Historia najbardziej zbrodniczej książki politycznej wszech czasów.
W oświadczeniu podatkowym z 1925 roku Adolf Hitler określił swój zawód jako "pisarz". Najwyraźniej już wtedy wiązał przyszłość z napisaną w więzieniu książką Mein Kampf. Zapowiedział w niej większość przyszłych zbrodni, ujawnił program terroru, rasizmu i dominacji nad światem. A mimo to nikt nie przewidział realnego zagrożenia dla świata, jakim był sam Hitler.
Dziewięćdziesiąt lat po powstaniu Mein Kampf Antoine Vitkine analizuje proces powstawania, komentarze towarzyszące jej publikacji, wpływ na rozwój nazizmu i Trzeciej Rzeszy oraz recepcję i dystrybucję międzynarodową.
Zadaje też pytanie, czy myśli zawarte w Mein Kampf są nadal żywe.
Antoine Vitkine – ur. w 1977 r., francuski pisarz, dziennikarz i reżyser filmów dokumentalnych.
Oprawa: Miękka
Format: 13.0x19.7cm
Liczba stron: 288
Religia Hitlera
Jedna z najbardziej rzetelnych i jednocześnie najbardziej fascynujących książek, poświęconych religijnemu obliczu hitleryzmu. Autor nie tylko z wielką skrupulatnością kataloguje religijne cechy narodowego socjalizmu, ale także obnaża wiarę jego twórców. To właśnie ta wiara była przyczyną Holocaustu, który - dla wierzących w religię Hitlera - był zbawczą koniecznością i przykrym obowiązkiem. Do tej pory narodowy socjalizm, mimo wszelkiej jego irracjonalności, traktowany był zasadniczo jako fenomen polityczny, jak gdyby Hitlerowi chodziło wyłącznie o władzę. Hesemann jest przeciwnego zdania. Twierdzi, że Hitler i osoby z jego najbliższego kręgu faktycznie wierzyli w to, co czynią i byli przekonani, że działają z polecenia Opatrzności, a narodowy socjalizm nie był ideologią czysto polityczną, lecz światopoglądem mityczno-religijnym.
Oprawa: Miękka
Format: 14.0x20.0cm
Liczba stron: 544