Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Mikrobioanalityka - Zbigniew Brzózka (2009)

16-08-2014, 8:02
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 27.80 zł     
Użytkownik ksiazka_gliwice
numer aukcji: 4489607248
Miejscowość Gliwice
Wyświetleń: 2   
Koniec: 16-08-2014 07:59:13

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2009
Kondycja: bez śladów używania
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 

Mikrobioanalityka

Zbigniew Brzózka


rok wydania: 2009
stron: 254
format: B5
oprawa: miękka
wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej

 
Mikrobioanalityka jest terminem określającym interdyscyplinarną dziedzinę badań na pograniczu chemii, biologii i biochemii, medycyny i inżynierii materiałowej, umożliwiającą tworzenie miniaturowych narzędzi i urządzeń oraz opracowywanie nowych metod i procedur, adekwatnych do operacji jednostkowych w mikroobjętościach.

Wśród dominujących obszarów zastosowań mikrobioanalityki należy wymienić między innymi badania mechanizmów oddziaływania toksycznych pierwiastków i związków chemicznych na organizmy żywe na poziomie komórkowym, j. poznanie przyczyny chorób i wczesnego ich diagnozowania, pozwalającego na zastosowanie skutecznej terapii, co w konsekwencji prowadzi do opracowania nowych narzędzi dla szybkiej diagnostyki medycznej.

Niniejszy podręcznik jest autorskim wyborem najważniejszych obszarów badań i zastosowań mikrobioanalityki. Obejmuje zagadnienia specyfiki prowadzenia operacji jednostkowych (dozowanie, mieszanie, kontrola przepływu, rozdzielanie, reakcja analityczna, detekcja) w mikroskali, projektowania miniaturowych narzędzi i urządzeń, materiałów i technologii wykonywania miniaturowych systemów Lab-on-a-Chip i wybrane przykłady zastosowań. Skrypt jest przeznaczony dla studentów nowej specjalności Mikrobioanalityka, uruchamianej na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej na kierunku Biotechnologia od roku akademickiego 2008/2009. Dobór tematyki rozdziałów jest odzwierciedleniem programu tej specjalności. Autorzy mają nadzieję, że spotka się on z zainteresowaniem znacznie szerszego grona odbiorców wśród studentów i pracowników innych pokrewnych dziedzin, jak: inżynieria i diagnostyka biomedyczna, biotechnologia, biologia molekularna i komórkowa.