OSADA PIASUTNO
Witam! Przedstawiamy ofertę sprzedaży domów na Mazurach składających się na osiedle - Osada Piasutno.
Osada Piasutno to zamknięte osiedle 8 domów jednorodzinnych, wolnostojących, o powierzchni 170 m2 + 30 m2 tarasu, posadowionych na działkach o powierzchni od 975 m2-1272 m2. Na każdej z działek garaż o łącznej powierzchni 70 m2. Nieruchomość położona około 100 m od 2 jezior: Piasutno i Nożyce.
Domy wykonane w technologii drewnianej szkieletowej z elewacją z bala modrzewiowego (inna technologia - opcja). Garaż murowany z elewacją z bala modrzewiowego.
Media. Energia elektryczna, 3-fazowa, moc 12,5 kw. Przyłącze wodnokanalizacyjne z sieci. Instalacja monitoringu elektronicznego dla całego osiedla i dla każdego domu. Przyłącze telekomunikacyjne(telefon, internet).
Dom. Stan deweloperski. Nowo wybudowany dom w bardzo wysokim standardzie.
Elewacja: bal modrzewiowy; kamień naturalny(polny, granit, piaskowiec)
Okna: drewniane z szybami niskoemisyjnymi
Dach: kopertowy, kryty dachówką tzw. karpiówką, 2 wole oka z balkonem wkomponowane w dach.
Aranżacja i wykończenie wnętrz na podstawie odrębnego i indywidualnego uzgodnienia i odrębnej umowy z kupującym.
Parter: Przestronny salon z kominkiem, w pełni wyposażona kuchnia, 2 sypialnie i garderoba,
duża łazienka z WC, przedsionek, pomieszczenie kotłowni. Na zewnątrz taras z kominkiem.
Piętro: 2 sypialnie i garderoba, łazienka z WC, balkon.
Teren zewnętrzny: Wydzielony i zagospodarowany ogród. Garaż na dwa samochody z użytkowym poddaszem.
Osiedle. Dojazd drogą gminną, utwardzoną od strony Świętajna lub od strony Powałczyna. Zewnętrzne ogrodzenie osiedla: cokół i słupy granitowe, wypełnienie przęsłami-słupy dębowe z deską nieregularną olchową, zaimpregnowane impregnatem w kolorze dębu. Główna brama przesuwna metalowa, furtka metalowa. Przy głównym wejściu na osiedle instalacja domofonowa i skrzynki na listy. Wewnętrzne ogrodzenia działek do odrębnego uzgodnienia i na podstawie indywidualnej umowy z kupującym.
Przykładowe odległości:
Piasutno-Szczytno 25 km, Szymany(lotnisko) 34 km, Olsztyn 73 km, Białystok 172 km, Lublin 337 km, Kraków 488 km, Poznań 369 km, Warszawa 192 km, Wrocław 485 km, Gdańsk 240 km, Szczecin 520 km, Łódź 278 km.
Piasutno-Moskwa 1257 km, Kaliningrad 164 km, Berlin 617 km, Praga 758 km, Wiedeń 837 km, Paryż 1712 km.
Piasutno (dawniej Piasutten) – wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie szczycieńskim, w gminie Świętajno. W latach 1[zasłonięte]975-19 miejscowość administracyjnie należała do województwa olsztyńskiego
53°37'6''N, 21°12'12''E
53.611712N, 21.206720E
http://www.zumi.pl/,Piasutno,namapie.html
Ze względu na dużą liczbę lasów (Puszcza Piska), jezior oraz przebiegający przez terytorium gminy kajakowy szlak Krutyni teren atrakcyjny turystycznie. Najbardziej znane osiedla domków letniskowych oraz ośrodków wypoczynku sezonowego znajdują się w miejscowościach Jerutki (jezioro Marksoby), Kierwik (jezioro Kierwik), Koczek (jeziora Kierwik, Zdróżno, Uplik), /Kolonia-Racibór (jezioro Świętajno), Piasutno (jeziora Piasutno, Nożyce), Połom (jezioro Zdróżno), Spychowo (Jezioro Spychowskie, jezioro Zyzdrój Mały), w którym działają miejsca wypoczynku całorocznego. Na terenie gminy wiele ciekawych miejsc, w tym zabytkowy kościół w Jerutkach z 1734 (dobudowany w latach 1820–1821) zbudowany w typowej dla Mazur technice muru pruskiego, ekologiczna ścieżka dydaktyczna przy Nadleśnictwie Spychowo, wiele zabudowań z przełomu XIX i XX wieku, cmentarze ewangelickich oraz trasy rowerowe. Północno-wschodnia część gminy znajduje się w granicach Mazurskiego Parku Krajobrazowego oraz objęta jest programem Natura 2000.
Piasutno (Piasutno Duże) – jezioro położone w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie szczycieńskim, w gminie Świętajno.
Dane
Powierzchnia - 48,2 ha.
Głębokość maksymalna - 7 m.
Głębokość średnia - 4 m.
Długość maksymalna - 1700 m.
Typ - rynnowe, linowo - szczupakowe, hodowlane
Położenie lustra wody - 142,8 m n.p.m.
Jezioro jest otwarte poprzez cieki: na północy wpływa wąski ciek z jeziora Nożyce, na południu wypływa wąska struga Piasutna, łącząca się z Szkwą
Opis
Jezioro Piasutno - wydłużone z północnego zachodu na południowy wschód. Leży wśród lasów, łąk i pól uprawnych, wąską naturalną groblą oddzielone jest od jeziora Nożyce groblą, która pełni również funkcję wąskiej drogi przejazdowej między jeziorami. Brzegi są płaskie i łagodnie wzniesione. Od południa otacza je wieś Piasutno. Kilkaset metrów na wschód w równoległej dolinie znajduje się jezioro Świętajno. Dawne nazwy niemieckie to Piasuden Gros, Piassutter See, i Dorf See. Jeszcze pod koniec XX w. uważano, że jest to jezioro hydrologicznie zamknięte z powodu faktu, że od Nożyc oddzielone jest groblą. Obecnie wiadomo, że łączy je ciek wodny i woda przesącza się powoli z Nożyc do Piasutna. Oprócz tego z Piasutna wypływa niewidoczna często struga Piasutna, łącząca się z Szkwą, zwaną na tym odcinku Rozogą. Dojazd do jeziora ze Szczytna drogą krajową nr 53 do Świętajna, następnie drogą utwardzoną na północ do Piasutna.
Nożyce – jezioro w woj. warmińsko-mazurskim, w powiecie szczycieńskim, w gminie Świętajno.
Jezioro wydłużone z północnego zachodu na południowy wschód. Leży wśród lasów, wąską naturalną groblą oddzielone jest od jeziora Piasutno. Brzegi są płaskie i łagodnie wzniesione, w północnej części pagórkowate. U północnego krańca leżą podmokłe łąki. Kilkaset metrów na wschód w równoległej dolinie znajduje się jezioro Świętajno. Dawne nazwy niemieckie to Piasuden Klein, Nocine See, Nozice See, i Tiefen See.Jeszcze pod koniec XX w uważano, że jest to jezioro hydrologicznie zamknięte z powodu faktu, że od Piasutna oddzielone jest groblą. Obecnie jest hydrologicznie otwarte, na południu wypływa z niego wąski ciek do jeziora Piasutno.Dojazd do jeziora ze Szczytna drogą krajową nr 53 do Świętajna, następnie drogą utwardzoną na północ do Piasutna. Z Piasutna albo gruntową drogą wzdłuż wschodnich brzegów jeziora Piasutno albo utwardzoną wzdłuż zachodnich brzegów (ta droga jednak oddala się od jeziora Nożyce).
Turystyka
Jezioro czyste, widoczność dna do 5 m. Dno piaszczysto – muliste. Jezioro średnio oblegane przez turystów. Jest niewiele prywatnych pomostów. Jezioro linowo - szczupakowe, dość zasobne w ryby. Na północny wschód i południowy wschód od jeziora są osiedla domków letniskowych i kempingi. Sąsiadujące z nim jezioro Piasutno jest dużo bardziej oblegane przez turystów. Wokół jezior znajduje się urządzona ścieżka rowerowa oraz dostępny bez ograniczeń pomost
Dane morfometryczne
Powierzchnia zwierciadła wody według różnych źródeł wynosi od 55,0 ha[1] do 56,9 ha[2]. Średnia głębokość jeziora wynosi 6,0 m[2], natomiast głębokość maksymalna 11,3 m[2].
Zapraszam do szczegółowego zapoznania się z ofertą i obejrzenia nieruchomości. Wszelkie informacje dostępne pod nr tel. 511 [zasłonięte] 181 lub 505 [zasłonięte] 347, także mailowo za pośrednictwem formularza kontaktowego lub bezpośrednio na adres: [zasłonięte]@wp.pl