Wędliny dostępne w naszych sklepach coraz częściej nas rozczarowują albo niską jakością, albo kosmiczną ceną. Dlatego wracamy do tradycyjnych metod wytwarzania wędlin by zapewnić sobie dawną jakość i smak.
Dzięki prezentowanemu zestawowi będzie możliwe wytwarzanie domowych, tradycyjnych wędlin.
WĘDZARNIA
Krótki opis działania: Palniki ogrzewają dolną część głównego pojemnika. Na grzaną powierzchnię wysypujemy zrębki. W ten sposób wytwarzamy ciepło i dym. Palniki zasilane są naftą i mają regulację mocy. Termometr pozwala kontrolować temperaturę w wędzarni.
Do wędzarni dokładamy 1 opakowanie zrębek wędzarniczych.
Bardziej zaawansowane wędzarnie i pozostałe akcesoria do wędzarni i wędzenia są dostępne w naszej ofercie.
ZESTAW DO PEKLOWANIA
Zestaw do peklowania zawierający wszystkie potrzebne akcesoria, aby przygotować mięso, z którego zrobimy soczyste i delikatne i tradycyjne wędliny.
Elementy zestawu:
Beczka plastikowa z zakrętką o pojemności 10 l wykonana z materiału dopuszczonego do kontakty z żywnością. Może być także wykorzystana do kiszenia kapusty czy ogórków.
Opakowanie atestowanych worków do beczki – 5 szt.
Zioła – Sekret Dziadka Feliksa, które pozwolą nadać mięsu niepowtarzalny smak i aromat. Zioła te to wzbogacona kompozycja aromatycznych ziół i przypraw, które podkreślają walory smakowe i zapachowe mięs przygotowywanych domowym sposobem. Szczególnie polecana do wieprzowiny, wołowiny, cielęciny oraz baraniny i dziczyzny
Skład: kolendra, owoc jałowca, pieprz, ziele angielskie, liść laurowy, majeranek, tymianek, rozmaryn, cząber.
Masa netto: 36 g - na 10 kg mięsa.
Nie zwiera konserwantów i glutaminianu sodu.
Wysokiej jakości saletra - opakowanie wystarczy na 10 kg mięsa.
Siatka wędliniarska – 5 metrów o maksymalnej średnicy 160 mm – idealnie pasuje do wyrobów o masie jednostkowej do 1,5 kg.
Zalewy peklujące można wykonać z dostępnych w naszej ofercie i pozbawionych chemii gotowych mieszanek.
Do własnego gustu dopasowujemy tylko ilość soli i ewentualnie czosnku.
Przepisy na pyszne wyroby domowe można znaleźć na mojej stronie
SZYNKOWAR NIERDZEWNY Z WORECZKAMI I TERMOMETREM
Szynkowar nierdzewny - bo wędliny domowe są smacznie i zdrowe.
Profesjonalny wyrób fabryczny.
Wymiary szynkowaru to: Wysokość całkowita - około 19 cm Wysokość korpusu bez pokrywy - około 16,5 cm Średnica zewnętrzna 11,5 cm i wewnętrzna - około 10 cm Wysokość wkładu – do około 15 cm - co pozwala na wykonanie wędliny do 1,5 kg.
Zalety tego szynkowara:
Produkt firmowany i gwarantowany przez markę BIOWIN - Wyroby tej marki to jakość i zapewniona obsługa gwarancyjna. Do każdego szynkowara dołączona jest pisemna karta gwarancyjna.
Szynkowar wykonany trwałej ferrytycznej stali nierdzewnej co przekłada się na jakość i trwałość urządzenia. Urządzenie posiada wymagane atesty i jest przystosowane do mycia w zmywarce.
Optymalne wymiary szynkowara pozwalają wytwarzać wędlinę w ilości nie powodującej znudzenia. Każdy kto tak jak ja praktykuje domowy wyrób wędlin wie, że różnorodność jest bardzo pożądana.
Stosuję 2 -4 szynkowary jednocześnie, a w każdym szynkowarze co innego lub przynajmniej inaczej przyprawione, co zapewnia mi za jednym podejściem spory zapas różnorodnej wędliny.
Szynkowar posiada fabrycznie wykonane gniazdo dla termometru. Możesz teraz zdecydować, czy mierzysz temperaturę wkładu w szynkowarze czy otaczającej szynkowar wody.
Termometr stanowi wyposażenie szynkowaru.
Szynkowar ma wszelkie wymagane certyfikaty by bez obaw stosować go do wyrobu żywności.
Dodatkowo można stosować specjalnie wykonane grube, atestowane woreczki, które stanowią warstwę pośredniczącą pomiędzy szynkowarem a wyrabianą wędliną.
Możesz zdecydować czy używasz specjalnych woreczków i nie. Obie metody są dozwolone i mają swoje zalety. Pamiętać należy, że używając woreczka nie montujemy termometru w szynkowarze lecz mierzymy temperaturę wody otaczającej szynkowar.
W ramach promocji do każdego szynkowara dodane jest opakowanie (25 szt) specjalnych , grubych i atestowanych woreczków. Woreczki posiadają także świadectwo badań zgodnie z wytycznymi WE. Pozwolą samodzielnie wyrobić sobie zdanie czy będziemy je stosować w przyszłości.
Oto zalety stosowania woreczków:
Ułatwiają umieszczenie mięsa w szynkowarze.
Zdecydowanie ułatwiają wydobycie gotowej wędliny z szynkowara. Są bardzo pomocne, gdy planujemy wykonanie wędliny z galaretką lub w galaretce.
Umożliwiają przechowywanie wędliny w szynkowarze. Po obróbce termicznej wędlina pozostawiona w lodówce i szynkowarze jest bezpieczna niemal jak w konserwie.
Nie zaleca się dłuższego przechowywanie produktu bezpośrednio w szynkowarze (bez woreczka)
Uwaga – jeżeli nie używasz woreczka i masz kłopot z wyjęciem wkładu z szynkowara – wstaw go na chwilę do bardzo ciepłej wody. Spowoduje to zmianę konsystencji drobin tłuszczu czy galaretki będących w bezpośrednim kontakcie ze ścianką szynkowara. Dzięki temu zdecydowanie łatwiej się wydobywa się zawartość szynkowara.
Zalety zakupów w moim sklepie:
Sklep Nomart posiada kompleksową ofertę dla wędliniarstwa z szynkowara: woreczki, termometry, przyprawy, siatki wędliniarskie i inne. Kupując w firmie Nomart nabędziesz wszystko co potrzebne i zaoszczędzisz na przesyłce.
Każdy klient sklepu otrzymuje bezpłatny dostęp do przepisów na naszych stronach i forach, oraz otrzymuje możliwość bezpłatnego założenia konta na Forum o tematyce wędliniarskiej i nie tylko. Na forum dostępne są przepisy i porady. Jest też możliwość zadawania pytań, na które staramy się odpowiadać na bieżąco. Forum jest całkowicie pozbawione reklam i spamu oraz innych typowych na forach niedogodności.
Uprawiamy wędliniarstwo na co dzień. Z naszymi klientami dzielimy się wiedzą chętnie i bez zobowiązań.
Więcej informacji o szynkowarze.
Wielokrotnie osobiście przetestowałem szynkowar w warunkach domowych. Wybrałem ten ergonomiczny kształt, bo umożliwia wstawienie jednego szynkowara do niewielkiego garnka (np. do szparagów), a dwa lub trzy wypełniają znakomicie standardowy wysoki 10-cio litrowy garnek.
Poziom wody w naczyniu do którego wstawimy szynkowar powinien być około 1 cm większy od wkładu. Jeżeli używamy woreczka to powinien być on w miarę szczelny, aby kondensat powstający podczas parzenia nie dostawał się do środka. Po zakończeniu parzenia szynki przed lub po ostudzeniu należy zlać poprzez nieszczelności pokrywy nagromadzony kondensat. Szynkę wyjmujemy dopiero po około 8 h w lodówce. Używam szynkowarów średnio raz w tygodniu. Oto wyniki moich działań. :-)
W instrukcji szynkowara są opisane porady dla użytkowników i 3 przepisy.
Na moich aukcjach znajdziesz także :
Sól peklową
Specjalne woreczki z atestem
Termometry do kontroli temperatury
Ważne - proszę o przeczytanie strony *O mnie*