Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Medyczne futro owcze min 95 x 60 cm

15-02-2015, 13:16
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 80 zł     
Użytkownik vitalhorse
numer aukcji: 5071506396
Miejscowość Ciepielów
Wyświetleń: 9   
Koniec: 15-02-2015 12:43:51

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Waga (z opakowaniem): 1.00 [kg]
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Sprzedam skóry owcze, naturalne, nie farbowane.

wymiary minimalne 95 x 60cm

 

Z badań naukowych wynika, że owcze runo posiada właściwości skutecznie neutralizujące szkodliwe substancje znajdujące się w powietrzu w pomieszczeniach zamkniętych. Jest znakomitym naturalnym biofiltrem. Wysoka zawartość keratyny, czyli białek nierozpuszczalnych w wodzie wiąże i neutralizuje szkodliwe związki chemiczne, jakim jest np. formaldehyd.

 

Redukuje również intensywny i szkodliwy zapach papierosów. Dywany, kilimy czy narzuty z owczej wełny oraz skóry wyrównują w pokoju temperaturę, absorbują negatywnie działający elektrosmog. Dlatego warto je mieć w domu, w którym działa również bezprzewodowy Internet.

 

W swoim pierwotnym stanie (czyli tylko po jednym praniu), owcze runo posiada niezwykłe właściwości lecznicze i oczyszczające. Nie wchłania potu, lecz wydala go na zewnątrz. Dzieje się tak ze względu na jego higroskopijne właściwości, czyli zdolności do wchłaniania i wyparowywania wody. Wełna owcza każdy rodzaj wilgoci błyskawicznie „wyprowadza” na zewnątrz i pozostaje sucha. Wilgoć przyjmuje tylko do jednej trzeciej swojego ciężaru i nie ma obawy, że wchłonie ją całą. Owcze runo zawiera w sobie cenną lanolinę, nazywaną zwierzęcym woskiem, składającą się z estrów kwasów tłuszczowych i steroli. Jest ona bardzo dobrze jest wchłaniana przez skórę i dlatego wykorzystuje się ją w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym do wyrobu kremów i maści, posiada wiele właściwości uzdrawiających.

Skutecznie chroni przed zimnem.

 

Kiedy stosujemy owczą wełnę?

  Podobno wełna skutecznie wyleczy pod warunkiem, że będziemy ją regularnie przykładać do chorych miejsc, które po prostu „odtruwa”.

 

Przy jakich schorzeniach ją stosujemy?

Profilaktycznie przy grożących odparzeniach i przy lekkich odleżynach, ale nie przy otwartych ranach. Wspiera leczenie przeziębień i kataru. Przy stanach zapalnych nerwów, bólach zębów i zapaleniu ucha środkowego, przy stanach zapalnych mięśni, stawów, czyli przy reumatyzmie i artretyzmie. Jeśli chcemy łagodzić stany zapalane stawów, to na bolące miejsce kładziemy owcze runo, na nie folię i ciepły koc. Pomaga też w stanach zapalnych nerek oraz pęcherza moczowego. Łagodzi bóle podbrzusza powstałe na skutek przeziębienia. Przy wysokiej gorączce najlepiej zawinąć chorego w koc z wełny, owcze runo lub skórę. Dobra dla niemowląt i karmiących matek Małym dzieciom moczącym się w nocy warto podkładać pod prześcieradło owcze runo lub skóry. Tak samo postępujemy, jeśli ktoś ma niespokojny sen, lunatykuje lub cierpi na bezsenność. Pomaga też w leczeniu kaszlu u małych dzieci. Odpowiednią ilość wełny można umocować na koszulce tak, by ogrzewała klatkę piersiową. U dorosłych dodatkowo nacieramy piersi olejkiem kamforowym. Działa skuteczniej, jeśli zrobimy to w pierwszej fazie przeziębienia. Owcze runo jest idealne na odparzone pupy niemowlęce. Warto przypomnieć, że dawniej wykorzystywane było również przez karmiące matki, gdyż pomaga przy stanach zapalnych piersi. Trzy razy dziennie należy okładać je owczym runem, za każdym razem nowym. Niewielka ilość owczego runa przynosił ulgę i przyspiesza gojenie. Wykładano też nim staniki, dzięki czemu zapobiegano rozwojowi zarazków. Chroni przed falami elektromagnetycznymi Owcze runo jest też dobre na infekcje grzybicze oraz otarte pięty i pęcherze na stopach. Jego antybakteryjne właściwości, aktywizowanie krążenia krwi, uśmierzanie wszelkiego rodzaju bólów, chronienie przed wilgocią sprawiają, że coraz częściej sięgamy po nie jako po środek leczniczy. Właściwości zdrowotne ma również owcza skóra i wszelkie wyroby z wełny. Zimą dla wszystkich wrażliwych na chłód i wiatr oraz zapadających na częste zapalenia zatok, najlepsza jest czapka z owczej wełny. Nie tylko chroni, ale grzeje i leczy. Jeśli często bolą nas uszy na skutek przewiewów, to można do nich włożyć odrobinę świeżo ściętej wełny. Owcza skóra chroni też przed negatywnym wpływem fal elektromagnetycznych, jak i przed działaniem żył wodnych.