Może i słuchałeś kolumn o płaskiej obudowie, ale czy słuchałeś właśnie tych? Żaden z innych tego typu głośników nie posiada detalicznej szerokiej sceny dźwiękowej oraz ducha projektu plastycznego Monitor Audio. Modele z serii Frame Speakers, bo o nich mowa, kreują fenomenalny dźwięk – inżynierowie tej firmy znaleźli sposób na wydobycie naturalnego brzmienia z ultra cienkich (tylko 87 mm głębokości) obudów.
Kolumny w białym lub czarnym macie idealnie wtopią się w ścianę. Znajdziemy w nic unikalny system podłączenia, polegający na przeprowadzeniu kabla przez otwór w głośniku do terminali umieszczonych na przedniej ścianie obudowy. Kabli więc nie widać, a instalacja jest niezwykle wygodna.
Dopasuj obudowę do wnętrza twojego pokoju mając do wyboru ramki do głośników w kolorze białym lub czarnym piano lub pomaluj ramkę na kolor, który odpowiada ci najbardziej. Dla bardziej wymagających proponujemy fantastyczne zdjęcia do nadruku na maskownicy.
SoundFrame 1 jest doskonałym głośnikiem dla dużych ekranów. Wpasuje się w każdy typ pomieszczenia nadając mu nowy charakter, a technologia Monitor Audio zastąpi stare głośniki najbardziej dyskretnymi kompaktowymi kolumnami o wyjątkowym brzmieniu i niespotykanej stylistyce.
Specyfikacja
Pasmo przenoszenia: 55 Hz – 35 kHz
Czułość: 86 dB
Impedancja: 8 Ohm
Moc: 100 W
Rekomendowana moc wzmacniacza: 25-100 W
Konstrukcja: Zamknięta, System trójdrożny
Przetworniki: 1 x 165 mm C-CAM średnio-niskotonowy RSTII, 1 x 102 mm średniotonowy IDC z koncentrycznie umieszczonym 25mm wysokotonowym tweeterem Gold C-CAM
Wymiary z ramką: 539 x 389 x 87,5 mm
Waga z opakowaniem : 7,44 kg
Kluczowe zalety
- Szybka i łatwa instalacja
- Smukła obudowa o głębokości 87 mm
- Duży wybór kolorów specjalnie na życzenie klienta
- Ramki w kolorze piano black i piano white
- Dwa modele: centralny i front/surround
- Trójdrożna konstrukcja: 100 mm przetwornik średniotonowy i 25 mm przetwornik wysokotonowy, umieszczone współosiowo z możliwością zmiany kąta nachylenia (technologia IDC), 160 mm przetwornik basowy C-CAM z RST
- Kompensacja wysokich tonów +/- 3 dB
Technologie
Wszystkie powierzchnie emitujące sygnał w przetwornikach serii Platinum są wykonane z materiału C-CAM, opracowanego oryginalnie dla przemysłu lotniczego, dla silników odrzutowych. Jego właściwości okazały się idealne do wykorzystania go do budowy przetworników: są ekstremalnie sztywne, ale na tyle lekkie, by uzyskać dużą szybkość i skuteczność. W fabryce aluminiowo-magnezowy stop jest poddawany rygorystycznym testom, pozwalającym wyłapać wszelkie deformacje powierzchni i osłabienia wiązań molekularnych. Tak uformowany stożek poddawany jest następnie galwanizacji w wysokiej temperaturze, dzięki której na powierzchni stożka formuje się sztywna pokrywa aluminiowa. Konwencjonalne materiały z których wykonywane są przetworniki są bardzo elastyczne i podatne na pęknięcia podczas ich pracy, przez co generują zniekształcenia przy różnym poziomie siły głosu. Przetworniki C-CAM mają większą odporność na wyginanie i dlatego też zachowują dłużej swoje właściwości.
IDC
Modele IC oraz IW LCR posiadają unikalny ruchomy element. Jest to koncentryczny moduł składający się z przetwornika średniotonowego wraz z umieszczoną koncentrycznie kopułką wysokotonową Gold C-CAM. Moduł ten zapewnia lepszą detaliczność, wyższą moc na wyjściu i lepszą integrację wokali oraz lokalizację dźwięku.Regulacja barwy możliwa jest poprzez odpowiednie ustawienie tweetera (kąt ustawienia do 18 stopni). Moduł ten sprawia, że głośnik jest efektywnie konstrukcją trójdrożną.
RST RIGID SURFACE TECHNOLOGY
Profil przetwornika RST (Rigid Surface Technology) to równomiernie ułożone dołki na powierzchni głośnika, przypominające piłkę golfową. Symulacje komputerowe i odsłuchy udowodniły, że dołki te podnoszą sztywność dowolnej powierzchni, dzięki czemu przetworniki RST/C-CAM są odporne na mechaniczne naprężenia mogące odkształcić powierzchnię i przez to generować zniekształcenia. Obecność RST oznacza, że mogliśmy zastosować cieńsze, lżejsze i bardziej „muzyczne” membrany C-CAM, zapewniające szybkość, dokładność przy jednocześnie zredukowanych zniekształceniach. RST pomaga również rozproszyć fale stojące rozchodząc się po powierzchni membrany