Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

MUCHOŁÓWKA roslina ktora zjada owady DOROSŁA S.

23-01-2012, 12:25
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 20 zł      Najwyzsza cena licytacji: 20 zł     
Użytkownik akex
numer aukcji: 2051779877
Miejscowość Sprzedaż wysyłkowa
Licytowało: 5    Wyświetleń: 173   
Koniec: 26-01-2012 01:00:00
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie.
MUCHOŁÓWKA AMERYKAŃSKA 

 

 


 

 

 

 

 

Muchołówka może być skutecznym sposobem na pozbycie się z domu uciążliwych, denerwujących nas owadów...

 

 

Zimą muchołówka nie musi być karmiona. Aktywna w sezonie letnim zgromadziła dosyć pokarmu, aby przetrwać zimę.

 

 


 

 

 

Rośliny owadożerne

Skąd się wzięły i dlaczego żyją inaczej niż inne rośliny?


W ich naturalnym środowisku -podmokłych torfowiskach, bieg rzek powoduje wypłukiwanie wszystkich substancji odżywczych z gleby. Kwaśny torf, na którym takie rośliny są w stanie przeżyć, zostaje systematycznie pozbawiany wszelkich substancji odżywczych. Gatunkom tym proces fotosyntezy oraz uboga w substancje woda przestaje wystarczać do życia, dlatego z obrony przed "głodem" na przestrzeni wieków wykształcają specyficzne organy pozwalające na zdobycie pokarmu potrzebnego do życia. Źródłem pokarmu stają się owady i drobne zwierzątka. Ofiarami największych gatunków owadożernych są myszy, a nawet szczury. Rośliny wabią swoje ofiary słodkim nektarem, po czym wpadają one do różnego rodzaju pułapek, z których rzadko udaje im się wydostać. Następuje napływ enzymów trawiennych, nietypowych dla roślin, a w następstwie trawienie ofiary, a tym samym zaspokojenie potrzeb pokarmowych gatunków owadożernych.


 

MUCHOŁÓWKA AMERYKAŃSKA

(Dionaea muscipula)

Końce liści tego gatunku wyposażone są w pułapki złożone z dwóch półokrągłych liści na których brzegach znajduje się rząd długich szeregowo poukładanych zębów. W środku pułapek umieszczone są trzy włoski czuciowe, których zadaniem jest spowodować zamknięcie się pułapki w odpowiednim momencie.

Gdy owad lub inne zwierzątko zwabiony zapachem słodkiej substancji, którą roślina wydziela trafi do pułapki i jego ruch spowoduje dotknięcie któregoś z włosków czuciowych pułapka gwałtownie się zamyka, a ząbki z zewnętrznej części pułapki nie pozwalają mu się wydostać. Następuje natychmiastowy napływ enzymów trawiennych.


  


 


    

 


 

PONOSIMY PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA WYSYŁANE PRZEZ NAS ROŚLINY. SĄ ODPOWIEDNIO ZABEZPIECZONE PRZED USZKODZENIEM I CHŁODEM TAK ABY DOTARŁY DO CIEBIE W IDEALNYM STANIE. DOKONUJĄC ZAKUPU NIE PONOSISZ ŻADNEGO RYZYKA ZWIĄZANEGO Z TEMPERATURĄ CZY EWENTUALNYMI ZANIEDBANIAMI DOSTAWCY.WSZYSTKIE ZAKUPY PAKUJEMY DO JEDNEJ PACZKI!


Przedmiotem sprzedaży są dorosłe sadzonki muchołówek, które posiadają już w pełni wykształcone, duże pułapki, bez problemu polują i bardzo ładnie się prezentują. Roślinę wysyłamy razem z doniczką i torfem, tak jak widać na zdjęciu niżej, nie trzeba jej już sadzić, ani przesadzać. Średnica doniczek w których rośną to 8cm, a rozmiar samej sadzonki jest zbliżony do średnicy doniczki.
Do sadzonki dodajemy instrukcję uprawy

Oferujemy sadzonki takie jak na zdjęciu niżej
 

 

Uwaga!
Podczas pakowania i w transporcie może dojść do zamknięcia pułapek. Proszę się nie obawiać,muchołówka jako 'inteligentna' roślina otworzy pułapki po dwóch dobach, ponieważ poczuje, że nie ma w nich ofiary.

 DODATKOWE INFORMACJE:
-WYSYŁKA ODBYWA SIĘ NA NASZĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ
-ZA WYSYŁKĘ ZAWSZE PŁACISZ TYLKO RAZ-ZAPRASZAMY NA POZOSTAŁE AUKCJE


 

E-MAIL
albamar@albamar.pl

TELEFON:
034 [zasłonięte] 35366
(od poniedziałku do piątku 8:00-17:00)

GADU-GADU

-PRZEDPŁATA
Dane do przelewu otrzymasz po zakupie!
-POBRANIE
Płatne przy odbiorze

 

 

Po zalicytowaniu czekamy 10 dni na wpłatę lub informację o wyborze przesyłki pobraniowej. Jeśli w tym czasie nie otrzymamy zapłaty lub informacji o innych okolicznościach zwracamy się do Allegro o zwrot prowizji, co wiąże się z przyznaniem Ci negatywnego komentarza.

 

 

PEŁNY REGULAMIN NA STRONIE O MNIE
ZAKUP OZNACZA AKCEPTACJĘ REGULAMINU!!!

 

Wszystkie wysyłki realizujemy do 2-7 dni wysyłkowych od zaksięgowania wpłaty na koncie lub otrzymania wiadomości o wyborze przesyłki pobraniowej.

ROŚLINY ODPOWIEDNIO ZABEZPIECZAMY!

 

MUCHOŁÓWKA roslina ktora zjada owady DOROSŁA S.