Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Mikrobiologia Kosmetyków Praca Zbiorowa

10-07-2015, 9:55
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 35 zł     
Użytkownik Kazimierz.Pytka
numer aukcji: 5487638900
Miejscowość Puławy
Wyświetleń: 9   
Koniec: 10-07-2015 09:44:45

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Waga (z opakowaniem): 0.40 [kg]
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2013
Kondycja: bez śladów używania
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Doskonały podręcznik dla studentów kierunku Kosmetologia i pokrewnych.

 

OPINIE RECENZENTÓW

 

Opracowana treść podręcznika w pełni odpowiada celowi, jaki postawili sobie Autorzy. Zawarta w niej wiedza stanowi dużą wartość poznawczą nie tylko dla Studentów, lecz dla każdego, kto jest zainteresowany kosmetologią. Zakres tematyczny jak i treść poszczególnych rozdziałów stanowi pierwsze kompleksowe ujęcie zagadnień mikrobiologicznych, jakie wiążą się z procesem wytwarzania kosmetyków.
Prof. dr hab. inż. Zofia Żakowska

W podręczniku "Mikrobiologia kosmetyków" znajdują się szczegółowe opisy grup chorobotwórczych i saprofitycznych drobnoustrojów istotnych z punktu widzenia dotyczącego wytwarzanych i rozprowadzanych produktów kosmetycznych. W tym aspekcie położono szczególny nacisk na mikroorganizmy grzybicze, skażenia i zakażenia wywołane przez drożdżaki z rodzaju Candida, pałeczki Pseudomonas i gronkowce złociste. Przedstawiono też ogólne zasady patogenetyczne tych zakażeń, sposoby rozpoznania mikrobiologicznego i antybiotykoterapii.
W poszczególnych rozdziałach podręcznika zostało przedstawione rzadko poruszane w podręcznikach mikrobiologii lekarskiej i farmaceutycznej zagadnienie dotyczące aspektów mikrobiologicznych w roślinnych surowcach kosmetycznych. Przedstawiono też metody konserwacji kosmetyków oraz prawne wymagania mikrobiologiczne dla kosmetyków. Ponadto omówiono mikroflorę skóry i błon śluzowych oraz elementy immunologiczne i alergizacyjne ważne w mikrobiologii kosmetycznej.
Poruszone w podręczniku zagadnienia uważam za bardzo istotne, bowiem uzupełniają wydawniczą lukę w zakresie zdrowotnych zagrożeń, jakie mogą stwarzać użytkownikom kosmetyki nie w pełni zabezpieczone przed szkodliwymi i patogennymi drobnoustrojami głównie pochodzenia bakteryjnego i grzybiczego.
Reasumując - książkę "Mikrobiologia kosmetyków" oceniam bardzo pozytywnie jako brakujący materiał pedagogiczny w poznaniu sanitarno - higienicznej ogólnej i praktycznej wiedzy, koniecznej zarówno
w postępowaniu profilaktycznym jak i w zwalczaniu zakażeń.
Prof. dr hab. med. Juliusz Reiss