Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

MUGGA Deet Spray Najmocniejszy,komary,kleszcze GLS

30-08-2014, 19:13
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 19.99 zł     
Użytkownik asg_FRP
numer aukcji: 4520943876
Miejscowość Bytom
Wyświetleń: 5   
Koniec: 30-08-2014 19:00:08

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha






F.H.U. "JARD-B"

UL. MONIUSZKI 3/1
41-902 BYTOM

Informacje dotyczące
spraw technicznych naszego asortymentu e-mail
[zasłonięte]@jardb.pl

Informacje dotyczące zwrotów/reklamacji/wymiany e-mail
[zasłonięte]@jardb.pl

Informacje dotyczące
przesyłki e-mail
[zasłonięte]@jardb.pl

Telefon: (32)[zasłonięte]787 46
Tel/Fax: (32)[zasłonięte]787 46



Za pośrednictwem firmy kurierskiej GLS

KOSZT WYSYŁKI GLS:

- wpłata na konto: 10 zł
- za pobraniem: 18 zł

MOŻLIWY RÓWNIEŻ ODBIÓR OSOBISTY:

Salon sprzedaży
Bytom, ul. Moniuszki 3/1


Poniedziałek - Piątek: 9.30 - 17.00

Sobota: 9.00 - 13.00

» Zobacz mapkę dojazdu


Aby przeprowadzić bezproblemową transakcję prosimy o zapoznanie się z regulaminem naszych aukcji

» Regulamin aukcji





Repelent spray Mugga DEET 75 ml na komary,kleszcze, meszki

MUGGA w spayu dla osób dorosłych oraz dzieci od 3 roku życia, o silnym, odstraszającym działaniu przeciwko komarom (europejskim i tropikalnym), muchom, muchom krwiopijnym, meszkom, moskitom, gzom, bąkom, kleszczom i innym insektom. Zabezpiecza przed ukąszeniem przez 6-8 godzin od zastosowania. Ma przyjemny zapach, można je bezpiecznie stosować na preparaty do opalania i inne kosmetyki

Skutecznośc preparatu została potwierdzona w laboratorium i w terenie oraz przetestowana na ok.2500 gatunkach komarów, a także na ok. 850 gatunkach kleszczy.

Preparat zawiera DEET (N,N-dietylo-m-toluamid) - skuteczny i sprawdzony naukowo odstraszający owady środek owadobójczy, opracowany przez Armię USA w 1946 roku i zarejestrowany do stosowania przez ogół społeczeństwa w 1957 roku.

Sposób użycia: Spryskać niewielką ilością preparatu odsłoniętą powierzchnię ciała oraz odzież z odległości ok. 20 cm. Nie rozpylać preparatu bezpośrednio na twarz, najpierw rozpylić preparat na ręce, następnie ostrożnie rozetrzeć. Nie rozpylać w zamkniętych pomieszczeniach.

MUGGA (znana również jako MYGGA) została wyprodukowana przez belgijską firmę JAICO D.P.N.V. we współpracy z Instytutem Medycyny Tropikalnej im. Księcia Leopolda w Antwerpii. Posiada wiele prestiżowych nagród międzynarodowych oraz specjalne wyróżnienie UNII EUROPEJSKIEJ za skuteczność działania.

Środki Mugga są szczególnie polecane dla:

    - myśliwych
    - wędkarzy
    - podróżników
    - pracowników leśnych
    - ogrodników
    - wojskowych
    - i każdego miłośnika natury

Środki ostrożności:

Przeczytać uważne informacje znajdujące się na etykiecie preparatu. Stosować wyłącznie do użytku zewnętrznego. Należy unikać kontaktu z oczami, ustami, błonami śluzowymi oraz nie stosować na rany otwarte czy podrażnioną skórę. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. U małych dzieci, nie stosować na duże powierzchnie skóry. Nie stosować w przypadku alergii na którykolwiek ze składników. Przy stosowaniu na dużych powierzchniach skóry, należy unikać nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne.

Skład:

Zawiera substancję czynną (9,4 %) N,N-dietylo-3-metyolbenzamide-95 g/l (DEET), etanol 357,5 g/l oraz frakcje olejków roślinnych.
Rocznie za granicą i w kraju wypoczywa około 33 mln Polaków w tym ok. 1,1 mln w strefach zagrożeń chorobami tropikalnymi. Wybierając się do kraju tropikalnego lub lasu warto pamiętać o zdrowiu i zaopatrzyć się w profesjonalne repelenty na insekty jakim jest niewątpliwie Mugga.

Preparaty z serii Mugga roll-on i Mugga Spray to jedne z najbardziej uznanych na świecie repelentów chroniących ciało ludzkie przed insektami,a w szczególności tymi ze stref subtropikalnych i tropikalnych. Na zachodzie znany jako MyggA Natural w Niemczech jako JAICO w Anglii Mosqito Milk .Mugga zawiera przede wszystkim składnik o nazwie DEET raz wyciągi z olejów roślinnych min. citronelli i geranium znane ze skuteczność w odstraszaniu owadów i niszczeniu bakteri i wirusów. Badania przeprowadzone w Instytucie Medycyny Tropikalnej w Antwerpii Belgia wykazały, że skład użyty w repelentach marki Mugga jest bardziej efektywny w skuteczności w porównaniu z innymi preparatmi, także opartymi na substancji czynnej z N,N-Dietylo-m-toluamid (DEET). DEET blokuje receptory komara, moskity,meszki lub kleszcza na ok. 4-7 godziny ( zależy od gatunku i strefy zagrożenia i warunków klimatycznych ).

Środki ochrony przed insektami marki Mugga stosują osoby wyjeżdżające w strefy subtropikalnych i tropikalne, podróżnicy, myśliwi, wędkarze, survivalowcy, rolnicy idziałkowicze, pracownicy służb leśnych, wojskowi oraz osoby lubiące czynny wypoczynek na łonie natury.

Repelent posiada referencje wielu podróżników w kraju jak i za granica przebywających w trudnych ekstremalnych strefach tropikalnych.

Zastosowanie preparatu Mugga Roll-on i Spray:

    - Anopheles - na komary przenoszące malarię
    - Na kleszcze przenoszące boreliozę i KZM
    - Aedes, Haemagogus, Sabethes - komary przenoszące żółtą febrę i dengę
    - Culex i Anopheles - komary przenoszące filariozę i japońskie zapalenie mózgu
    - Phlebotomus - moskity przenoszące leiszmaniozę
    - Muchy tse-tse przenoszące afrykańską śpiączkę
    - Na meszki przenoszące filariozę i onchoerkozę
    - Pluskwiaki przenoszące chorobę Chagas
    - Lutzomya - muszki przenoszące chorobę Carriona
    - Wszy, pchły, pluskwy przenoszące dury

Większość chorób tropikalnych wywołują wirusy, bakterie lub mikroskopijne pasożyty.Lista chorób tropikalnych i pasożytniczych jest dość długa i wiele z nich przenosi się za pośrednictwem owadów, zwykle gatunków ssących ludzką krew.Choroby szerzą się za pośrednictwem różnych owadów. Do infekcji przenoszonych przez komary należą: malaria, choroba wirusowa o nazwie gorączka denga i różne robaczyce, jak filarioza i żółta febra. Leiszmanioza i gorączka muchy piaskowej są roznoszone przez muchy piaskowe, które żyją głównie na Bliskim Wschodzie. Dżuma, choroba bakteryjna, jest nadal, w niektórych krajach rozwijających się, przenoszona przez szczurze pchły, podczas gdy śpiączkę przenoszą muchy tse-tse. Różne kleszcze i roztocza przenoszą infekcje wirusowe, jak tyfus.Ukąszenia owadów nie są jednak jedyną drogą przenoszenia się chorób tropikalnych – można zarazić się nimi poprzez krew, cząsteczki kurzu znajdujące się w powietrzu, wodę i dotyk. Nosicielami wirusów mogą być gryzonie i inne zwierzęta. Niestety ciągle pojawiają się nowe choroby; w ostatnich latach odkryto na przykład wirusa marburg i śmiertelnego wirusa ebola, przenoszące się prawdopodobnie drogą powietrzną i gorączkę Lassa, która przenoszona jest przez zasiedlającego tereny wielkich skupisk ludzkich szczura wędrownego.

Poniżej lista najgroźniejszych chorób przenoszonych przez insekty w krajach tropikalnych.

    - Chikungunya
    - Choroba Carrióna – Bartonelloza
    - Choroba Chagasa
    - Denga
    - Dirofilarioza
    - Dżuma
    - Filarioza
    - Gorączka doliny Rift
    - Gorączka krymsko-kongijska
    - Gorączka Pappataci
    - Japońskie zapalenie mózgu
    - Leiszmanioza skórna
    - Leiszmanioza trzewna
    - Malaria
    - Muszyca
    - Ślepota rzeczna
    - Śpiączka afrykańska
    - Tularemia
    - Tyfus plamisty
    - Wirus Zachodniego Nilu
    - Żółta febra

Choroby odkleszczowe

    - Babeszjoza
    - Bartonelloza
    - Borelioza
    - Gorączka krymsko-kongijska
    - Gorączka Q
    - Kleszczowe zapalenie mózgu

Kleszcze – jak się zabezpieczać

Jeżeli przebywałeś niedawno w lesie, czy  w pobliskim parku, dokładnie skontroluj swoje ciało i ubranie, czy nigdzie nie ma na nim kleszczy, a gdy nagle zacznie Cię łamać w kościach, pojawi się gorączka, odczujesz zmęczenie, będziesz miał zawroty głowy – zastanów się, czy przypadkiem nie ukąsił cię zainfekowany kleszcz.

Kleszcze należą do gromady pajęczaków, do której zaliczamy także pająki i roztocza. Wyglądem przypominają małe, czarne pajączki, które wydają się zupełnie nieszkodliwe. W rzeczywistości te niepozorne osobniki, są jednymi z najbardziej niebezpiecznych pasożytów atakujących człowieka. W Polsce występuje kilka gatunków kleszczy, jednak najbardziej rozpowszechniony jest kleszcz pospolity (Ixodes ricinus). Kleszcze podczas cyklu rozwojowego przeobrażają się od najmniejszego stadium – larwy, poprzez nimfę wielkości ziarnka maku , aż do postaci dorosłej, wielkości dużej główki szpilki. Każda postać rozwojowa kleszcza potrzebuje do dalszego przeobrażania posiłku z krwi, po którym kleszcz pęcznieje i jest wtedy już dobrze widoczny na skórze.

Gdzie przebywają kleszcze?

Ulubionymi siedliskami kleszczy są wilgotne obszary roślinne, zwłaszcza lasy liściaste i mieszane, łąki, polany oraz zarośla w pobliżu jezior i rzek. Można je także spotkać w parku lub przydomowym ogródku. Znacznie rzadziej występują w suchych, sosnowych lasach. Larwy kleszczy żyją przeważnie w trawie, natomiast osobniki dojrzałe mogą czaić się wyżej na krzakach lub drzewach.
Aktywność kleszczy uzależniona jest od warunków klimatycznych – im wyższa jest temperatura i wilgotność otoczenia, tym ich aktywność jest większa. Rozpoczyna się zwykle wczesną wiosną, kiedy ustępują mrozy, i trwa aż do późnej jesieni.

Jak chronić się przed ukąszeniem?

Stosować repelenty Mugga roll i spray – są to produkty zakłócające orientacje kleszcza, nanoszone bezpośrednio na skórę lub odzież.Kleszcze mogą przyczepiać się do każdej części ciała, wprowadzając pod skórę aparat kłująco-ssący. Zazwyczaj znajdujemy je na rękach, nogach, głowie i uszach, zgięciach stawów, w pachwinach oraz fałdach skórnych. Kleszcze zanim wysączą dużo krwi, są tak małe, że bez problemu mogą przemieszczać się po naszym ciele. Gdy się najedzą – odpadają od swego żywiciela.Gdy wybieramy się w miejsca zagrożone występowaniem kleszczy, trzeba zadbać o odpowiednie ubranie: założyć czapkę, zakryte buty, długie spodnie i koszule z długimi rękawami przylegającymi do ciała lub zakończone ściągaczami. Dobrze jest zwrócić uwagę na kolor odzieży – na jasnym tle łatwiej zauważyć wędrującego po ubraniu kleszcza.

Po powrocie z miejsc szczególnie narażonych na występowanie kleszczy, należy dokładnie obejrzeć całe ciało i głowę oraz ubranie, czy nie ma na nim kleszczy. Warto także wziąć prysznic, dzięki któremu można spłukać nimfy kleszczy, które trudno dostrzec gołym okiem.Odzież w której byliśmy w rejonie zagrożenia należy wytrzepać i wyprać.

A gdy kleszcz już ugryzie.

Usuwanie kleszczy z ciała nie jest zabiegiem trudnym. Najlepiej, przy pomocy pęsety, ująć kleszcza bezpośrednio przy skórze i delikatnie, ale zdecydowanym ruchem, wyciągnąć lub wykręcić go ze skóry. W aptekach dostępne są także specjalne urządzenia do wyjmowania kleszczy. Należy uważać, aby podczas usuwania nie uszkodzić kleszcza tak, aby w naszej skórze nie pozostała jego główka.
Nie należy kleszcza zgniatać, przypalać zapałką, smarować tłuszczem ani benzyną. Czynności te powodują, że kleszcz może zwrócić treść pokarmową, co znacznie zwiększa ryzyko przeniesienia drobnoustrojów chorobotwórczych.
Po wyjęciu pasożyta, ranę należy przemyć środkiem dezynfekującym, a ręce umyć wodą z mydłem. Miejsce ukłucia należy obserwować przez okres kilku tygodni – gdy pojawi się zaczerwienie lub powiększający się rumień, trzeba niezwłocznie zgłosić się do lekarza! .Nie należy też wyrzucać wyciągniętego kleszcza tylko zachować go w słoiczku, a w razie obawy należy przesłać  takiego kleszcza do Poznańskiego Centrum Badań DNA   w celu wykonania badań czy kleszcz był zarażony.

Do zakażenia dochodzi w czasie ukłucia, gdy następuje bezpośrednie wprowadzenie zarazków do krwi. Można tez zarazić się spożywając niepasteryzowane mleko lub jego przetwory, w którym może znajdować się wirus kleszczowego zapalenia mózgu

Czy ukłucie kleszcza jest groźne ?  – TAK

Warunki klimatyczne mogą sprzyjać rozprzestrzenianiu się zakażonych kleszczy, których ukąszenie jest przyczyną groźnych chorób zakaźnych. Zainfekowane kleszcze, podczas wysysania krwi, przenoszą wirusy zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu, a także bakterie wywołujące boreliozę. Ryzyko zachorowań zależy od czasu, przez jaki kleszcz był przyczepiony do skóry człowieka. W przypadku KZM wystarcza krótkotrwałe żerowanie. Aby doszło do zakażenia boreliozą, potrzeba około 24 godzin żerowania, po których ryzyko jest już bardzo duże. Dlatego też, natychmiast po zauważeniu przyczepionego kleszcza, należy go we właściwy sposób usunąć.

Warto wiedzieć, że ślina kleszczy ma właściwości znieczulające, dlatego najczęściej nie czujemy ukąszenia. Kleszcz po przebiciu skóry może wysysać krew przez kilka dni. Następnie odpada.

Choroby przenoszone przez kleszcze.

Borelioza

Jest przewlekłą chorobą bakteryjną, dzielącą się na fazę wczesną i późną. Wywołują ją krętki (Borrelia burgdorferi) przenoszone przez wszystkie postaci kleszczy, dlatego bywa również nazywana krętkowicą kleszczową. Najwcześniejszym i najczęstszym objawem wczesnej fazy boreliozy jest tzw. „rumień wędrujący” – czerwona plamka w miejscu ukłucia, z której w ciągu kilku (od 3 do 30) dni powstaje szerzące się obwodowo zaczerwienienie o średnicy od kilku do kilkunastu centymetrów. Rumień może powodować świąd i pieczenie, czasem mogą mu towarzyszyć objawy ogólnoustrojowe: gorączka, uczucie zmęczenia, ból głowy, mięśni i stawów oraz powiększenie węzłów chłonnych. Gdy dostrzeżemy powiększający się rumień, trzeba niezwłocznie zgłosić się do lekarza!
Leczenie właściwym antybiotykiem prowadzi do całkowitego wyleczenia. Jednak, nierozpoznana i nieleczona borelioza przeradza się w fazę przewlekłą i zagraża licznymi niebezpiecznymi dla zdrowia powikłaniami. Występują wówczas przewlekłe zmiany skórne, ciężkie zmiany zapalne stawów, zapalenie mięśnia sercowego, zapalenie nerwów czaszkowych (zwłaszcza twarzowego), a także zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, mózgu i rdzenia.
To stadium choroby szczególnie zagraża kobietom w ciąży, powodując niejednokrotnie poronienia lub uszkodzenia płodu.

Wirusowe kleszczowe zapalenie mózgu

Kleszczowe wirusowe zapalenie mózgu, w skrócie KZM, jest chorobą o ostrym, dwufazowym przebiegu, wywoływaną przez wirusa z rodziny Flaviviridae. Jest najgroźniejszą chorobą wirusową przenoszoną przez kleszcze powodującą zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i mózgu. U części zakażonych osób choroba może przebiegać łagodnie i tylko badanie krwi może potwierdzić jej obecność. Współczesna medycyna nie zna skutecznego leczenia przyczynowego tej choroby.
W przypadku poważniejszego zakażenia, choroba przebiega dwufazowo. W pierwszym stadium rozwoju choroby (od 4 do17 dni po ukłuciu) występują objawy podobne do grypy: gorączka, złe ogólne samopoczucie, ból głowy, mięśni i stawów, niekiedy nudności i wymioty. Objawy te utrzymują się do 9 dni, po czym, po kilku dniach pozornego wyzdrowienia, pojawia się wysoka gorączka, silne bóle i zawroty głowy, sztywność karku, światłowstręt, zaburzenia świadomości i chwilowa utrata przytomności. Mogą wystąpić drgawki oraz niedowłady i porażenia nerwów. Wówczas zachodzą także zmiany zapalne w płynie mózgowo-rdzeniowym. Są to bardzo groźne objawy drugiej fazy KZM, wymagające natychmiastowej interwencji lekarza i hospitalizacji!
Kleszczowe zapalenie mózgu może mieć bardzo ciężki przebieg. Jeżeli dojdzie do zakażenia ośrodkowego układu nerwowego, nie jest możliwe leczenie przyczynowe, a jedynie łagodzenie objawów. Niejednokrotnie stwierdza się również następstwa pochorobowe, takie jak niedowłady kończyn lub zanik mięśni. W jednym do dwóch procent przypadków, kleszczowe zapalenie mózgu kończy się śmiercią.

Szczepienia przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu KZM

Kleszczowe zapalenie mózgu to choroba, przeciw której skutecznie zabezpieczają nas odpowiednie szczepienia. W Programie Szczepień Ochronnych, szczepienie przeciw KZM zalecane jest dla osób przebywających na terenach o nasilonym występowaniu tej choroby, a zwłaszcza:
- osób zatrudnionych przy eksploatacji lasu
- funkcjonariuszy straży pożarnej i granicznej
- wojskowych stacjonujących w rejonach zalesionych
- rolników
- młodzieży, uczestników obozów i kolonii
- turystów

Szczepienie polega na domięśniowym wstrzyknięciu dwóch dawek szczepionki w odstępie 1-3 miesięcy, które zapewniają ochronę na około 1 rok. Trzecią dawkę wstrzykuje się po 9-12 miesiącach po dawce drugiej by przedłużyć ochronę na kolejne 3 lata. Gdy niezbędne jest szybkie zabezpieczanie lekarz może zastosować przyspieszony schemat szczepienia umożliwiający uzyskanie ochronnego miana przeciwciał już po trzech – czterech tygodniach od pierwszego wstrzyknięcia.
W razie potrzeby długotrwałego podtrzymania odporności szczepienie trzeba powtarzać przyjmując, co 3 lata pojedynczą dawkę przypominającą.

Pamiętaj !

Kleszcze to pasożytnicze pajęczaki przenoszące groźne dla człowieka i zwierząt choroby zakaźne:
kleszczowe zapalenie mózgu i boreliozę.
Są aktywne od wczesnej wiosny do późnej jesieni.
Kleszczowe zapalenie mózgu to choroba, przeciw której brak jest leczenia przyczynowego, ale można jej skutecznie zapobiec stosując szczepienia ochronne.
Borelioza to przeciwnie: choroba bakteryjna, którą można skutecznie leczyć antybiotykami, ale nie ma przeciw niej szczepionki. W ochronie przed nią może pomóc szybkie usuniecie kleszcza.
Miejsce po usunięciu kleszcza należy obserwować przez kilka tygodni – powiększające się zaczerwienianie może być objawem boreliozy.

Podczas wizyty u lekarza, należy wspomnieć o ukąszeniu przez kleszcza. Pozwoli to na postawienie właściwej diagnozy. Objawy nie zawsze są widoczne i należy przeprowadzić badania krwi.
Nie lekceważ chorób przenoszonych przez kleszcze!

Źródło : Poradnik medyczny