Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

MISWAK - TAJEMNICA PIĘKNEGO I ZDROWEGO UŚMIECHU

28-11-2014, 20:21
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 6 zł      Najwyzsza cena licytacji: zł      Aktualna cena: 6 zł     
Użytkownik houssem85
numer aukcji: 4800952076
Miejscowość Szczecin
Kupiono sztuk: 4    Licytowało: 2    Wyświetleń: 38   
Koniec: 28-11-2014 20:19:14
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Polecam Państwu

Miswak jest korzeniem drzewa arakowego znanym od tysięcy lat w krajach arabskich. To pałeczka używana do czyszczenia i naturalnego wybielania zębów, a także używana w profilaktyce wszelkich chorób jamy ustnej. Miswak stanowi bowiem pełną higienę, jest zarówno naturalną szczoteczką, jak i pastą w jednym (część firm stosuje włókna i żywice z tego typu roślin przy produkcji past do zębów).


Jakie ma właściwości?

  • precyzyjnie usuwa bakterie,
  • odświeża jamę ustną, eliminuje nieprzyjemny zapach z ust,
  • zapobiega próchnicy, powstawaniu płytki nazębnej i zapaleniu dziąseł,
  • wzmacnia dziąsła i korzenie zębów,
  • leczy paradentozę oraz uszkodzone szkliwo,
  • chroni przed osadem niszczącym szkliwo,
  • wybiela zęby,
  • zapobiega owrzodzeniu,
  • przy regularnym stosowaniu zapewnia połysk zębom.

Żucie patyczka pomaga oczyścić zęby z resztek pokarmu (jego włókna docierają ponoć do przestrzeni miedzyzębowych znacznie lepiej niż syntetyczne włókna tradycyjnych szczoteczek) oraz poprawia ukrwienie dziąseł. Ponadto pobudza wydzielanie śliny, która działa niczym naturalny płyn do płukania ust, wymywając bakterie i tworząc środowisko niesprzyjające ich rozmnażaniu. Dodatkowo poprawia wzrok, wzmacnia pamięć, wspomaga trawienie i oczyszcza głos, usuwa przebarwienia z nikotyny, herbaty i kawy, zmniejsza głód nikotynowy.

Miswak zawiera dużą ilość fluoru i krzemu, witaminy C, potasu, sodu, dwuwęglanu sodu, tlenku wapnia czy siarki, a także olejki eteryczne, jak na przykład olejek miętowy.


Z jednego końca usunąć delikatnie około 1,5 cm kory- przy pomocy noża lub zębów.Następnie końcówkę można zamoczyć w ciepłej wodzie lub pogryźć w celu zmiękczenia włókien. W rezultacie po pogryzieniu uzyskujemy rozseparowane włókna, przypominające pędzel. Tak przygotowaną gałązką można czyścić zęby.

Zapraszam do zakupów