Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Moduły GSM w systemach uP [BTC] NAJTANIEJ!!!

02-06-2012, 17:14
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 60 zł     
Użytkownik andrew8300
numer aukcji: 2328800254
Miejscowość częstochowa
Wyświetleń: 16   
Koniec: 17-05-2012 09:10:24

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: twarda
Rok wydania (xxxx): 2007
Kondycja: bez śladów używania
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Autor: Jacek Bogusz

ISBN:[zasłonięte]978-83233-16-0
Format: B5, 192 str.
Twarda oprawa
Wydawnictwo BTC
Warszawa 2007

O książce
Technologia GSM (Global System for Mobile Communication) zdominowała współczesną telefonię bezprzewodową, jest także najczęściej stosowanym rozwiązaniem w systemach komunikacji bezprzewodowej M2M (Man-to-Machine lub Machine-to-Machine) oraz telemetrii. Stało się tak dzięki szybkiemu obniżaniu przez producentów cen modemów GSM oraz coraz prostszej ich obsłudze.
W książce przedstawiono podstawowe informacje o budowie, parametrach, sposobach sterowania i programowania, a także o aplikacjach popularnych w naszym kraju modułów GSM (m.in. Motorola G24, Ericsson/Wavecom GR47 i 48). Przedstawiono w niej kilka przykładowych projektów ilustrujących sposoby obsługi modułów GSM za pomocą popularnych mikrokontrolerów. Autor przygotował projekty o dużych walorach praktycznych, są to bowiem: prosty system alarmowy ze zdalnym powiadamianiem, system zdalnej akwizycji danych, system mobilnego monitoringu do samochodów i inne. Dzięki szczegółowym opisom przykładowych aplikacji i programów sterujących, Czytelnicy mogą zapoznać się z rozwiązaniami praktycznymi, stosowanymi także w aplikacjach przemysłowych.

O autorze
Jacek Bogusz jest doświadczonym konstruktorem urządzeń elektronicznych, byłym pracownikiem Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Radiofonii Odbiorczej przy Zakładach Radiowych Diora w Dzierżoniowie. Obecnie zajmuje się projektowaniem urządzeń wyposażonych w mikrokontrolery przeznaczonych do systemów automatyki przemysłowej. Od 1997 roku współpracuje z miesięcznikiem Elektronika Praktyczna, na łamach którego prowadził m.in. kursy poświęcone programowaniu mikrokontrolerów w języku C i asembler. Opublikował także wiele artykułów poświęconych projektowaniu nowoczesnej elektroniki.

SPIS TREŚCI