Seria ta, to iście królewskie i cesarskie miody. Pszczoła od starożytnych czasów była symbolem praworządnego, hierarchicznego państwa, które mimo swej złożoności funkcjonuje w pełnej harmonii. Sama pszczoła była uważana za króla owadów, przez co stała się królewskim symbolem Asyrii i Chaldei. Stylizowane pszczoły króla Franków salickich na powrót wprowadził do heraldyki i bogatej ornamentyki cesarz Napoleon I. Sam Napoleon był ponoć wielkim smakoszem miodów tym bardziej, że cukier, pszczoły i miód były w tamtym okresie przedmiotem gry politycznej.
Miód w tej serii jest niestandaryzowany - każda partia produkcyjna, to miód wyłącznie z jednej pasieki. Zadbaliśmy więc, by bukiet tych miodów był nie tylko niepowtarzalny lecz również wyjątkowo bogaty i przyjemny. Szczególny jest także proces konfekcjonowania, w którym dla zachowania wyjątkowego aromatu, stosuje się na każdym etapie, szczelnie zamykane naczynia. Miody te cechuje również bardzo wysoka aktywność enzymatyczna i właściwości bakteriobójcze. Słowem miód godny cesarskich stołów w ozdobnym słoju, zdobiony 22 karatowym złotem.
Nazywany „Królem Miodów”, ponieważ trudność i pracochłonność w pozyskaniu, a także mała ilość wrzosowisk w Polsce sprawia, że dostępny jest w nielicznych pasiekach. Pozyskiwany jest od pszczół w okresie wakacyjnym – od lipca do października, z kwiatów wrzosu. Z „pól wrzosowych” pszczoły zbierają nektar na miód o konsystencji galaretki, który urzeka zapachem wrzosu i niezapomnianym, gorzkawym smakiem, co nie oznacza że nie jest słodki. Ma bardzo przyjemny, delikatny smak i aromat przypominający zapach kwiatów wrzosu. Ma barwę jasnobrunatną z jaśniejszym lub ciemniejszym rubinowym odcieniem.
Znajduje zastosowanie w leczeniu zapalenia gardła i błony śluzowej jamy ustnej – zwiększa odporność i chroni przed rozwojem zakażenia. Stosowany także w chorobach dróg moczowych i prostaty, przy kamicy nerkowej, biegunkach, stanach zapalnych żołądka i jelit oraz chorobach reumatycznych. Sprawdza się, jako lek w chorobach oczu. Jest także zalecany jako profilaktyka chorób prostaty u mężczyzn po 40 roku życia. Nie można zapomnieć, że miód wrzosowy w doskonały sposób zastępuje cukier i w przeciwieństwie do cukru, nie zagraża naszemu zdrowiu.
Skład: miód wrzosowy