SPRZEDAM z 2013r. MIÓD RZEPAKOWY NIE ROZGRZEWANY
TERAZ TYLKO TAKI MAM DO SPRZEDANIA, MIÓD NALEWANY DO SŁOIKÓW OD RAZU PO WIROWANIU
WYCHODZĘ KU KLIENTOWI ABY DOSTARCZYĆ SMACZNY I Z PEŁNĄ GAMA ENZYMÓW MIÓD RZEPAKOWY - GORĄCO POLECAM
OWY MIÓD W STANIE PŁYNNYM JEST KOLORU SLOMKOWEGO, A GDY SKRYSTALIZUJE TO PRZEJAWIA KOLOR BIAŁY; MIÓD RZEPAKOWY POSIADA WYŁĄCZNIE CUKRY PROSTE GLUKOZE I FRUKTOZE WIĘKSZA ZAWARTOŚĆ GLUKOZY POZWALA NA UNIKNIĘCIE PROCESU TRAWIENIA W ŻOŁĄDKU, A JEST OD RAZU WCHŁANIANY W JAMIE USTNEJ I PRZEŁYKU
Ogromne zalety miodu
- Działa dodatnio na przewód pokarmowy, ponieważ zwiększa wydzielanie enzymów przez gruczoły ślinowe.
- Reguluje pracę wątroby i nerek.Przy kaszlu działa jako środek łagodzący i wykrztuśny.
- Stosowany jest przy schorzeniach gardła, astmie, przewlekłym bronchicie.
- Działa regenerująco w przypadkach apatii bądź wyczerpania psychicznego
Koszty przesyłki
Ekonomiczna paczka:
1 słoik: 12zł
2 słoiki: 14zł
3-5 słoików: 19zł
6-7: 27zł
8-10: 38zł
11-16: 45,5zł
Ekonomiczna paczka priorytetowa:
1 słoik: 14zł
2 słoiki: 15,5zł
3-5 słoików: 22zł
6-7: 32zł
8-10: 44zł
11-16: 54zł
Paczka pobraniowa:
1 słoik: 18,5zł
2 słoiki: 21zł
3-5: 29zł
6-7: 35zł
8-10: 46zł
11-16: 53zł
Paczka pobraniowa priorytetowa:
1 słoik: 22zł
2 słoiki: 25zł
3-5: 33zł
6-7: 38zł
8-10: 51zł
11-16: 62zł
Kurier DPD
do 17 słoików koszt 20zł (ja drukuje zlecenie)
Miód też można odebrać osobiście
Częstocice 24, woj. dolnośląskie
MIÓD RZEPAKOWY - W stanie płynnym (patoka) jest prawie bezbarwny lub lekko słomkowy. Po skrystalizowaniu przyjmuje barwę białą lub szaro kremową. Ze względu na przewagę cukru prostego glukozy nad fruktozą, a także niską zawartość wody ulega szybkiej krystalizacji. Miód rzepakowy w niskiej temperaturze (2-5oC) twardnieje w bardzo trudną do rozsmarowania masę; ale w temperaturach wyższych (14-18oC) krupiec (miód skrystalizowany) jest smalcowaty i łatwy do rozsmarowania. Zapach, zarówno miodu płynnego jak i skrystalizowanego, jest słaby, zbliżony do zapachu kwiatów rzepaku. Smak tego miodu jest bardzo łagodny, nieco mdły i lekko gorzkawy. Miód rzepakowy ( podobnie jak nektar) zawiera prawie wyłącznie cukry proste z przewagą glukozy. Charakteryzuje się szczególnie niską zawartością związków mineralnych, lecz o znacznej przyswajalności przez organizm. Należy do nich między innymi żelazo i bor, tj. pierwiastek niezbędny do budowy tkanki kostnej oraz właściwego funkcjonowania śledziony i tarczycy. Badania w OP w Puławach wykazały, że wartości inhibinowe miodów rzepakowych mieszczą się w zakresie 0-3.
MIÓD RZEPAKOWY ZALECANY JEST: - W STANACH ZAPALNYCH WĄTROBY, WORECZKA ŻÓŁCIOWEGO I PRZEWODU POKARMOWEGO - W POCZĄTKOWYCH STANACH MARSKOŚCI WĄTROBY - POSIADA BARDZO SILNE WŁASNOŚCI ODTRUWAJĄCE I WZMACNIAJĄCY METABOLIZM KOMÓRKOWY - WZMACNIA SERCE I UKŁAD KRWONOŚNY.
KRYSTALIZACJA i DEKRYSTALIZACJA MIODU - Krystalizacja jest procesem wyłącznie fizycznym, który w niczym nie zmienia składu chemicznego miodów pszczelich, a tym samym nie obniża ich walorów smakowych oraz wartości odżywczych i leczniczych. Szybkość krystalizacji zależy od: zawartości wody ( stopnia przesycenia) stosunku glukozy do fruktozy zawartości dekstryn. Im więcej fruktozy i dekstryn miodowych tym wolniej zachodzi krystalizacja. Optymalna temperatura krystalizacji przebiega w granicach 10-18oC. Od temperatury przechowywania zależy nie tylko okres pozostawania miodu w postaci płynnej, ale i sam sposób krystalizacji ( wygląd krupca ). Proces dekrystalizacji powinien być przeprowadzany w temperaturze do 45oC, najlepiej 42oC ( min. temperatura zanikania kryształków 41 oC), aby miód nie stracił swoich wartości enzymatycznych. Ponowna krystalizacja upłynnionego miodu zależy od temperatury i czasu dekrystalizacji i zwykle taki miód krystalizuje nierównomiernie.
PRZECHOWYWANIE MIODU - Miód jest higroskopijny i łatwo chłonie zapachy, przechowuje się go w szczelnie zamkniętych pojemnikach, pomieszczeniu suchym, przewiewnym i chłodnym, temperatura przechowywania powinna być nie większa niż 18°C (zalecana), a najlepiej w granicach 8°C - 10°C. Miód należy chronić przed słońcem ponieważ promienie słoneczne bardziej niż temperatura wpływają na obniżenie jego aktywności antybiotycznej. Ogrzewanie próbek miodu wielokwiatowego przez 15 minut w temperaturze 65°C (badania OP w Puławach) powoduje nieznaczny spadek aktywności antybiotycznej. Dopiero ogrzewanie próbek w temperaturze 80°C przez 15 minut pozbawia miód całkowicie jego właściwości antybiotycznych oraz w znacznym stopniu działaniu enzymów. Na ogół wysoka temperatura szkodzi miodom spadziowym mniej, niż miodom nektarowym. Miody przechowywane w temperaturze pokojowej tracą po 6 miesiącach połowę swojej aktywności antybiotycznej, a po 1,5 roku zanika ona prawie całkowicie.
ZAPRASZAM DO ZAKUPU I POZDRAWIAM
WIĘCEJ INFORMACJI UDZIELAM NA TEL.: 667[zasłonięte]064 PŁATNOŚĆ NA KONTO: 77 9585 [zasłonięte] 0[zasłonięte]0071104 [zasłonięte] 284001 LUB PRZEZ PAYU
|