Popularny mikroskop Delta Optical Biolight nawiązuje swym pięknym kształtem do klasycznych mikroskopów, na jakich pracowali XIX wieczni przyrodnicy i bakteriolodzy tacy, jak Ludwik Pasteur czy Robert Koch. Wspaniałe sukcesy, jakie wtedy osiągnęli, na zawsze zmieniło życie współczesnej cywilizacji.
Mikroskop posiada trzy obiektywy dając maksymalne powiększenie 640x. Dwa rodzaje oświetlenia – żarówkowe i lusterkowe. Lusterko umożliwia obserwacje mikroskopowe bez konieczności podłączania do gniazdka elektrycznego. Jest to bardzo wygodne w badaniach terenowych lub w klasie. W tym układzie kierujemy światło z okien lub zewnętrznych lamp prosto na przysłonę aperturową (otwór w dysku). Przy poprawnym ustawieniu uzyskujemy bardzo dobry obraz w okularze.Do tego modelu można dokupić okular mikrometryczny i przedmiotowe szkiełko mikrometryczne. Dzięki temu możemy przeprowadzać pomiary mikrometryczne np. określać wielkość komórek..
Do rejestracji w komputerze obrazów mikroskopowych proponujemy zakup jednej z oferowanych przez naszą firmę kamer USB, którą wkładamy do tubusu okularowego po uprzednim wyjęciu okularu.Przy zakupie mikroskopu należy pamiętać o dokupieniu szkiełek nakrywkowych i przedmiotowych oraz zestawu do czyszczenia optyki, który wykorzystujemy nie tylko do czyszczenia elementów optycznych ale również do usuwania pyłków ze szkiełka z preparatem.Zestaw gotowych, specjalnie przygotowanych, barwionych preparatów pozwoli nam na rozpoczęcie przygody od razu po wyjęciu mikroskopu z opakowania. Najbardziej interesującym zestawem jest zestaw największy składający się ze 100szt. preparatów. Wykazy preparatów są podane na stronie z opisami poszczególnych zestawów.
Proponujemy rozważyć również zakup książki pt. Mikroskopia świetlna w badaniach komórki roślinnej, ćwiczenia. Jest to najlepsza pozycja polskojęzyczna obecnie dostępna na rynku, w której w przystępny sposób została przedstawiona budowa mikroskopu, pomiary mikroskopowe, różne techniki obserwacyjne, sposób przygotowania preparatów, ich barwienia oraz ćwiczenia. Jest to książka również dla rodziców, którzy chcą wiedzę o mikroskopii przekazać swoim dzieciom.
środek dydaktyczny zalecany do użytku szkolnego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania i wpisany do wykazu środków dydaktycznych przeznaczonych do kształcenia ogólnego, do nauczania przyrody, na poziomie szkoły podstawowej, do nauczania biologii na poziomie gimnazjum i liceum ogólnokształcącego, liceum profilowanego i technikum, na podstawie recenzji rzeczoznawców:
- dr Wiktora Dżygóry, zarekomendowanego przez Akademię Wychowania Fizycznego fizycznego Katowicach,
- dr Andrzeja Rzepki, zarekomendowanego przez Akademię Pedagogiczną im. Komisji Edukacji Narodowej.
Numer zalecenia 1468/2002.
Dane techniczne:
- statyw kołyskowy połączony przegubem z podstawą
- podstawa podkówka z trzema punktami podparcia
- głowica okularowa jednooczna
- obrotowa diafragma pięciozakresowa
- obiektywy achromatyczne: 4x, 10x, 40x (S)(obiektyw amortyzowany)
- okular: H10x, H16x
- zakres powiększeń w skompletowaniu standardowym 40x- 640x
- makroruchy: 50 mm, mikroruchy: 1.4-1.6 mm
- długość mechanizmu tubusu - 160 mm
- miska rewolwerowa trójgniazdowa
- oświetlenie preparatu przy użyciu lampy lub lusterka
- stolik płaski z łapkami do mocowania preparatu
- całość w drewnianej walizce Wyposazenie:
- pokrowiec
- skrzynka drewniana