”.
CZ. 4
OBIEKTYWY
Uzupełnieniem wiadomości o sprzęcie będą informacje dotyczące obiektywów; ich rodzajów i właściwości. Dowiesz się, co to jest detal makrofotograficzny, a także jakimi zasadami kierować się przy fotografowaniu architektury, na co zwrócić uwagę, aby uzyskać najlepszy efekt. Ponadto poznasz tajemnicę sukcesu Jamesa Stanfielda oraz znajdziesz kolejny odcinek „Historii reportażu National Geographic”.
CZĘŚĆ 3
36 animacji flash
5 symulacji
2 animacje trójwymiarowe (3D)
97 zdjęć z powiększeniem
CZĘŚĆ 4
30 animacji flash
3filmy wideo
108 zdjęć z powiększeniem
PŁYTA 3
CZ. 5
ŚWIATŁO
Piąta część poświęcona jest zagadnieniom związanym ze światłem. Inaczej bowiem fotografuje się przy pełnym słońcu, a jeszcze inaczej o zmroku. Obie te sytuacje wymagają innej techniki i w obu przypadkach trzeba zastosować inne parametry. W tej części dowiesz się także, jak fotografować wydarzenia plenerowe: festyny, imprezy sportowe czy parady uliczne. Poznasz tajniki pracy i warsztatu dwóch uznanych fotografów: Michaela Yamashity oraz Williama Alberta Allarda oraz prześledzisz kolejny odcinek „Historii reportażu National Geographic”.
CZ. 6
WYBÓR FILMU
W części szóstej znajdziesz informacje o rodzajach i właściwościach filmów. Warunki, w jakich fotografujemy: pogoda, pora dnia, miejsce – na zewnątrz czy wewnątrz budynku – wymagają zastosowania określonego filmu, a do tego niezbędna jest wiedza o każdym z nich. Ponadto udasz się na wakacje z aparatem ku wielkiej przygodzie oraz zapoznasz się z radami, jakich udziela fotograf James Stanfield. Wszystko wieńczy kolejny odcinek „Historii reportażu National Geographic”.
CZĘŚĆ 5
24 animacji flash
4 filmy wideo
2 animacje trójwymiarowe (3D) 90 zdjęć z powiększeniem
CZĘŚĆ 6
21 animacji flash
7 symulacji
6 filmów wideo
112 zdjęć z powiększeniem
PŁYTA 4
CZ. 7
NAŚWIETLANIE. EKSPOZYCJA
Siódma część poświęcona jest zagadnieniom związanym z ekspozycją i jej pomiarami. W następnej kolejności zmierzysz się z bardzo trudnym tematem, wymagającym już dużych umiejętności, mianowicie fotografowaniem w warunkach ekstremalnych – na ziemi, w powietrzu i pod wodą. Pomocne w tym względzie będą nie tylko wskazówki dotyczące samej techniki, ale i dodatkowego sprzętu: fleszy, światłomierzy, statywów i innych akcesoriów. Na koniec jak zwykle kolejny odcinek „Historii reportażu National Geographic”
CZ. 8
FOTOGRAFIA CYFROWA
W części ósmej znajdziesz zestaw informacji o fotografii cyfrowej. Aparaty cyfrowe to nie tylko nowinka technologiczna, ale także nowe formy wyrazu. Źródłem praktycznych informacji, inspiracji i nowych możliwości są także Internet, komputer oraz książki i czasopisma poświęcone tematyce fotograficznej. Będzie o nich także mowa w tej części programu. Żeby tradycji stało się zadość Szkołę Fotografowania zamyka ostatni odcinek „Historii reportażu National Geographic”.
CZĘŚĆ 7
33 animacji flash
7 filmów wideo
141 zdjęć z powiększeniem
CZĘŚĆ 8
24 animacje flash
3 symulacje
2 animacje trójwymiarowe
88 zdjęć z powiększeniem
Gorąco polecam i zapraszam do zakupu.