Zestaw Komunijny: Mikroskop Delta Optical BioLight 200
z dodatkowym zasilaniem bateryjnym
oraz szkiełka nakrywkowe i podstawowe
Nowa wersja mikroskopu Delta Optical BioLight 200 z modułem zasilania bezprzewodowego (bez konieczności podłączania do sieci elektrycznej). Zasilanie zewnętrzne do mikroskopu BioLight 200 umożliwia pracę w terenie. Dzięki temu można zabrać mikroskop na pasjonującą wyprawę badawczą nad wodę lub do lasu! Ułatwia to również przenoszenie mikroskopu z miejsca na miejsce bez konieczności ciągłego szukania gniazdka elektrycznego. Możliwość pracy zarówno na bateriach, jak i z zasilaniem sieciowym (zasilacz).
Delta Optical BioLight 200 to nowoczesny i funkcjonalny mikroskop zaprojektowany zarówno dla początkujących jak i średnio-zaawansowanych użytkowników.
Oto dlaczego Delta Optical BioLight 200 jest najlepszym wyborem w swojej klasie:
- szklana optyka zapewnia jasny i ostry obraz bez zniekształceń
- solidny, metalowy korpus gwarantuje wieloletnią niezawodność, wykonany z lekkich i zarazem wytrzymałych stopów
- podwójna regulacja ostrości: współosiowe pokrętło makrometryczne i mikrometryczne - ułatwia precyzyjną regulacją ostrości, co jest szczególnie ważne szczególnie przy dużych powiększeniach (w tym przedziale cenowym warto zwrócić na to uwagę)
- podwójny system oświetlenia z płynną regulacją jasności: przechodzące (dolne - tzw. DIA) do obserwacji preparatów na szkiełkach przedmiotowych (obiekty przezroczyste, przepuszczające wiązkę świetlną) oraz odbite (górne - tzw. EPI). Oświetlenie odbite umożliwia obserwowanie obiektów nieprzeźroczystych (np. owady, minerały, tkaniny, monety)
- trzy tryby pracy oświetlenia - ustawiane za pomocą przełącznika: tylko górne, tylko dole oraz oba jednocześnie
- oświetlenie diodowe LED zapobiega nagrzewaniu się preparatu i gwarantuje kilkadziesiąt tysięcy godzin pracy
- obiektywy achromatyczne 4x, 10x i 40x oraz okular szerokopolowy WF10x
- realny zakres powiększeń uzyskiwanych dzięki obiektywom: od 40x do 400x (można dodatkowo dokupić wysokiej klasy okular 16x i zyskać powiększenie 640x! - patrz "polecane produkty")
- stolik krzyżowy z uchwytem preparatów oraz precyzyjnymi pokrętłami przesuwu w płaszczyźnie poziomej w osi X i Y - precyzyjny wybór obszaru badań
- mechanizm przesuwu preparatu posiada noniusz - specjalną podziałkę zwiększającą dokładność odczytu
- sześciogniazdowe koło z kolorowymi filtrami, które pozwalają dobrać optymalne warunki oświetlenia i uzyskać lepszy kontrast obrazu podczas obserwacji
- w komplecie zestaw gotowych preparatów (można rozpocząć obserwację od razu po rozpakowaniu), narzędzi preparacyjnych (do przygotowania własnych preparatów) oraz materiały do utrzymania optyki w czystości - dokładna lista w zakładce "wyposażenie"
Mikroskop Delta Optical BioLight 200 umożliwia obserwacje prostych preparatów biologicznych (tkanki roślinne i zwierzęce), owadów, minerałów, roślin, znaczków, monet, kamieni szlachetnych, układów elektronicznych i wielu innych.
Ćwiczenia mikroskopowe podane w instrukcji zapewnią długie fascynujące godziny pracy z mikroskopem!
UWAGA - przeczytaj słowo o powiększeniu i o tym co widać!
Na rynku polskim dostępne są rożne mikroskopy podobnej klasy oferowane z tzw. "soczewką Barlowa", która dodatkowo powiększa mnożnik powiększenia. Teoretycznie rzecz biorąc to prawda, gdyż soczewka Barlowa powiększa dodatkowo obraz przekazywany przez obiektywy do okularu (należy pamiętać że o rozdzielczości obrazu decyduje obiektyw, wynika to z praw fizyki). Lecz soczewka Barlowa z prawdziwego zdarzenia nie stanowi pojedynczego szklanego elementu, gdyż takie rozwiązanie konstrukcyjne powoduje powstawanie aberracji chromatycznej i aberracji sferycznej (aberracje to zniekształcenia obrazu w optyce). I co najważniejsze: takie powiększenie nie wnosi zadnych nowych szczegółów w obrazie mikroskopowym! Profesjonalna soczewka Barlowa (taka jak np. w teleskopach astronomicznych) składa się z trzech lub większej ilości elementów optycznych, aby zredukować powstawanie aberracji optycznych.
Powiększenie 400x jest przybliżeniem wystarczającym dla młodego odkrywcy, który zobaczy dzięki niemu struktury komórkowe przekrojów preparatów z tkanek roślinnych i zwierzęcych, obejrzy organizmy jednokomórkowe zamieszkujące środowisko wodne (np. pierwotniaki, wrotki, glony, nicienie wolnożyjące). W świetle odbitym bardzo dobrze widoczne będą owady, tkaniny, znaczki czy monety. Na oferowanym powiększeniu pracują uczniowie na mikroskopach w szkołach podstawowych i gimnazjalnych. Dzięki naszemu mikroskopowi przeprowadzisz obserwację takich eksperymentów, jak np. zjawisko plazmolizy w komórkach łuski spichrzowej cebuli, czy oddziaływanie sacharozy na komórki drożdży (Saccharomyces sp.). Zobacz różne przykładowe zdjęcia wykonane przez mikroskop - zakładka "dodatkowe zdjęcia".