Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

MIĘDZY WOJNĄ A DYPLOMACJĄ Kubiaczyk Nowa! Okazja!

04-06-2014, 10:42
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 24.50 zł     
Użytkownik zieluski
numer aukcji: 4282444294
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 2   
Koniec: 04-06-2014 09:55:11

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Waga (z opakowaniem): 1.00 [kg]
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2010
Kondycja: bez śladów używania
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Ferdynand Katolicki i polityka zagraniczna Hiszpanii 1[zasłonięte]492-15.

Niniejsza monografia jest pierwszą w Polsce próbą przedstawienia głównych założeń oraz kierunków polityki zagranicznej monarchii kastylijsko-aragońskiej na przełomie XV i XVI w. Filip Kubiaczyk odchodzi od dominującego w historiografii zwyczaju analizowania monarchii Królów Katolickich z perspektywy kastylijskiej. W jego opinii takie ujęcie zaciemnia rzeczywiste cele hiszpańskiej polityki zagranicznej analizowanego okresu. Zdaniem autora, tym, który położył fundamenty pod przyszłe imperium Karola I i Filipa II, był Ferdynand Katolicki. To dzięki stworzonej przez niego nowożytnej dyplomacji i systemowi sojuszy jego wnuk i prawnuk zbudowali pierwsze nowożytne imperium o charakterze globalnym.
Autor polemizuje z rozpowszechnionym sposobem interpretowania hiszpańskiej polityki zagranicznej w kategoriach ideologicznej i religijnej wojny z islamem. Uznaje, że dla zrozumienia koncepcji polityki zagranicznej Ferdynanda Katolickiego ważniejsza jest tradycja aragońska, która określiła główne motywy i cele jego działań politycznych. Wśród czynników, które determinowały politykę zagraniczną Ferdynanda Katolickiego autor wyróżnia uwarunkowania historyczne i geopolityczne. Dostarczają one argumentów potwierdzających tezę o strategicznym i handlowym uzasadnieniu większości przedsięwzięć realizowanych w ramach koncepcji polityki zagranicznej Ferdynanda Katolickiego.

Wyd. Universitas, wyd.I, stron 420. POLECAM !