Metalowa tabliczka jest idealna dla kolekcjonera, wspaniale się prezentuje w każdym wnętrzu - w domu, w biurze, w restauracji. Metalowe tabliczki to również doskonały pomysł na nietypowy prezent lub wyjątkową pamiątkę. Alternatywne teorie na temat zatonięcia
W ciągu kilkudziesięciu lat po katastrofie na temat statku powstało wiele alternatywnych teorii, w większości ocierających się o teorie spiskowe. Gazety i wydawnictwa książkowe opublikowały teorie mówiące o klątwie Titanica, czy też o tym, że statek wcale nie zderzył się z górą lodową.
W 2003 roku została opublikowana książka The Sinking of the Titanic: The Mystery Solved, której autor proponuje teorię, wg której zatonięcie Titanica spowodowane było kolizją z krą. Inna teoria opowiada o tym, że zatonięcie było starannie przygotowane i zaplanowane w celu wyłudzenia gigantycznego odszkodowania. Autorzy tej teorii podpierają się dziwnym z punktu widzenia logiki zachowaniem załogi podczas katastrofy oraz rozpowszechnianą plotką o niezatapialności statku.
Kolejna koncepcja mówi, że podczas wodowania butelka szampana, która miała rozbić się o rufę przy ochrzczeniu, nie rozbiła się za pierwszym razem (co nie jest prawdą, gdyż White Star Line nie miała w zwyczaju chrzcić statków).
Tuż po katastrofie irlandzkie plotki donosiły, że doszło do niej z powodu dziwnego przesłania w numerze seryjnym statku – 390904 – co czytane w odbiciu lustrzanym przy pewnej dozie wyrozumiałości daje wyraz NO POPE – Precz z Papieżem!. Jednak Titanic nigdy takiego numeru nie miał – zarówno w Brytyjskiej Izbie Handlu, jak i w stoczni Harlanda i Wolffa otrzymał inne numery.
Oprócz tego istnieje szereg teorii upatrujących przyczyn zatonięcia statku w klątwie przewożonej mumii, wyłudzeniach finansowych, mistyfikacjach, malwersacjach i niepopartych w faktach powiązaniach numerów i zdarzeń.
|