Witamy Państwa serdecznie na naszej aukcji,
Chcemy zachęcić na niej do korzystania z zakupów proponowanych przez nas miodów. Jesteśmy bartnikami z prawie stuletnią rodzinną tradycją. Naszym celem jest dostarczenie Państwu produktów, które mają zapewnić zdrowie, doskonałe samopoczucie i dążenie tym samym do długowieczności. Wytwór naszej pracy jest skierowany do osób, które dbają o takie właśnie walory we współczesnym świecie.
Miód jest wytworem fenomenalnej, dobrze zorganizowanej owadziej społeczności niezwykle ciężko pracującej. Produkty pszczele szeroko wykorzystywano już w starożytnym Egipcie, a także w Rzymie i Grecji. Hipokrates żyjący w V w. przed Chrystusem stosował miód do sporządzania maści i słodzenia wywarów z ziół. Jego uczniowie opracowali ponad 300 recept z miodem.
Zachęcamy zatem do hołdowania tej tradycji.
Zawsze możecie Państwo kierować do nas swoje zapytania i wątpliwości, na które znajdziemy pomoc i rozwiązanie.
· MIÓD RZEPAKOWY - w stanie płynnym kolor słomkowy, o zapachu kwitnącego rzepaku, przyjemny. Krystalizuje się szybko, w ciągu kilku dni po odbiorze. Po skrystalizowaniu jest biały lub kremowy o konsystencji drobnoziarnistej, mazistej. W smaku bardzo słodki. Miód o największej ilości glukozy i aminokwasów. Miód rzepakowy poleca się w stanach wyczerpania organizmu. Stanowi dobrą „odżywkę regeneracyjną”. Wskazany jest również przy długotrwałej pracy fizycznej i umysłowej. Wzmacnia serce i siłę jego skurczu. Powoduje rozszerzenie naczyń wieńcowych serca, co sprzyja lepszemu dotlenieniu i odżywieniu oraz zapobiega miażdżycy. Obniża i normalizuje ciśnienie tętnicze krwi, a nawet pomaga w uzupełnieniu niedoboru potasu, normującego pracę serca. Pomaga wątrobie w odtruwaniu organizmu oraz w przemianie tłuszczów. Usprawnia pracę pęcherzyka żółciowego. Jest przydatny we wspomaganiu leczenia infekcji gardła, nosa i oskrzeli. Łagodzi kaszel i stymuluje układ odpornościowy. Ma niskie właściwości antybiotyczne. Miód rzepakowy stosuje się pomocniczo w chorobach zapalnych i infekcyjnych nerek, pęcherza i cewki moczowej. Zmniejsza odczyn zapalny towarzyszący wrzodom żołądka i dwunastnicy. Przyspiesza też gojenie się ran wrzodowych i nadżerek. Pomaga w walce ze zgagą, wzdęciami i mdłościami. Wykazuje działanie ściągające i przyspieszające gojenie, ziarninowanie i bliznowacenie ran. Oczyszcza także rany z martwicy i chroni je przed zakażeniem. Może zapobiegać tworzeniu się pęcherzy po oparzeniu, jeśli zostanie szybko przyłożony do skóry. Jednak nie jest to zabieg zalecany w przypadku oparzenia.
|