Szanowni Państwo !!! mam do zaoferowania miód z własnej pasieki.
Produkcją miodu zajmuje się mój dziadek już od ponad 40 lat. Bogate doświadczenie w branży pszczelarskiej zaowocowało stworzeniem najwyższej klasy gatunku miodów o niepowtarzalnych walorach smakowych jak i zdrowotnych z czystych wiejskich terenów Lubelszczyzny.
Przedmiotem tej aukcji jest miód RZEPAKOWY o wadze 10 kg
Miód jest zapakowany w wiaderku plastikowy , po produkcie spożywczym. Oczywiście czyste i sterylne.
WYSYŁKA GRATIS !!!
Kiedy pomaga spożywanie miodu rzepakowego?WyczerpanieZe względu na dużą zawartość glukozy i innych cukrów prostych. Miód rzepakowy poleca się w stanach wyczerpania organizmu. Stanowi dobrą „odżywkę regeneracyjną”. Wskazany jest również przy długotrwałej pracy fizycznej i umysłowejDolegliwości układu sercowo-naczyniowegoWzmacnia serce i siłę jego skurczu. Powoduje rozszerzenie naczyń wieńcowych serca, co sprzyja lepszemu dotlenieniu i odżywieniu oraz zapobiega miażdżycy. Obniża i normalizuje ciśnienie tętnicze krwi, a nawet pomaga w uzupełnieniu niedoboru potasu, normującego pracę serca.Schorzenia wątroby i dróg żółciowychPomaga wątrobie w odtruwaniu organizmu oraz w przemianie tłuszczów. Usprawnia pracę pęcherzyka żółciowego.PrzeziębieniaJest przydatny we wspomaganiu leczenia infekcji gardła, nosa i oskrzeli. Łagodzi kaszel i stymuluje układ odpornościowy. Ma niskie właściwości antybiotyczne.Schorzenia nerek i dróg moczowychMiód rzepakowy stosuje się pomocniczo w chorobach zapalnych i infekcyjnych nerek, pęcherza i cewki moczowej.Problemy z żołądkiemZmniejsza odczyn zapalny towarzyszący wrzodom żołądka i dwunastnicy. Przyspiesza też gojenie się ran wrzodowych i nadżerek. Pomaga w walce ze zgagą, wzdęciami i mdłościami.Problemy skórneWykazuje działanie ściągające i przyspieszające gojenie, ziarninowanie i bliznowacenie ran. Oczyszcza także rany z martwicy i chroni je przed zakażeniem. Może zapobiegać tworzeniu się pęcherzy po oparzeniu, jeśli zostanie szybko przyłożony do skóry. Jednak nie jest to zabieg zalecany w przypadku oparzenia.
Jeśli macie Państwo jakieś sugestie lub pytania podaję tel. 600[zasłonięte]562
Pasieka jest zarejestrowana i pod nadzorem weterynarza.
Dane dotyczące wysyłki:
Przesyłka zwykła:
1 wiaderko 0 zł
Parę istotnych informacji o miodzie:
Miód pszczeli od dawien dawna należy do najbardziej cenionych środków spożywczych. Już w epoce kamiennej, jak świadczą o tym rysunki naskalne, był poszukiwanym środkiem słodzącym. Najstarszy wizerunek zbieracza miodu liczy sobie prawie piętnaście tysięcy lat i został odkryty w 1919 roku w jaskini w pobliżu hiszpańskiego miasta Walencja. Podobne rysunki znaleziono w Afryce Południowej i Indiach. Od tysiącleci miód wchodzi w skład pożywienia ludzi z różnych części naszego globu.
Czy musi krystalizować ? (scukrzać się)
Wysoka zawartość cukrów w miodzie (roztwór przesycony) sprawia, że wszystkie miody krajowe po pewnym czasie muszą się skrystalizować. Kiedy jest płynny ? Krótko po miodobraniu (płynność naturalna) Po specjalnej termicznej obróbce w temperaturze do 40oC (płynność sztuczna). Podgrzewanie miodu powyżej 40oC sprawia, że jest on bardzo długo płynny, ale zniszczeniu ulegają wszystkie substancje biologicznie czynne decydujące o leczniczych właściwościach i miód upodabnia się wówczas do zwykłego cukru. Miód nie lubi: wilgoci ,obcych zapachów, temp.powyżej 18stC, pełnego słońca Jakie ilości spożywać ? niemowlęta 7g dziennie ok. 1 łyżeczka dzieci od 5 do 12 lat 15-40g dziennie ok. 2-6 łyżeczek dorośli 70-100g dziennie ok. 10-13 łyżeczek
Wysoka zawartość cukrów w miodzie (roztwór przesycony) sprawia, że wszystkie miody krajowe po pewnym czasie muszą się skrystalizować.
Kiedy jest płynny ?
Krótko po miodobraniu (płynność naturalna) Po specjalnej termicznej obróbce w temperaturze do 40oC (płynność sztuczna). Podgrzewanie miodu powyżej 40oC sprawia, że jest on bardzo długo płynny, ale zniszczeniu ulegają wszystkie substancje biologicznie czynne decydujące o leczniczych właściwościach i miód upodabnia się wówczas do zwykłego cukru.
Miód nie lubi: wilgoci ,obcych zapachów, temp.powyżej 18stC, pełnego słońca
niemowlęta 7g dziennie ok. 1 łyżeczka dzieci od 5 do 12 lat 15-40g dziennie ok. 2-6 łyżeczek dorośli 70-100g dziennie ok. 10-13 łyżeczek