Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Motława-Beat Trójmiejska scena... Stinzing, Icha

02-05-2014, 17:31
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 110 zł     
Użytkownik gedanus_pl
numer aukcji: 4118001427
Miejscowość gdańsk
Wyświetleń: 5   
Koniec: 02-05-2014 16:39:16

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: twarda
Rok wydania (xxxx): 2009
Kondycja: bez śladów używania
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

   

 

 Roman Stinzing, Andrzej Icha


 

Motława-Beat

Trójmiejska scena big-beatowa lat 60-tych

 


Motława-Beat Trójmiejska scena... Stinzing, Icha

 

 

Gdański Kantor Wydawniczy, Gdańsk 2009

str. 424, 220 x 280 mm, oprawa twarda

cena katalogowa: 129,00 zł

 

   

 

Historia trójmiejskiej sceny big-beatowej lat 60-tych.

Monografia Motława-Beat. Trójmiejska scena big-beatowa lat 60-tych, opisuje zjawisko, które narodziło się w połowie lat pięćdziesiątych i trwało przez całą dekadę lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Nowa muzyka młodzieżowa, której początki miały miejsce w Gdyni, Gdańsku i Sopocie, zmieniła na dziesięciolecia polską scenę muzyczną. Kształtując gust muzyczny młodzieży w Polsce, a był to powiew wolności i miał smak zakazanego owocu.

W książce, w części Trójmiejski impuls w zarysie przedstawiono historię muzyki big-beatowej lat sześćdziesiątych, koncentrując się na dokonaniach zespołów Gdańska, Gdyni i Sopotu. Szerzej, ze względu na znaczenie, pokazano cztery formacje: Meteory i Tony z Gdańska, Takty z Sopotu i Złote Struny z Gdyni. Autorzy zatrzymali się dłużej nad jednym z ważniejszych festiwali muzycznych - Wiosennym Festiwalu Muzyki Nastolatków, który odegrał znaczącą rolę w kształtowaniu gustów muzycznych młodego pokolenia. Dużo miejsca poświęcono wyjątkowemu w Polsce zjawisku - letniej scenie muzycznej Non-Stop w Sopocie, która przypominając atmosferą kurorty południowej Francji była przez lata wielkim świętem muzyki młodzieżowej. Osobną część książki dedykowano Jerzemu Kosseli, wybitnej postaci polskiej muzyki big - beatowej, założycielowi zespołów Niebiesko-Czarni i Czerwono - Czarni, które zdobyły popularność w Polsce i zagranicą. W części Zespoły od A do Z autorzy w formie encyklopedycznej przedstawili formacje, które tworzyły muzykę tamtego okresu. W efekcie ponad dwuletnich poszukiwań udało się dotrzeć do informacji dotyczących siedemdziesięciu ośmiu zespołów. Oczywiście niektóre opisy są bogatsze, a o niektórych grupach wiadomo dziś tylko, że istniały.

W książce zamieszczono wiele oryginalnych materiałów z tamtego okresu - artykuły i anonse prasowe, recenzje, reprodukcje plakatów, a przede wszystkim kilkaset fotografii, które wprowadzą czytelnika w atmosferę tamtych lat i pokażą w zatrzymanym kadrze muzyków i ich publiczność.

Motława-Beat. Trójmiejska scena big-beatowa lat sześćdziesiątych jest pierwszym w Polsce opracowaniem prezentującym narodziny polskiego rock and rolla - big beatu, nurtu muzycznego i szerzej - kultury młodzieżowej lat sześćdziesiątych. Do publikacji dołączone 2 płyty CD.