„Generał Stanisław Władysław Maczek należy do postaci otoczonych estymą i legendą dowódcy zwycięskiego, szczęśliwego i troskliwego dla podkomendnych. (…) Biografia takiej postaci jest zatem swoistym zobowiązaniem i potrzebą tyle środowisk historycznych, co wielu czytelników zainteresowanych historią. Dobrze więc, że pojawiła się praca Piotra Potomskiego o gen.Maczku; na dodatek praca krytyczna i rzetelna jednocześnie”
z recenzji prof. Wiesława Jana Wysockiego
„Pracę Piotra Potomskiego oceniam jako znaczące dokonanie w polskiej nauce historycznej, w wielu jej fragmentach dostrzegając niezwykle wartościowe i jakże interesujące elementy, niekiedy zupełnie nowatorskie, ze tytułem przykładu wspomnę tylko rozdział poświęcony działalności i życiu prywatnemu Maczka na emigracji po zakończonej wojnie, czy niezwykle wartościowy fragment, w którym P.Potomski omawia różnego rodzaju zabiegi służb bezpieczeństwa PRL w stosunku do środowiska polskiej emigracji niepodległościowej, w tym szczególne ich zainteresowanie osobą S.Maczka. Jest to niewątpliwie poważny wkład do polskiej historiografii wojskowej wypełniający istotną lukę w naszej biografistyce”.
z recenzji prof. Janusza Zuziaka
Piotr Potomski (ur. 1955) – jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie historii w Liceum Ogólnokształcącym im.Stanisława Lema oraz wykładowcą prawa konstytucyjnego w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Koszalinie, członkiem Instytutu gen. Grota-Roweckiego w Lesznie. Zajmuje się najnowszą historią Polski, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki wojskowej. Jest współautorem m.in. takich prac jak „Bitwa o Monte Cassino 1944”, Leszno 2004; „Wołyń i Małopolska Wschodnia 1[zasłonięte]943-19”, Koszalin-Leszno 2004; „Represje Związku Sowieckiego wobec obywateli państwa polskiego w latach 1[zasłonięte]939-19”, Koszalin 2006. Publikował także artykuły naukowe m.in. w takich czasopismach, jak: „Biuletyn COSSG”, „Grot.Zeszyty Historyczne”, „Mars”.