ATxmega128A3U w DIL64
Przedstawiamy zestaw testowy spod znaku Leon Instruments z procesorem ATxmega128A3U. Posiada wszystkie podstawowe peryferia, jakich potrzebujesz do rozpoczęcia zabawy z nowym procesorem XMEGA.
ATxmega128A3U posiada:
- 128kB Flash, RAM 8kB, EEPROM 2kB
- 32MHz już od napięcia 2.7V
- 7x UART
- 3X SPI
- 2x I2C
- 7X Timer
- Full speed USB
- 12-bitowy przetwornik ADC 2Msps
- 12-bitowy przetwornik DAC 1Msps
- Event system i DMA
- Szyfrowanie AES/DES
- Interfejsy równoległe do RAM, FPGA, itp.
- ...i dużo, dużo więcej!
|
|
Obudowa DIL64
Płytka X3-DIL64 umożliwia łatwe podłączenie dowolnych układów. Wystarczy wetknąć nasz moduł w płytkę stykową, zupełnie tak jak normalny układ scalony. Zaprogramuj i działaj! Takie to proste. Płytka odpowiada wymiarom obudowie DIL64, a kolejnoć wyprowadzeń jest taka sama jak w obudowie TQFP64. Dzięki temu możesz ten moduł stosować w swoim programie projektowym bez potrzeby tworzenia nowej biblioteki.
Programowanie
Procesor ATxmega128A3U można programować na trzy sposoby:
- Interfejs PDI - umożliwia wgrywanie Twoich programów oraz konfigurację procesora
- Bootloader FLIP - innowacyjny pomysł firmy Atmel! Wystarczy zwykły kabel USB, aby zaprogramować ten procesor! Aby wgrywać swoje programy nie potrzebujesz programatora! Doskonałe rozwiązanie dla początkujących
- Interfejs JTAG - płytka nie ma złącza JTAG, ale procesor ma możliwość programowania i debugowania przez JTAG
Aby usprawnić rozwój Twoich programów, umieściliśmy na płytce przycisk RESET oraz FLIP. Przycisk FLIP służy do uruchamiania bootloadera USB, w celu wgrania programu bez potrzeby podłączania programatora PDI. Wystarczy zwykły kabel MiniUSB!
Kwarc, jaki chcesz
Nie lubisz, gdy producent zestawu narzuca Ci częstotliwość taktowania, lutując kwarc na stałe? Słusznie! My też tego nie lubimy! Dlatego dajemy Ci wolność wyboru, montując podstawkę pod kwarc. Włóż w podstawkę kwarc taki, jaki chcesz!
Pamięci nie zabraknie
W module X3-DIL64 umieszczono gniazdo do karty microSD, aby miał zawsze tyle pamięci, ile potrzebuje Twoja aplikacja. Złącze jest przylutowane na stałe i łączy się poprzez interfejs SPI. Jeli jednak nie chcesz używać karty, możesz wykorzystać piny SPI do dowolnego celu, ponieważ są wyprowadzone na złącza krawędziowe, tak samo jak wszystkie pozostałe piny procesora.
Zasilanie
Znów dajemy Ci kilka możliwości do wyboru:
- Prosto z USB - możesz zasilać moduł X3-DIL64 ze swojego komputera poprzez kabel USB
- Z programatora - jeli Twój programator PDI umożliwia zasilania programowanego układu, to w tej płytce jest to również możliwe
- Z dowolnego źródła 5V lub 3.3V - po prostu, zasilaj z czego chcesz!