Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

MEDIA MASOWE W DEMOKRATYZUJĄCYCH SIĘ... DOBEK

28-06-2015, 18:04
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 30 zł     
Użytkownik edyta1212
numer aukcji: 5464299766
Miejscowość Wrocław
Wyświetleń: 3   
Koniec: 28-06-2015 18:02:56

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 


Bogusława Dobek-Ostrowska

Media masowe w demokratyzujących się systemach politycznych. W drodze do wolności słowa i mediów

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego
Ilość stron: 196 s.
Oprawa: miękka
Wymiar: 168 x 238 mm
ISBN: 83-[zasłonięte]-2697-9
ISSN: 0[zasłonięte]239-66

Ostatnie ćwierćwiecze to okres burzliwych zmian dokonujących się na naszym globie. Jedną z nich jest proces demokratyzacji, który objął wiele rejonów współczesnego świata. Problematyka mediów masowych w okresie przejścia do demokracji i konsolidacji demokracji jest wciąż otwarta i czeka na opracowanie. Brakuje bowiem studiów kompleksowych, które zintegrowałyby wiedzę pochodzącą z różnych dyscyplin, oraz refleksji teoretycznej, pozwalającej na lepsze zrozumienie i wyjaśnienie mechanizmów przeobrażeń. Zagadnienia te będą omawiane w kolejnych tomach serii Komunikowanie i Media.

Problem mediów w procesie demokratyzacji podejmowany jest w niniejszej publikacji przez autorów pochodzących z różnych kręgów kulturowych. Wśród nich są: amerykańska profesor nauk politycznych, doskonała znawczyni problematyki Europy postkomunistycznej; marokański prawnik i medioznawca, którego artykuł ze względu na cenzurę nie mógł się nigdy ukazać drukiem w jego własnym kraju; badacze komunikowania pochodzący z Czech, Polski, Ukrainy oraz Białorusi. Każdy z nich ma własne doświadczenie i patrzy na dokonujące się procesy od wewnątrz i z odmiennej perspektywy.

Książka ta jest niezwykle ciekawą i wartościową lekturą, adresowaną zarówno do studentów, jak i pracowników akademickich, przedstawicieli nauk społecznych, a także do dziennikarzy oraz wszystkich osób zainteresowanych udziałem mediów w obalaniu niedemokratycznych rządów i w przejściu do demokracji.