Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Miedzik obrzeżony (Hasemania nana) - 7szt. Olsztyn

26-01-2012, 18:19
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Aktualna cena: 10 zł     
Użytkownik KiGFR
numer aukcji: 2078286076
Miejscowość Olsztyn
Wyświetleń: 85   
Koniec: 26-01-2012 10:30:19
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Przedmiotem aukcji jest stado rybek Miedzik obrzeżony - Hasemania nana - 7 sztuk.

Ryby pochodzą z akwarium widocznego na zdjęciu.

Samczyki - jak na zdjęciu, samiczki są bardziej srebrne.

Odbiór tylko osobisty.

Opis

Miedzik obrzeżony - Hasemania nana. Swoją nazwę zawdzięcza barwom ciała oraz srebrzystym końcom płetw. W różnych książkach akwarystycznych możemy spotkać się z różnym nazewnictwem tej samej ryby. Określana jest jako Hasemania marginata, Hasemania melanura, Hemigrammus nanus. Miedzik jest raczej spokojną rybą, odpowiednią do towarzyskiego akwarium. Jego płetwy grzbietowe, odbytowe i ogonowe zakończone są białymi plamkami. Cechą charakterystyczną jest fakt, że samice mają zakończenia żółtawe, dzięki czemu możemy rozróżnić płeć. W okresie tarła miedziki obierają sobie terytorium i samce robią się bardziej intensywnie ubarwione. Zamieszkuje głownie środkową strefę wody. Dobrze się czuje w średnio oświetlonym akwarium, które uwydatnia jego kolory. W przeciwieństwie do innych kąsaczowatych miedzik obrzeżny jest pozbawiony płetwy tłuszczowej.
Rodzina

Kąsaczowate.
Pochodzenie

Wschodnia Brazylia (dorzecze Rio Sao Francisco). Wstanie dzikim zamieszkuje w niewielkich oraz szybko płynących potokach, z dobrze natlenioną wodą.
Długość

Do 4,5-5 centymetrów, zwykle mniejsze.
Odżywianie

Spożywa większość pokarmów.
Temperatura

22-28 C.
Warunki hodowlane

Dobrze czuje się w zbiorniku mieszanym, z innymi spokojnymi rybami. Piękne barwy uwidaczniają się dopiero po zakończonej sukcesem aklimatyzacji. Gatunek ten wymaga wolnej przestrzeni do pływania oraz schronienia w gąszczu roślin. Najlepiej się czuje w wodzie lekko kwaśnej, miękkiej, z dodatkiem garbników, dobrze napowietrzonej. System filtracyjny powinien być wydajny, a woda dosyć mocno napowietrzana. Szczególnie korzystnie prezentuje się w akwarium z ciemnym podłożem oraz rozproszonym oświetleniem.
Rozmnażanie

Do tarła dojdzie tylko w wodzie miękkiej, kwaśnej, z dodatkiem garbników w temperaturze 28 C. Należy również zapewnić kępki pierzastych roślin, w których miedzik będzie mógł rozrzucić ikrę. Tarło zwykle następuje wieczorem, w nieco przytłumionym świetle. Może wyprodukować nawet 300 jaj. Rodzice mogą zjadać ikrę. Wylęganie trwa około jednego dnia. Pierwszym pokarmem młodych powinny być larwy solowca. W miarę wzrostu należy podawać coraz większy pokarm. Wychów i karmienie młodych nie powinny sprawiać większych problemów.