Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

MIESZADŁO PODRUSZTOWE, ELEKTRYCZNE DO GNOJOWICY

21-01-2012, 16:46
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 10 800 zł     
Użytkownik Lukomet
numer aukcji: 2032383686
Miejscowość Karczew
Wyświetleń: 77   
Koniec: 16-01-2012 07:55:33
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

MIESZADŁO ELEKTRYCZNE, PODRUSZTOWE
 DO GNOJOWICY SG70 S max


Przeznaczenie

Elektryczne mieszadło podrusztowe SG70 s max  służy do mieszania i ujed­noradniania gnojowicy w kanałach i wannach przykrytych rusztami o szcze­linach nie węższych jak 17 mm bez konieczności ich zdejmowania. Miesza­dło przeznaczone jest do zatapiania i rozdrabniania pły­wającego na po­wierzchni kożucha  oraz podrywania osadu w zastoiskach i kierowanie go z miejsc „martwych” w strefę działania miksera właściwego lub samospływu. Mikser nie służy do ujednorodniania gnojowicy w wielko objętościowych ka­nałach magazynowych i zbiornikach pod oborą lub chlewnią. Jest to jedynie urządzenie pomocnicze - bardzo przydatne w procesie mieszania gno­jowicy w wannach i kanałach niewłaściwie zaprojektowanych. Niezastąpiony jest tam gdzie systematycznie podczas opróżniania zauważamy miejscowe zale­gania frakcji stałej gnojowicy. Mieszadło przeznaczone jest do pracy w frak­cji płynnej przed spuszczeniem zawartości wanny - a nie do mechanicznego rozdrabniania i rozbijania zaległej frakcji stałej.

 

Budowa i zasada działania

Na dwukołowej, stalowej, ocynkowanej ogniowo, pionowej prowadnicy za­mocowany jest  przesuwnie wózek z obrotnicą w osi poziomej, wieszakiem wahliwym i obrotnicą w osi pionowej. Na obrotnicy spoczywa zespół mie­szający z 3-fazowym silnikiem elektrycznym, na którego wale osadzony jest długi wałek zakończony śmigłem specjalnej kon­strukcji. Koniec wałka pod­party jest w tulejce łożyskowej osadzonej na końcu płaskiego wspornika w kształcie miecza. Wałek, wspornik mieczowy, łożysko i śmigło są tak wyko­nane, że mieszczą się w szparze rusztu o szerokości 17 mm. Łożysko smaro­wane jest przede wszystkim gnojowicą a dodatkowo olejem jadalnym wy­pływającym w sposób kontrolowany z zasobnika umieszczonego przy sil­niku. Zastosowanie oleju do smarowania tulejki łożyskowej zdecydowanie przedłuża żywotność tulejki i kosztownego wałka.  Wózek miksera przystosowany  jest do przetaczania ręcznego. Aby ułatwić przetaczanie mieszadła na większe odległości – zespół mieszadła obracany jest silnikiem do dołu dzięki czemu środek ciężkości przenosi się tuż nad koła. Wszystkie obrotnice posiadają blokadę kąta wychylenia. Elek­tryczna wciągarka, gałka zewnętrznego ustawiania położenia śmigła  i wygodny wysuwany pałąk pozwalają swo­bodnie manewrować mieszadłem w szparze rusztu. Trójfazowy silnik elektryczny zasilany jest pięciożyłowym ka­blem dł. 8 m,  poprzez łącznik z termiczny z zabezpieczeniem przeciążeniowym.

Po ustawieniu mieszadła na ruszcie i podłączeniu zasilania, wciągarką podnosimy zespół mieszający do góry obra­cając go równocześnie względem osi poziomej aż do uzyskania pionowej pozycji pracy. Dokładnie celujemy złożo­nym śmigłem i mieczem w szparę rusztu. Wciągarką opuszczamy cały zespół tak aby śmigło znalazło się ponad osa­dem na dnie - ale poniżej pływającego kożucha (dokładnie w strefie frakcji płynnej). Po wysunięciu pałąka i otwarciu wypływu oleju (smarującego tulejkę łożyskową) włączamy silnik. Obracający się wałek spowoduje samoczynne rozłożenie łopatek śmigła wymuszając przepływ gnojowicy z wydajnością prawie 200 m3/h. Operując wyluzowanym na wszystkich obrotnicach zespołem mieszacza - kierujemy strumieniem dla uzyskania najintensywniejszego mikso­wania. Wybrane położenie możemy zablokować. Łopatki śmigła tną i rozdrabniają zasysany kożuch a strumień rzad­kiej frakcji gnojowicy porywa pływające jego fragmenty i zatapia je rozmywa osad denny i kierując na nurt stru­mie­nia wywołanego pracą miksera głównego lub spływu grawitacyjnego. Po zakończeniu procesu miksowania wyłą­czamy silnik, śmigło ustawiamy bardzo dokładnie wzdłuż miecza (służy do tego wygodna, sprzęgłowa gałka na osło­nie silnika) i klawiszem wciągarki unosimy zespół mieszadła ponad ruszt. Po przestawieniu na nowe stanowisko rozpoczynamy miksowanie następnego zastoiska.


Dane techniczne

Długość       930 mm                Moc silnika  5,5 kW                        Wciągarka 220V 250 kG

Szerokość    600 mm                Nap. zasil.  3 x 400 V   50 Hz          Średnica rozłożonego śmigła  255 mm

Wysokość  2000 mm                Pobór prądu         11 A                     Długość miecza ze śmigłem max 1400 mm

Masa            170 kg                  Obroty śmigła   1450 obr/min          Minimalna szerokość szpary rusztu   17 mm

Pełna oferta naszej firmy znajduję się na naszej stronie internetowej

www.lukomet.pl

 


ŁUKOMET – Krzysztof Łuszczyk

CAŁOWANIE 91A

05-480 Karczew

Tel/fax 22 [zasłonięte]6355

             22 [zasłonięte]7687

Położenie geograficzne: N - 52o00’50,70”    E - 21o18’24,30” 

e-mail: [zasłonięte]@lukomet.pl     

www.lukomet.com.pl


PODANE CENY SĄ CENAMI BRUTTO !!!