Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

MIECZ WIKINGÓW Z POCHWĄ SZWECJA OK. 950 r

21-05-2014, 21:17
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 950 zł     
Użytkownik www_replicart_pl
numer aukcji: 4173791814
Miejscowość Krzywin
Wyświetleń: 28   
Koniec: 21-05-2014 20:18:07
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

MIECZ WIKINGÓW Z POCHWĄ SZWECJA OK. 950 r





MIECZ WIKINGÓW Z POCHWĄ SZWECJA OK. 950 r



Prezentowany model jest  wierną repliką oryginału (waga i wymiary jak w oryginale).


REPLIKI NASZEJ FIRMY CENIONE SĄ PRZEZ NAJWYŻSZEJ KLASY KOLEKCJONERÓW.


ŚWIETNIE NADAJĄ SIĘ NA PREZENT M.IN. DLA: SZEFA, MĘŻA, CHŁOPAKA ITP.


W OFERCIE POSIADAMY TAKŻE EKSKLUZYWNE OPAKOWANIA DREWNIANE ORAZ SZEROKĄ GAMĘ PRODUKTÓW DO EKSPOZYCJI REPLIK BRONI PALNEJ I BRONI BIAŁEJ, TAKICH JAK : RAMY, ZAWIESZKI, STOJAKI, TABLA  itp.



Producent: Płatnerze (WS501054)

długość 99 cm 
waga: 1,0 kg


Model ten wykonany jest z wysokowęglowej stali. 


Pochwa wykonana jest z drewna i skóry naturalnej


Miecz nie jest naostrzony ( ale nadaje się do ostrzenia). Miecz jest wyważony


 


CIEKAWOSTKA:


Wikingowie to skandynawscy wojownicy­­­­­, którzy od VIII wieku podejmowali dalekie wyprawy o charakterze kupieckim, rabunkowym lub osadniczym.


W przypadku wypraw łupieżczo-handlowych mówi się o wikindze zachodniej i wikindze wschodniej. Organizatorami wypraw do krajów Europy Zachodniej byli Normanowie duńscy i norwescy (czyli właśnie wikingowie), a także mieszkańcy dzisiejszej południowej Szwecji (prowincje Bohuslän, Halland, Uppland, Skne i Blekinge). Normanowie szwedzcy, głównie Swionowie i Goci, organizowali wyprawy do krajów położonych na wschód i południe od ich ojczyzny, docierając do Bułgarii Kamskiej, Rusi Kijowskiej, Bizancjum, a nawet Kalifatu Bagdadzkiego.


Słowo wiking pochodzi od nazwy morskich, orężnych wypraw: "viking". Słowo to początkowo łączono z staronordyjskiego vik (zatoka) lub starogermańskiego vik (osada portowa). Później zauważono jednak, że słowo to pojawiło się jeszcze w VIII wieku (przed okresem napaści wikingów na wybrzeża Anglii, Irlandii i Francji) w postaci staroangielskiego "wicingsceada" i starofrancuskiego "witsing". Od tamtej pory zaczęto łączyć nazwę wiking z tym właśnie obszarem językowym, wskazując na staroangielski "wic" oznaczający obóz handlowy. Pierwszy raz tego kreślenia użyto na długo przed epoką wikingów, wobec saksońskich (saskich) osadników




"MIECZ NIGDY NIE JEST ZABÓJCĄ.


TO JEST NARZĘDZIE W RĘCE ZABÓJCY"


Seneka


 


 


/