Opis produktu
Wydawnictwo: 6 Media Wydawnictwo Sp. z o.o.
ISBN: -
Rok wydania: 2014, Wydanie: numer listopad-grudzień 11-12/2014, Format: 205 x 290 mm, Liczba stron: 84, Oprawa: Miękka, Nr. katalogowy: 1461
Zapraszam do lektury ostatniego numeru „Weterynarii" w roku 2014. Znajdziecie w nim bardzo ciekawy wywiad z dobrze znanym dermatologiem weterynaryjnym dr n. wet. Dorotą PomorskąHandwerker, współwłaścicielką Lubelskiej Polikliniki Weterynaryjnej. Na zdjęciach można też zobaczyć zespól lekarzy pracujących w Klinice.
W tym numerze kończymy obszerny artykuł na temat diagnostyki ultrasonograficznej chorób trzustki u psów i kotów (lek. wet. Krzysztof Pod horec i inni). Część trzecia tego materiału poświęcona jest nieprawidłowemu obrazowi trzustki. Lek. wet. Marzena Zmariak szczegółowo opisuje zaś zagadnienie żywienia kotów, a dr n. wet. Marcin Pikiel przewlekłego powierzchniowego zapalenia rogówki u psów. Oprócz tego lek. wet. Remigiusz Cichoń i lek. wet. Joanna Modrzyk przygotowali kolejną część cyklu poświeconego behawioryzmowi zwierząt, tym razem na temat brudzenia w domu przez psy.
W dziale Vetcase lek. wet. Daria Kostrzewa, lek. wet. Mikołaj Ranus i lek. wet. Jan Cichecki prezentują przypadek kamicy moczowej u szczeniąt, a lek. wet. Adam Brandwein krótki opis przypadku nowotworu nerki u kota.
Jesienią w weterynarii działo się bardzo dużo, przede wszystkim byliśmy w Warszawie na XXII Międzynarodowym Kongresie Medycyny Weterynaryjnej Małych Zwierząt organizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt, a także w Starych Jabłonkach (XXII Warsztaty Dermatologiczne) i w Lodzi (Międzynarodowa Konferencja Ra diologicznoChirurgiczna „Współczesne techniki diagnostyczne i terapeutyczne w praktyce"). Relacje ze wszystkich tych wydarzeń znajdziecie w tym numerze. O tej ostatniej konferencji, a także o planach Stowarzyszenia Śląska Poliklinika Weterynaryjna rozmawiamy z dr. hab. Romanem Aleksiewiczem. W Łodzi udało się nam również przeprowadzić wywiad z samym Donaldem E. Thrallem, prawdziwą gwiazdą weterynaryjnej diagnostyki obrazowej.
Na koniec pragnę podziękować za rok wspólnej pracy i zaangażowania członkom Rady Naukowej „Weterynarii", naszym autorom, partnerom handlowym oraz osobom, które wspierały i wspierają nas w naszych działaniach, a także całemu zespołowi redakcyjnemu oraz wszystkim współpracownikom. Chcę też serdecznie podziękować wszystkim naszym czytelnikom lekarzom i studentom weterynarii, dla których „Weterynaria" została powołana do życia. To byt dobry, pierwszy rok naszego istnienia. Teraz musimy zrobić wszystko, by następny był jeszcze lepszy.
Życzę zajmującej lektury
Michał Chojnacki, Redaktor Naczelny
Miesięcznik "Weterynaria" to odpowiedź na dynamicznie rozwijającą się branżę weterynaryjną i potrzebę doskonalenia zawodowego środowiska lekarzy.
Misja
Sercem magazynów jest odzwierciedlenie stylu i formy jego nazwy:
SZTUKA przedstawiamy aspekty kliniczne, technologie, drogi rozwoju branży, możliwości wyboru w podejmowaniu decyzji biznesowych, promocję inicjatyw branżowych. Trendy w dziedzinach stomatologicznych i weterynaryjnych.
PRAKTYKA użyteczny przekaz merytoryczny informacyjno-edukacyjny, oparty o przypadki kliniczne wprost z gabinetu stomatologicznego i weterynaryjnego.
NAUKA zawodowy przekaz merytoryczny na najwyższym poziomie na każdym etapie tworzenia i dopracowaniu szczegółów.
Cel
- Praktyczne i nowoczesne oblicze specjalistycznej wiedzy.
- Wysoki poziom merytoryczny.
- Stawiamy na wiarygodność i przydatność adekwatną do celów biznesowych branży.
- Najbardziej aktualny magazyn dla specjalistów w branży stomatologicznej i weterynaryjnej, docierające do całej struktury branżowej w każdej części Polski.