ZAPRASZAM DO ZAPOZNANIA SIĘ Z MOJĄ OFERTĄ MIODÓW Z WŁASNEJ PASIEKI
ZESTAW 5 RODZAJÓW MIODU O WADZE 0,400 kg
POSIADAM W SPRZEDAŻY MIÓD AKACJOWY,RZEPAKOWY, WIELOKWIATOWY, GRYCZANY I WRZOSOWY
objawów grypy i przeziębienia.
MIÓD GRYCZANY-jego główną cechą rozpoznawalną jest kolor, który jest ciemnej barwy. Kolor ciemno-brązowy oraz intensywny zapach kwiatów gryki są jego znakami szczególnymi. Jego swoisty ostry smak bardzo często sprawia, że jest niezbyt lubiany przez dzieci.
Ze względu na swój silny aromat stosuje się go do wypieków i produkcji miodów pitnych. Świetnie nadaje się też do bezpośredniego spożycia. Przez swoje duże wartości odżywcze, jest zalecany przy niedoborze żelaza, magnezu, witaminy C i białka. Zawiera również rutynę. Ma znaczenie jako środek wspomagający i odtruwający wątrobę. Miód gryczany jest polecany osobom chorym na cukrzycę insulino niezależną oraz w stanie wyczerpania nerwowego i psychicznego. Przyjmowany systematycznie powoduje wzrost poziomu hemoglobiny we krwi, pobudza procesy odnowy i wzmacnia organizm.
MIód Akacjowy-jako jeden z nielicznych gatunków miodu posiada bardzo jasną barwę. Kolor ten bardzo często określany jest jako jasno słomkowy, czy też żółto słomkowy. W postaci płynnej, tak zwanej patoki, jest tak bardzo jasny, że wydaje się być nawet bezbarwny. Po krystalizacji najczęściej przybiera barwę białą, albo jasno żółtą. Krystalizacja przebiega bardzo powoli i miód nawet przechowywany przez kilka miesięcy może mieć postać płynną.
Jest to miód bardzo słodki i łagodny szczególnie polecany dzieciom.
Ponad to charakteryzuje się bardzo intensywnym zapachem kwiatu robini akacjowej. Tak jak każdy z gatunków miodu, miód akacjowy poza walorami smakowymi posiada również właściwości lecznicze. Polecany jest on na pewno na wszelkiego rodzaju zaburzenia przewodu pokarmowego. Pomoże przy problemach z trawieniem, czy żołądkiem. Bardzo często jest on stosowany w leczeniu wrzodów żołądka, czy dwunastnicy.
***
Miód wielokwiatowy – w stanie płynnym ma kolor żółty. Po skrystalizowaniu przyjmuje kolor jasnobrązowy. Łagodny o woskowym zapachu. Może też posiadać różne barwy i smak uzależnione od rodzaju oblatywanego kwiatu .
Miód wielokwiatowy posiada znakomite właściwości hamujące rozwój bakterii, co sprawia, iż jest to naturalny antybiotyk. Miód wielokwiatowy hamuje i niszczy rozwój bakterii, grzybów, wirusów, pierwotniaków, paciorkowców. Mód wielokwiatowy jest bardzo często spotykany jak naturalny składnik lekarstw. Najczęściej go odnajdziemy w tabletkach na anemię oraz na alergię. Zapobiega próchnicy zębów. Częste spożywanie zapobiega problemom z sercem, żołądkiem, jelitami.
Miód wrzosowy - w stanie płynnym ma barwę bursztynowo-herbacianą z jaśniejszymi lub ciemniejszymi odcieniami i konsystencję galaretowatą. Ma silny zapach kwiatu wrzosu, swój intensywny aromat zawdzięcza ok. 120 substancjom chemicznym (olejki eteryczne pochodzące z nektaru). W smaku jest mało słodki, ostry, gorzkawy. Krystalizuje przeważnie dość szybko, przybierając konsystencję drobnokrystaliczną i barwę żółtopomarańczową lub żółtobrunatną. Zawiera dużo wolnych aminokwasów i enzymów . Miód zawiera również witaminy z grupy B, natomiast jest ubogi w witaminę C.
Miód rzepakowy – w stanie płynnym kolor słomkowy. Krystalizuje się szybko, w ciągu kilku dni po odbiorze. Po skrystalizowaniu jest biały lub kremowy o konsystencji drobnoziarnistej, mazistej. W smaku bardzo słodki. Zapach kwitnącego rzepaku, raczej nieprzyjemny; z czasem woń słabnie. Miód o największej ilości glukozy i aminokwasów.
|