Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Mikroby - Malaria

29-04-2014, 16:50
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 35 zł     
Użytkownik medisquad_lublin
numer aukcji: 4156451492
Miejscowość Lublin
Wyświetleń: 1   
Koniec: 29-04-2014 16:31:20

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Wiek dziecka: 10 lat +
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Płatność

Wpłata na konto bankowe (przelew przedpłata)

Bank Ochrony Środowiska
841[zasłonięte]114421[zasłonięte]40704[zasłonięte]002

W tytule przelewu należy wpisać numer aukcji oraz nick

Gotówka przy odbiorze osobistym

Wysyłka

Wysyłka w ciągu 48 godzin po zaksięgowaniu wpłaty na koncie bankowym

Odbiór osobisty

ul. Lubartowska 56 w Lublinie

Kontakt z nami

ul. Lubartowska 56
20-094 Lublin
tel./fax: 81 [zasłonięte] 21
tel. kom.: 603 [zasłonięte] 381
pon.-pt.: 8.30-16.30

Mikroby - Malaria



 

Opis:

GIANTmicrobes to pluszowe zabawki: powiększone wirusy, bakterie, komórki i pasożyty. Mają wielkość od 12 do 18 cm. Przy każdej zabawce jest opis i zdjęcie prawdziwego stworka - milion razy mniejszego.

Malarię (z włoskiego "złe powietrze") wywołują komary z rodzaju Anopheles do spółki z pasożytniczymi pierwotniakami z rodzaju Plasmodium (zarodźce). Gryząc osobę chorą na malarię, komar wraz z krwią pobiera także obecne w niej pasożyty. Gdy komarzyca (tylko samice komara wysysają krew!) kontynuuje swój posiłek na skórze innego człowieka, przekazuje mu pasożyty z krwi poprzedniego żywiciela i nieszczęśnik zostaje zarażony malarią. Początkowym ogniskiem infekcji jest wątroba, następnie zaatakowane zostają czerwone krwinki, które pękając, uwalniają toksyny odpowiedzialne za gorączkę i dreszcze typowe dla tej choroby. Niegdyś malarię można było spotkać na obszarach tropikalnych i podzwrotnikowych. Dzisiaj udało się ją niemal całkowicie wyeliminować w krajach rozwiniętych (był to element kluczowy, bez którego niemożliwe byłoby ukończenie budowy Kanału Panamskiego). By uniknąć zarażenia, osoby podróżujące po obszarach tropikalnych mogą stosować leki antymalaryczne, środki owadobójcze (w szczególności o świcie i o zmierzchu, w porze aktywności komarów), nosić długie ubrania i spać pod moskitierą.
Jednak prawie 40% ludzkości nie może sobie pozwolić na tak podstawowe środy ostrożności. Skutkiem tego nawet pół miliarda ludzi na całym świecie, rok rocznie, zostaje zarażonych malarią, z czego ponad milion umiera - są to głównie afrykańskie dzieci.
Biologiczna (a także polityczna) odporność komarów Anopheles i pasożytów Plasmodium na niektóre środki owadobójcze i leki sprawia, że próby wyeliminowania malarii na dobre spełzają na niczym. Niedługo zaczniemy próbować od nowa... a liczy się każda chwila!

Egzotyczna pamiątka z tropików - lepsza pluszowa.