Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

MIÓD LIPOWY BIO POLSKA Z PASIEKI EKOLOGICZNEJ - SŁ

26-02-2015, 1:15
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 29.80 zł     
Użytkownik ECZO_2007
numer aukcji: 5032732235
Miejscowość Wrocław
Wyświetleń: 54   
Koniec: 26-02-2015 01:04:19
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

bioekonatura.pl

DANE FIRMY




















Sklep bioekonatura 

 

Sklep Internetowy
bioekonatura


BioEkoNatura
Elżbieta Czołacz

ul. Drzewieckiego 24/7a
54-129 Wrocław


tel. 783-[zasłonięte]-538
email: [zasłonięte]@bioekonatura.pl

NIP 895[zasłonięte]129-66
REGON 020[zasłonięte]804
MINISTER GOSPODARKI
000[zasłonięte]620/2014

 

KATEGORIE

 
ZDROWA ŻYWNOŚĆ
*naturalna żywność
*ekologiczna żywność


KOSMETYKI
*naturalne kosmetyki
*ekologiczne kosmetyki


SUPLEMENTY DIETY

ŚRODKI CZYSTOŚCI
ekologiczne środki czystości

KSIĄŻKI, PORADNIKI

NACZYNIA


DLA VEGAN
DLA WEGETARIAN

 

MARKI

 
ZIELONY NURT
RADIX
BIOPLANET
NATUR-VIT
MANUKA
SANTINI
SYMBIO
BIOFOOD
DR GAJA

PASIEKA EKOLOGICZNA
PASIEKA
POLSKA RÓŻA
YOGI TEA


ALEPPO SOAP c.o.
TADE PAYS DE LEVANT
BIOTRUM
INSEVEN

SYLVECO
JOIK
IKAROV
LAVERA
ECOcosmetics
NEOBIO
EUBIONA
LUVOS


SONETT
LILLY`S ECO CLEAN

 

Dzisiaj na aukcji oferujemy

MIÓD LIPOWY BIO POLSKA Z PASIEKI EKOLOGICZNEJ - SŁ
MIÓD LIPOWY BIO CERTYFIKOWANY Z POLSKIEJ PASIEKI EKOLOGICZNEJ

Klemensa Kopera z Sosnówki - 700 G - słoik szkło



 
Miód należy przechowywać w chłodnym, ciemnym i suchym miejscu.

Zarówno temp. powyżej 35
º
C jak i światło (szczególnie promienie słoneczne), również kontakt z metalem niszczą zawarte w miodzie enzymy. One głównie odpowiadają za wartość antybiotyczną miodu.

Dobrze jest tez miód rozpuścić w letniej wodzie. Wtedy enzymy się aktywują i miód w takiej postaci jest znacznie bardziej aktywny biologicznie.
 

Dużą rolę w kształtowaniu konsystencji, ale również wyglądu miodu oraz przebiegu krystalizacji, odgrywa temperatura przechowywania. Proces krupienia składa się z dwóch faz: w pierwszej tworzą się małe kryształki (zarodki krystalizacji), spostrzegane jako lekkie zmętnienie całości, w następnej dochodzi do ich powiększenia.


Tworzenie się zarodków krystalicznych rozpoczyna się przy temp. 3ºC i jest kontynuowane przy temperaturze 5-8ºC. Podwyższenie temperatury wywołuję ich wzrost (najszybciej w temp. 13-17ºC).
Spadek temp. do 0ºC wywołuje całkowite zahamowanie procesu krystalizacji.

Miody szybciej zarodkujące i w których powiększanie się zarodków jest gwałtowne mają po skrupieniu konsystencję smalcu (miód rzepakowy, miód wierzbowy). Pozostałe miody (gryczany) tworzą stosunkowo mało zarodków, co sprawia, iż dochodzi w nich (w temperaturze pokojowej) do wyosobnienia się dużych kryształów, które opadają na dno naczynia. Dochodzi do rozwarstwienia produktu na frakcję stałą i płynną. Przetrzymywane w temp. 10-15ºC krystalizują w miarę równomiernie, co w pewnym stopniu zapobiega dużemu rozwarstwieniu. Dzieje się tak na skutek wzrostu lepkości w niższych temperaturach, co uniemożliwia opadanie kryształków. Jeżeli po procesie krupienia ponownie upłynni się miód, to rekrystalizacja nie będzie już zależeć od odmiany miodu, a jej przebieg będzie nierównomierny, z pojawieniem się dużych kryształów i przestrzeni fazy płynnej
 
     Miód lipowy pozyskiwany jest przez pszczoły z kwiatów popularnie występującej w Polsce lipy drobnolistnej, oraz lipy szerokolistnej.
Wśród amatorów miodowej słodyczy
miód lipowy uznawany jest za najlepszy. Wyróżnia się on nie tylko silnym aromatem przypominającym woń kwiatów lipy, ale i wyraźnie słodkim, dosyć pikantnym, lekko gorzkawym smakiem. Miód lipowy w stanie płynnym ma barwę od zielonkawożółtej do jasnobursztynowej, toteż konsystencją i barwą przypomina olejek rycynowy. Po skrystalizowaniu przybiera postać drobnoziarnistą, krupkowatą, zmieniając swoją barwę na białożółtą do złocistożółtej.

Miód czysto lipowy posiada dosyć ostry smak, oraz bardzo charakterystyczny i silny aromat przypominający zapach mięty. W skład miodu lipowego wchodzą związki występujące w jej kwiatach, tj. olejek eteryczny, flawonoidy (hesperytyna, hesperydyna, rutyna, izokwercytyna, tiliarozyd), związek triterpenowy tarakserol, glikozyd tiliacyna, garbniki, związki goryczkowe, saponiny. Stwierdzono także obecność kwasów organicznych oraz enzymów.

Miód lipowy znajduje szerokie zastosowanie nie tylko w odżywianiu, ale
także w lecznictwie.
Jest stosowany w ostrych i przewlekłych chorobach przeziębieniowych, anginach, zapaleniu zatok, oskrzeli, w chorobach dróg moczowych, schorzeniach reumatycznych i nerwicach.

 Miód lipowy jest zaliczany do miodów o wysokiej aktywności antybiotycznej
 

Termin ważności miodu: lipiec 2016 r.
 



 
... dziękujemy i zapraszamy ponownie ...