WITAM NA MOJEJ AUKCJI MIODU LIPOWEGO
www.honey-miod.pl
Pasieka pod nadzorem weterynaryjnym nr sprzedaży bezpośredniej: 02[zasłonięte]629
Jest to miód z 2013R. (w 2014r. był brak miodu lipowego) Z Polski z terenów przygranicznych z Czechami
Bardzo polecam, bo to miód smaczny i skrystalizowany, nie rozgrzewam tego miodu co powoduje, że zawiera żywe enzymy które są wrażliwe na temperaturę wyższą od 42 st. Celcjusza.
Ogromne zalety miodu
- Działa dodatnio na przewód pokarmowy, ponieważ zwiększa wydzielanie enzymów przez gruczoły ślinowe.
- Reguluje pracę wątroby i nerek.Przy kaszlu działa jako środek łagodzący i wykrztuśny.
- Stosowany jest przy schorzeniach gardła, astmie, przewlekłym bronchicie.
- Działa regenerująco w przypadkach apatii bądź wyczerpania psychicznego
Koszty przesyłki
Ekonomiczna paczka:
1-2 słoik: 14zł
3-5 słoików: 19zł
6-10: 24zł
11-16: 29zł
Ekonomiczna paczka priorytetowa:
1-2 słoik: 15,5zł
3-5 słoików: 21zł
6-10: 26zł
11-16: 31zł
Paczka pobraniowa:
1-2 słoik: 17zł
3-5: 23zł
6-10: 27zł
11-16: 32zł
Kurier DPD
do 12 słoików koszt 20zł (drukuje zlecenie)
Miód też można odebrać osobiście
Częstocice 24, woj. dolnośląskie
MIÓD Z POLSKICH GÓR - CZYSTY I WSPANIAŁY W SMAKU - POLECAM
MIÓD LIPOWY - Miód lipowy w stanie płynnym ma barwę od zielonkawożółtej do jasnobursztynowej. Po skrystalizowaniu od białożółtej do złocistożółtej. W wyniku krystalizacji przyjmuje postać drobnoziarnistą, niekiedy krupkowatą. W smaku jest słodki, dość ostry, często z gorzkawym lekko miętowym posmakiem. Miód lipowy ze względu na różnorodność zawartych w nim składników oraz korzystne cechy organoleptyczne znajduje szerokie zastosowanie zarówno w odżywianiu, jak i w lecznictwie. Miód lipowy jest bogaty w enzymy, odznacza się wysoką aktywnością antybiotyczną - wartości inhibinowe 4 i 5.
TAKŻE DODATKOWE INFORMACJE:
Miód lipowy - miód późnego lata, może mieć domieszkę spadzi, bardzo smaczny i aromatyczny, bogaty w składniki, powinien być najpierw spożywany, by zabezpieczyć organizm na nadchodzącą jesień, pomocny w chorobach górnych dróg oddechowych, wzmacnia odporność organizmu, stosowany w leczeniu układu moczowego, schorzeniach serca, nerwicach i bezsenności. Można spożywać ok. 50 gram dziennie na różne sposoby, rozpuszczać w letniej wodzie i wypijać po kilku godzinach.
Miód lipowy ma działanie:
antybiotyczne,
przeciwgorączkowe i przeciwkaszlowe,
ułatwia zasypianie,
łagodzi stres i
równoważy ciśnienie.
KRYSTALIZACJA i DEKRYSTALIZACJA MIODU - Krystalizacja jest procesem wyłącznie fizycznym, który w niczym nie zmienia składu chemicznego miodów pszczelich, a tym samym nie obniża ich walorów smakowych oraz wartości odżywczych i leczniczych. Szybkość krystalizacji zależy od: zawartości wody ( stopnia przesycenia) stosunku glukozy do fruktozy zawartości dekstryn. Im więcej fruktozy i dekstryn miodowych tym wolniej zachodzi krystalizacja. Optymalna temperatura krystalizacji przebiega w granicach 10-18oC. Od temperatury przechowywania zależy nie tylko okres pozostawania miodu w postaci płynnej, ale i sam sposób krystalizacji ( wygląd krupca ). Proces dekrystalizacji powinien być przeprowadzany w temperaturze do 45oC, najlepiej 42oC ( min. temperatura zanikania kryształków 41 oC), aby miód nie stracił swoich wartości enzymatycznych. Ponowna krystalizacja upłynnionego miodu zależy od temperatury i czasu dekrystalizacji i zwykle taki miód krystalizuje nierównomiernie.
PRZECHOWYWANIE MIODU - Miód jest higroskopijny i łatwo chłonie zapachy, przechowuje się go w szczelnie zamkniętych pojemnikach, pomieszczeniu suchym, przewiewnym i chłodnym, temperatura przechowywania powinna być nie większa niż 18°C (zalecana), a najlepiej w granicach 8°C - 10°C. Miód należy chronić przed słońcem ponieważ promienie słoneczne bardziej niż temperatura wpływają na obniżenie jego aktywności antybiotycznej. Ogrzewanie próbek miodu wielokwiatowego przez 15 minut w temperaturze 65°C (badania OP w Puławach) powoduje nieznaczny spadek aktywności antybiotycznej. Dopiero ogrzewanie próbek w temperaturze 80°C przez 15 minut pozbawia miód całkowicie jego właściwości antybiotycznych oraz w znacznym stopniu działaniu enzymów. Na ogół wysoka temperatura szkodzi miodom spadziowym mniej, niż miodom nektarowym. Miody przechowywane w temperaturze pokojowej tracą po 6 miesiącach połowę swojej aktywności antybiotycznej, a po 1,5 roku zanika ona prawie całkowicie.
ZAPRASZAM DO ZAKUPU I POZDRAWIAM
WIĘCEJ INFORMACJI UDZIELAM NA TEL.: 667[zasłonięte]064
PŁATNOŚĆ NA KONTO: 77 9585 [zasłonięte] 0[zasłonięte]0071104 [zasłonięte] 284001BS OŁAWA
LUB PRZEZ PAYU
|