Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

MC HAMMER - PLEASE HAMMER DONT HURT`EM

13-05-2014, 23:16
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Aktualna cena: 14 zł     
Użytkownik Withershins
numer aukcji: 4209211476
Miejscowość gdańsk
Wyświetleń: 4   
Koniec: 13-05-2014 22:33:58

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Liczba płyt w wydaniu: jedna
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

MC HAMMER - PLEASE HAMMER DONT HURT`EM

 

 

ORYGINALNE WYDANIE BY CAPITOL RECORDS 1990 R.

 

 

STAN - DROBNE RYSKI BEZ WPŁYWU NA JAKOŚĆ ODTWARZANIA

 

 

MC Hammer to wykonawca, dzięki któremu muzyka rapowa trafiła do masowej, popowej publiczności na przełomie lat 80. i 90. Jego znakiem rozpoznawczym były charakterystyczne, opadające spodnie.
MC Hammer czyli Stanley Kirk Burrell, urodził się w 1962 roku w Oakland w Kalifornii. Zadebiutował albumem „Feel My Power” (1987), który sprzedał się w 60 tysiącach egzemplarzy. Po czym podpisał kontrakt z Capitol Records. Wówczas debiutancka płyta została wydana ponownie, tym razem pod tytułem „Let’s Get It Started”. Album sprzedał się w ponad 3 milionach egzemplarzy i pokrył się trzykrotnie platyną. Przeboje z tej płyty, „Turn This Mutha Out” i „Feel My Power”, często gościły na antenie hip-hopowych stacji radiowych.

Druga płyta MC Hammera „Please Hammer Don’t Hurt ‘Em” (1990) zawierała jego największe hity - „U Can’t Touch This” (z samplami z „Super Freak”); „Have You Seen Her” (cover Chi-Lites); i „Pray” (z samplami z „When Doves Cry” Prince’a). Była to pierwsza w historii płyta hip-hopowa, która stała się diamentową i sprzedała się w ponad 10 milionach egzemplarzy.

W początku lat 90. Hammer dużo koncertował w Europie, a większość koncertów została wyprzedana. Niebawem nasiliła się krytyka artysty, przede wszystkim ze strony raperów, należących do środowiska tak zwanego gangsta rapu. Pomimo wszystko popularność Hammera nie malała, powstała nawet kreskówka „Hammerman”.

W 1994 roku raper zmienił wytwórnię i dostosowując się do zmieniającego się świata hip-hopu, wydał kolejny, bardziej agresywny album - „The Funky Headhunter”. Również następna płyta była utrzymana w tym klimacie. Niestety krążek sprzedawał się na tyle źle, że Hammer, który był zadłużony na 13 milionów dolarów, w kwietniu 1996 roku musiał ogłosić bankructwo.

Po tym niepowodzeniu raper związał się ze słynną wytwórnią Death Row Records, jednak nie nagrał dla niej żadnej płyty, a następnie podpisał kontrakt z EMI. Po wydarzeniach z 11 września 2001 roku nagrał patriotyczny LP „Active Duty”, a w roku 2004 album „Full Blast”.