Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

MIĘTA ZIELONA ZIOŁA DLA SMAKU I ZDROWIA

23-03-2012, 1:19
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 8.50 zł      Najwyzsza cena licytacji: 8.50 zł     
Użytkownik grzesiu787
numer aukcji: 2196154783
Miejscowość Wrocław
Zostało sztuk: 6    Licytowało: 8    Wyświetleń: 114   
Koniec: 23-03-2012 14:59:44
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

MIĘTA ZIELONA - Mięta Kłosowa


Ładne i świetnie ukorzenione sadzonki

w doniczkach P-12

ZIOŁA DLA SMAKU I ZDROWIA

WYSYŁKA OD POŁOWY MARCA

Jest to roślina wieloletnia. Zioło to pochodzi z obszarów Europy oraz południowo-zachodniej Azji, chociaż jego naturalny, właściwy zasięg jest trudny do określenia z powodu wczesnej, zakrojonej na szeroką skalę uprawy.

Mięta zielona rośnie na glebach wilgotnych. Mięta zielona osiąga wysokość od 30 cm do 100 cm. Jej liście oraz łodyga są porośnięte drobnymi włoskami. Korzeń mięty zielonej jest szeroko rozrośniety oraz mięsisty. Liście mięty zielonej są długości od 5 cm do 9 cm, spiczaste ku końcom oraz szerokości 1.5 cm do 3 cm. Kwiaty mięty zielonej są koloru białego lub różowego, szerokie oraz osiągające długość 2.5 mm do 3 mm.

Mięta zielona posiada bardziej owocowy oraz ostry smak niż inne rodzaje mięt, np. mięta pieprzowa. Wyciągi z mięty zielonej są głównie używane jako przyprawy do deserów, napojów, gum do żucia, stosuje się je do wyrobu pasty do zębów oraz wszelkiego rodzaju płukanek jamy ustnej, jak również jako środka leczniczego stosowanego głównie w przypadkach problemów z układem trawiennym. Mięta zielona jest popularnym ziołem, które możemy dodać do lemoniady (napój z dodatkiem soku cytrynowego) w upalne dni letnie. Liście mięty zielonej są tradycyjnie wykorzystywane do sporządzania galaretek miętowych, z którymi podaje się dania z pieczonej baraniny.

Mięta zielona jest składnikiem w produkcji kilku mieszanych napojów, takich, jak mojito czy miętowy napój alkoholowy. Słodzona herbata miętowa czy "iced tea" z dodatkiem mięty zielonej, to tradycyjne, letnie napoje mieszkańców południowej części Stanów Zjednoczonych. Mięta zielona jest również dodawana do produkcji szamponów, mydeł, past do zębów.

W ziołolecznictwie, miętę zieloną stosuje się jako zaparzoną herbatkę ziołową w leczeniu np. bólów żołądka. Ostatnie badania naukowe pokazały, że herbata z mięty zielonej może być stosowana jako środek leczniczy w przypadku nadmiernego owłosienia u kobiet (np. owłosienia na twarzy, brzuchu czy piersiach). Jej przeciw maskulinizujące właściwości redukują poziom wolnego testosteronu we krwi, podczas, gdy pozostawiają całkowity poziom testosteronu oraz dehydroepiandrosteronu (DHEA) nie naruszony.

Mięta zielona to powszechnie stosowany domowy środek leczniczy. Herbatka przyrządzona z liści mięty zielonej tradycyjnie jest stosowana w leczeniu gorączki, bólów głowy, chorób układu pokarmowego, jak również mniejszych innych dolegliwości zdrowotnych. Mięta zielona posiada następujące właściwości lecznicze: przeciwdrgawkowe, moczopędne, pobudzające, wiatropędne, przeciwwymiotne, żołądkowe. Łodygi mięty zielonej są macerowane i używane jako okłady na siniaki. Olejek aromatyczny znajdujący się w liściach zioła posiada właściwości antyseptyczne, aczkolwiek jest uważanay za toksyczny w dużych dawkach. W tradycyjnej medycynie ludowej zarówno olejek z mięty zielonej, jak również jej łodygi są używane na raka.

HERBATA MIĘTOWA PO MAROKAŃSKU

Do czajniczka wsypujemy po pół łyżeczki zielonej herbaty na osobę oraz garść świeżych lub suszonych liści mięty. Tradycyjnie używa się mięty kłosowej, ale zbliżony efekt daje długolistna. Dla zaostrzenia smaku można dodać kawałeczek liścia bylicy piołun, ale naprawdę maleńki, bo jest on niezwykle gorzki. W Maroku miętę i piołun często serwuje się zamiennie – miętę w lecie, piołun w zimie. Tę mieszaninę liści zalewamy wrzątkiem i pozostawiamy do zaparzenia na kilka minut. Serwujemy w miniaturowych szklaneczkach mocno posłodzoną. Nalewając ją do szklanek, podnosimy czajniczek wysoko, nawet na metr, dzięki czemu lejąca się herbata natlenia się – tak robi się to w Maroku!

Zioła nawozimy w okresie wiosennym średnio co dwa tygodnie. Jednak substancje, które będą nam do tego służyć, nie mogą być pochodzenia chemicznego, bowiem odbije się to na jakości naszych sadzonek, a i późniejsze spożycie nawożonych sztucznie ziół może odbić się negatywnie na naszym zdrowiu. Dlatego najlepiej stosować nawozy organiczne i używać ich zgodnie z zaleceniami podanymi przez producenta, traktując zioła jak normalne rośliny.

Gdy chcemy zasmakować świeżych listków jednego z ziół, najlepiej zerwać je z rana. Wbrew pozorom nasze łakomstwo ma dla roślinek dobroczynne działanie, bowiem pozwala zachować krzaczek w zwartej formie.


Świeże zioła to

prawdziwy

smak, aromat i zdrowie!


Świeże zioła można obecnie kupować także w supermarkecie, jednak ich żywotność jest często zawodna. Przesadza się je do większej doniczki, ale nie zawsze się przyjmują, a często bardzo słabo rosną.
Nie wiem czym jest to spowodowane, być może są to odmiany przystosowane tylko do bardzo precyzyjnych warunków glebowo/oświetleniowo/temperaturowo/wodnych, być może są te biedne zmutowane roślinki, zabawki w rękach chciwych ogrodników.


Cennik przy przesyłce Poczta Polska paczka priorytetowa polecona:
sadzonki pocztą wysyłamy od poniedziałku do środy
kupując 1 sadzonkę płacisz za paczkę 11zł
kupując 2- 4 sadzonki płacisz za paczkę 14zł.
kupując 5- 10 sadzonek płacisz za paczkę 18zł.
kupując 10 - 30 sadzonek płacisz za paczkę 21zł.

Kurierem wysyłamy od poniedziałku do czwartku, a zapłacisz:
zamawiając 1- 10 sadzonek zapłacisz 21zł.
powyżej 10 - 30 sadzonek zapłacisz 30 zł.


info:

[zasłonięte]@onet.eu
tel.661[zasłonięte]408