Wiedz, że głębokie zaufanie i powierzenie spraw, które po ludzku wydawaly się nie rodzić już żadnej nadzieji na jakąkolwiek poprawę, za wstawiennictwem św. Judy, przynosiło cudowne i często niewytłumaczalne owoce :)
Wedle tradycji św. Juda głosił naukę Chrystusa w Mezopotamii i Syrii, gdzie poniósł śmierć męczeńską w wyniku uderzeń pałkami. Dlatego w sztuce przedstawiony jest jako święty z włócznią bądź pałkami lub z Chrystusem też trzymającym pałkę albo włócznię. Bywa, iż na niektórych dziełach malarskich apostoł trzyma w ręku wizerunek Chrystusa, którym wedle legendy miał uzdrowić króla Edessy.
Oprócz tego atrybutem św. Judy Tadeusza jest jeszcze barka rybacka, kamienie, krzyż, księga, maczuga i miecz. Obecnie, ciało świętego znajduje się w Bazylice św. Piotra w Rzymie. Trzeba również powiedzieć o tym, że jest on patronem od spraw beznadziejnych, w związku z czym w Polsce odbywa się wiele cotygodniowych nabożeństw ku jego czci. Oczywiście, kult świętego jest bardzo żywy nie tylko w Polsce, ale i wielu innych krajach, co przejawia się też w tym, iż rodzice nadają swym synom imię Tadeusz, chociaż już nie tak często jak niegdyś, a także niektórzy chętnie noszą medalik z wizerunkiem św. Judy Tadeusza.
Nie ulega wątpliwości to, iż Juda Tadeusz stanowi wzór świętego, który poniósł śmierć męczeńską w obronie wiary. Warto do niego zanosić swe modlitwy, gdyż może on nam pomóc nawet w najbardziej beznadziejnych sprawach...