Mięta imbirowa,
duże zioła w doniczkach,
wysokość roślinki 15-20cm.
Aromatyczny dodatek, orzeźwiająca i stanowiąca
idealne towarzystwo do grillowania i wszelkiego
ucztowania pod chmurką.
Jako przyprawę miętę stosuje się do potraw słodkich oraz pikantnych. Mięta zielona to tradycyjny składnik angielskiego sosu do jagnięciny i innych mięs. Zalana wrzątkiem i zaparzona jest popularnym napojem w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie. W krajach śródziemnomorskich świeże listki mięty są dodatkiem do mielonego mięsa, sałatek, dań warzywnych, sosu jogurtowego. Mięta pasuje również do zup, ryb, drobiu, szpinaku i ziemniaków. Harmonizuje dobrze z takimi przyprawami jak kardamon, kolendra, chili, czosnek, bazylia, pietruszka. Przemysł cukierniczy stosuje olejek miętowy do wyrobów cukierniczych, czekolad, gum do żucia, a producenci alkoholu do produkcji wódek i likierów. W wielu krajach popularne są miętowe wódki, poncze i koktajle.
W kuchni używane są liście zarówno świeże jak i suszone. Największy aromat mają jednak liście świeże.
Mięta podkreśla smak mięsa, napojom dodaje pożądanego o tej porze roku aromatu. Dobrze gasi pragnienie i sprawia, że apetyt nas nie opuszcza. Koniecznie poszukaj świeżej i dodaj jej do sałatek oraz herbaty. Albo po prostu wrzuć do szklanki, lekko ugnieć z cytryną lub limonką, z odrobiną brązowego cukru i lodem. Uzupełnij wodą mineralną. Z miętą naprawdę niestraszny upał! Aż trochę dziwi, że na stołach tak rzadko gości w innej postaci niż tradycyjnie zalana wrzątkiem torebka suszu. Na ból brzucha, oczywiście… W jedzeniu mięta łagodzi skutki ciężkiej kuchni, mięsu zaś dodaje wyjątkowej lekkości. Pobudza trawienie i wydzielanie soków żołądkowych. Pomocna bywa w kolce jelitowej. Oddala ból i napięcie, koi nerwy. Zaś medycyna ludowa zaleca ją na złe myśli i małżeńską niewierność...
|
|
Bezcenne działanie mięty znane było już w starożytności, gdzie z powodzeniem wykorzystywana była w lecznictwie, medycynie, a w starożytnym Egipcie nawet do balsamowania zwłok. Swoje lecznicze właściwości mięta zawdzięcza zawartości lotnych olejków, kwasu askorbinowego, karotenu, rutyny, witamin C i A oraz takich pierwiastków, jak żelazo, wapń, potas czy magnez, potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Gdy chcemy zasmakować świeżych listków jednego z ziół, najlepiej zerwać je z rana. Wbrew pozorom nasze łakomstwo ma dla roślinek dobroczynne działanie, bowiem pozwala zachować krzaczek w zwartej formie.
Świeże, zielone zioła
to
prawdziwy
smak, aromat i zdrowie!
uwaga : sadzonki wysyłamy w doniczce, odpowiednio zabezpieczone
Cennik przy przesyłce Poczta Polska paczka priorytetowa polecona: sadzonki pocztą wysyłamy od poniedziałku do środy kupując 1 sadzonkę płacisz za paczkę 11zł kupując 2- 4 sadzonki płacisz za paczkę 14zł. kupując 5- 10 sadzonek płacisz za paczkę 18zł. kupując 10 i więcej sadzonek płacisz za paczkę 21zł. Kurierem wysyłamy od poniedziałku do czwartku a zapłacisz: zamawiając 1- 10 sadzonek zapłacisz 21 zł. powyżej 10 sadzonek zapłacisz 30 zł. info: [zasłonięte]@interia.eu tel.661[zasłonięte]408
|
|
|
|