Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Metronom Korg Beatlab BTL-1.

20-01-2012, 19:36
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Najwyzsza cena licytacji: 260.60 zł      Aktualna cena: 260.60 zł     
Użytkownik k4414
numer aukcji: 2035903373
Miejscowość ŁÓDŹ
Licytowało: 2    Wyświetleń: 141   
Koniec: 13-01-2012 19:48:43

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Metronom Korg Beatlab BTL-1.

Profesjonalny metronom, znany i lubiany przez muzyków, zwłaszcza perkusitów. Używany, w pełni sprawny. W zestawie manual i bateria.

Poniżej krótka recenzja urządzenia (autor Łukasz, perkusjaonline).

BUDOWA
BTL-1 (nazwa marketingowa: Beatlab) to niewielkie, mierzące 142x104 mm urządzenie, zabudowane w niebieskie opakowanie. Na górze znajduje się duży, bardzo czytelny, podświetlany (!) wyświetlacz LCD, wyraźny pod praktycznie każdym kątem. Poniżej umieszczono przyciski sterowania funkcjami programowalnymi (kanał, metrum, tempo etc) oraz trybu pracy (prog, chain, training). Jeszcze niżej znajdziemy potencjometry głośności poszczególnych składowych rytmicznych, akcent, czwórki, ósemki, triole ósemkowe, szesnastki oraz, po naciśnięciu przycisku ‘group notes’, podziały takie jak, pentole, sekstole. Bardzo ważną zaletą wspomnianych potencjometrów jest ich cyfrowa praca. Oznacza to, że ustawienia głośności składowych zapisywane są dla każdego kanału osobno, więc możemy dowolnie wybierać, jakie składowe w danym kanale (banku) chcemy słyszeć. Z prawej strony urządzenia umieszczono włącznik urządzenia oraz podświetlanie ekranu, które gaśnie po kilku sekundach, chyba, że przytrzymamy go chwilę – wtedy światełko pozostaje do chwili, kiedy nie będziemy używać urządzenia przez dłuższy czas. Podświetlenie ma kolor pomarańczowy i jest dostatecznie jasne. Poniżej umieszczono klawiaturę cyfrową oraz przyciski tap-tempo i najważniejszy – start. Urządzenie posiada wbudowany głośnik, który wyłącza się poprzez wpięcie wtyczki jack do wyjścia. Beatlab lubi paluszki AAA bądź stabilizowany, 9V zasilacz.

DZIAŁANIE
Zasada działania Beatlaba polega na zaprogramowaniu kanałów (banków), których mamy do dyspozycji 24. W każdym banku możemy określić metrum, tempo oraz głośność poszczególnych składowych. Przełączanie między bankami jest szybkie, można do tego celu użyć klawiatury numerycznej, bądź przycisków góra/dół. Warto dodać, że po wyborze kanału, jeżeli urządzenie odtwarza inny, zaczeka do końca taktu i dopiero wtedy przełączy kanał na wybrany. Kanały można łączyć w łańcuchy (chains), w każdym łańcuchu możemy użyć maksymalnie 16 różnych banków. Maksymalnie da się zdefiniować 8 łańcuchów.

TRENING
Ciekawą właściwością beatlaba jest tryb treningowy, na który składa się 39 predefiniowanych wzorców rytmicznych do ćwiczeń rudymentów. Osobiście nie korzystam z tego udogodnienia, ale uznaję je za niezwykle przydatne w początkowych fazach nauki – zwłaszcza samodzielnej.

WRAŻENIA
Beatlab zagrał już ze mną na scenie, sprawdził się w moim małym systemie odsłuchowym z mikserem. Przełączanie kanałów jest wygodne i szybkie, podświetlenie zupełnie wystarczające nawet przy zmiennych warunkach oświetleniowych na scenie. Inwestycja udana – urządzenie w pełni powinno zadowolić początkującego jak i zaawansowanego perkusistę.

ZALETY
- 24 niezależne banki pamięci
- Możliwość niezależnego programowania głośności składowych dla każdego banku
- Stosunkowo niewielkie gabaryty i masa
- Podświetlenie ekranu

darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków darmowy hosting obrazków


Jeżeli masz jakieś pytania, propozycje - pisz maila.
Wysyłka kurierem, pocztą polską lub odbiór osobisty.