Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

MLECZKO DLA DZIECI SPF 50 KOLASTYNA KARITE+ gratis

06-07-2012, 10:28
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 10 zł      Najwyzsza cena licytacji: 10 zł     
Użytkownik Verli-2
numer aukcji: 2461835136
Miejscowość Wielkoplska
Licytowało: 5    Wyświetleń: 85   
Koniec: 05-07-2012 09:23:41
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 

 

 

 

 

Zapraszam

 

do zakupu!!!

 


 

Mleczka ochronnego

dla dzieci


 

SPF 50

 

MASŁO KARITE

 

 

 

 

 

KOLASTYNA 150ML

 

 

 

 

KOLASTYNA Opalanie - wodoodporna emulsja do opalania dla dzieci SPF50 150ml

 

Delikatna emulsja, przeznaczona do pielęgnacji wrażliwej skóry dziecka w czasie kąpieli słonecznych, a także podczas zabawy w wodzie.

 

Emulsja do opalania, dzięki zawartości filtrów UVA i UVB oraz witaminy E, doskonale chronią skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym i wolnymi rodnikami oraz optymalnie ją nawilżają.

 

Masło Karite - naturalny filtr słoneczny, odżywia i regeneruje naskórek, pomaga uzyskać piękną opaleniznę.

Dzięki delikatnej konsystencji emulsja bardzo dobrze się wchłania, pozostawiając skórę aksamitnie gładką i nawilżoną.

 

 

 

 

Produkt posiada pozytywną opinię

Instytutu matki i Dziecka

nr ZF-K-86/07/08


 

Wartość faktora potwierdzona badaniami

 

 

 

 

Testowany dermatologicznie!!!

 

 

 

 

 

 

 

Lato to wspaniały czas spacerów, wycieczek,

 

plażowania... Dla dziecka to sama radość i zdrowie.

 

Pod warunkiem że będzie zabezpieczone przed

 

działaniem słońca.

 

 

 

 

 

 

Chroń swoje dziecko!

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wydawałoby się, że wszyscy rodzice powinni już być świadomi jednego: małe dziecko przed działaniem słońca trzeba chronić.Niestety, obserwacje wciąż temu przeczą, a opalenizna nadal jest błędnie kojarzona z oznaką zdrowia.

Tymczasem zbyt intensywny kontakt ze słońcem może być przyczyną poważnych kłopotów. Delikatna skóra dziecka, która nie ma jeszcze mechanizmów obronnych właściwych skórze dorosłego człowieka, jest szczególne wrażliwa na jego działanie. Niezwykle łatwo dochodzi do jej poparzenia - czasem wystarczy 15 minut na słońcu, by pojawił się rumień, a nawet pęcherze. Nie wolno do tego dopuścić. Niekorzystne działanie słońca to nie tylko bolesne i szczypiące zaczerwienienie skóry. To często jej trwałe uszkodzenie - ryzyko przebarwień, szybsze starzenie. Poparzenia słoneczne, szczególnie te z wczesnego dzieciństwa, w przyszłości sprzyjają powstaniu zmian nowotworowych, i to w najgroźniejszej postaci - czerniaka. Naukowcy ostrzegają: dwukrotne poparzenie skóry w okresie dziecięcym zwiększa ryzyko zachorowania na ten typ nowotworu w wieku dorosłym aż 10 razy!

 

 

 

 

 

Filtr o faktorze SPF 50+

 

eliminuje ryzyko poparzenia

 

nawet bardzo delikatnej skóry.





Obowiązkowo trzeba stosować filtry UV blokujące promienie słońca. Smarowanie kremem z filtrem (zawsze przeznaczonym do skóry dziecka) nie może odbywać się już na spacerze albo - tym bardziej - na plaży. Dobra pora na kremowanie to 20-30 minut przed wyjściem z domu. Jeśli nakładamy filtr już na plaży, przez pewien czas skóra rozebranego dziecka nie ma ochrony - a to wystarczy, by doszło do oparzenia, zwłaszcza gdy słońce operuje wyjątkowo silnie (około południa) lub dziecko jest narażone na jego działanie po raz pierwszy.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na opakowaniach preparatów z filtrem UV widnieje zalecenie: nakładać obficie. To ważne, ponieważ jeśli nałożymy zbyt cienką warstwę, działanie będzie o połowę słabsze! Ale co to znaczy "nakładać obficie"? Generalna zasada brzmi: 2 mg kremu powinno przypadać na centymetr kwadratowy skóry dziecka. Niestety, niewiele nam to mówi Można zastosować "przeliczenie łyżeczkowe" - dwie łyżeczki kremu na głowę i tułów, po jednej na górne i dolne kończyny. Można także oszacować porcje tak: podczas jednej aplikacji powinniśmy wetrzeć w skórę dziecka 10-15 ml preparatu. To znaczy, że buteleczka o pojemności 200 ml wystarczy maksymalnie na 20 aplikacji. Dlatego wyjeżdżając na wakacje, warto się zaopatrzyć w kilka opakowań.



Aplikację kremu ochronnego trzeba regularnie powtarzać (co 2-3 godziny). Krem ściera się z powierzchni skóry (np. przez wycieranie ręcznikiem), spływa z potem, zmywa się podczas kąpieli i ulega rozkładowi pod wpływem promieni słonecznych. Powłokę kremu trzeba uzupełniać, nawet gdy używamy kosmetyku wodoodpornego, a informacja na opakowaniu zapewnia, że chroni on przez 6 godzin kąpieli. Krem wodoodporny chroni nasze dziecko tylko przez 40 ("water resistant") lub 80 ("waterproof") minut kąpieli.

 

 

 

 

Trzeba pamiętać, że woda absolutnie nie zabezpiecza przed poparzeniem, wręcz przeciwnie - promienie słoneczne przenikają nawet na 30 m w głąb (na głębokość 1 m dociera ponad połowa promieni UV), w dodatku od powierzchni wody czy piasku odbija się 20 proc. promieni słonecznych, które wzmacniają siłę operowania słońca. Dlatego po każdej kąpieli dokładnie wycierajmy ciałko dziecka ręcznikiem (kropelki wody na skórze działają jak soczewki, przyciągając więcej promieni słonecznych) i smarujmy kolejną warstwą kremu.

 

 

 

 

Przed poparzeniem nie chroni nas wyjazd w góry - tam otrzymujemy jeszcze wyższą dawkę UV niż nad morzem! Każde 1000 m wzwyż to promieniowanie mocniejsze o 15 proc. W zimie dodatkowo od śniegu i lodu odbija się aż 85 proc. promieni, co zwiększa ponad dwukrotnie ich dawkę!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Filtr, ale jaki?




Dla maluchów poniżej trzeciego roku życia przeznaczone są kremy z filtrami o bardzo wysokim współczynniku ochrony - SPF 50+ (wybierajmy preparaty apteczne, zwłaszcza te, które mają atest CZD lub IMiD). Smarujmy skórę dziecka także pod ubrankiem - materiał może zatrzymać tylko część promieniowania, pewna ilość przedostaje się do skóry dziecka nawet przez bluzeczkę czy parasol przeciwsłoneczny. Wychodząc z domu w godzinach dużego nasłonecznienia, koniecznie pamiętajmy, by posmarować kremem z filtrem także "nietypowe" miejsca, np. uszy dziecka.

Starsze dziecko (kilkulatka) możemy posmarować kremem z filtrem SPF 30. Kiedy jego skóra się opali - a opali się, nawet mimo kremu z filtrem - możemy w mniej słoneczny dzień obniżyć protekcję do SPF 20. Zawarta w skórze melanina, barwnik, którego produkcja zwiększa się pod wpływem działania promieni słonecznych, stanowi sama w sobie pewną ochronę. Jeśli jednak dzień jest bardzo słoneczny, a my planujemy dłuższy pobyt na dworze (kilka godzin na plaży), znów sięgamy po kosmetyk z wysokim faktorem, np. SPF 40.

Warto przy tym dodać (choć niektórym wyda się to śmieszne), że faktory się nie sumują. Posmarowanie dziecka kremami o współczynniku ochrony 10 i 20 nie da nam w sumie faktora 30. Owszem, stosowanie dwóch produktów wzmacnia nieco skuteczność ochrony przed promieniami UV, jednak bardzo nieznacznie - połączenie faktorów 10 i 20 da nam w sumie ochronę na poziomie faktora 22. Dlatego, gdy potrzebujemy ochrony o wartości SPF 30, powinniśmy szukać produktów oferujących konkretnie taką wartość.

 

 

 

 

 

 

UWAGA!!!

 

 

 

 

dodatkowo tylko na naszej aukcji promocja!!!

 

 

 


 

1. do każdego zakupu piłka plażowa gratis!!!

 

 


 

2. jeśli kupisz 3 sztuki otrzymasz piłkę plażową oraz emulsję do opalania KOLASTYNA GRATIS!!!

 

 

 

 

3. dodatkowo do każdego zakupu prezent niespodzianka!!!