Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

MAURYCY GOSŁAWSKI - WYBOR POEZJI - NOWA

11-03-2012, 21:03
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 9.99 zł     
Użytkownik SIWYDTP
numer aukcji: 2114996000
Miejscowość Ostrołęka
Wyświetleń: 5   
Koniec: 12-03-2012 15:59:20

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 
 
Dane kontaktowe
AGENCJA SIWYDTP
UL. WALTERA 6
07-410 OSTROŁĘKA
 
[zasłonięte]@siwydtp.pl
510-[zasłonięte]-553

 

 
Informacje dodatkowe
 Akceptujemy karty - za swoje zakupy zapłacisz też kartą płatniczą

http://photos02.istore.pl/13332/photos/big/<span class=hidden_cl>[zasłonięte]</span>37163.jpg

Płacę z Allegro

Bezpieczny, darmowy i wygodny sposób na płatności internetowe.

http://photos02.istore.pl/13332/photos/big/<span class=hidden_cl>[zasłonięte]</span>37425.jpg

Nie musisz nawet mieć konta w banku.

Dane uzupełnią się automatycznie, a Twój numer rachunku i inne informacje finansowe nie są widoczne dla Kontrahenta.

Możesz płacić razem za kilka przedmiotów, a w razie potrzeby Program Ochrony Kupujących obejmuje cenę zakupu łącznie z kosztami wysyłki.

Najszybciej zapłacisz, jeśli wybierzesz jeden z e-przelewów.
Przeniesiemy Cię prosto do Twojego banku, gdzie zlecisz wpłatę on-line.

http://photos03.istore.pl/13332/photos/big/<span class=hidden_cl>[zasłonięte]</span>37163.jpg

 
Wpłaty można dokonać bezpośrednio ze swojego konta lub na poczcie na jedno z poniższych kont.

BANK ZACHODNI WBK
98 1090 [zasłonięte] 101400
0001 [zasłonięte] 056343

mBANK
47 1[zasłonięte]140 20
0000 [zasłonięte] 3[zasłonięte]3026035

DLA KLIENTÓW
Z ZAGRANICY:
IBAN
PL981[zasłonięte]1014
000[zasłonięte]01[zasłonięte]243

Kod SWIFT (BIC code)
BZ WBK S.A.: WBKPPLPP

 

JAKO JEDNI Z NIELICZNYCH NA ALLEGRO DAJEMY MOŻLIWOŚĆ ZAPŁATY POPRZEZ AMERYKAŃSKI SYSTEM PAYPAL - USŁUGA PRZYDATNA GŁÓWNIE DLA KLIENTÓW Z ZZAGRANICY

Shipping total
World Tariff posts
Polish PAYPAL

http://photos02.istore.pl/13332/photos/big/<span class=hidden_cl>[zasłonięte]</span>37426.jpg

 

 

 

WYBÓR POEZJI

AUTOR
MAURYCY GOSŁAWSKI
oprac. Jacek Leszczyna

Książka w bardzo dobrym stanie - NOWA
Oprawa miękka


OPIS:



Wybór poezji Maurycego Gosławskiego jest pierwszą po 140 latach edycją utworów tego autora, których poprzednie wydanie ukazało się w 1864 roku w lipskiej edycji Brockhausa w serii "Biblioteka Pisarzy Polskich". Gosławski, urodzony w 1802 roku we Frampolu (Podole), należał do pierwszego pokolenia polskich poetów romantycznych. Był wychowankiem słynnego Liceum Krzemienieckiego. Walczył w powstaniu listopadowym, po którego klęsce schronił się w Galicji. Aresztowany jako nielegalny emigrant, zmarł w 1834 roku w więzieniu w Stanisławowie, tam też został pochowany.
Twórczość Gosławskiego zasługuje na uwagę nie tylko jako dokument jego czasów, ale również jako oryginalna propozycja romantycznej poetyki w okresie kształtowania się nowego prądu czy świadectwo historycznych wydarzeń lat 1[zasłonięte]830-18; wiele z utworów poety do dziś zachowało swe walory artystyczne.
Prezentowana edycja zawiera najważniejsze utwory Gosławskiego - przedrukowany w całości poemat Podole, niemal cały zbiór Poezji ułana polskiego... oraz najciekawsze fragmenty pozostałych trzech poematów.

Liczba stron: 212

 

Maurycy Gosławski (ur. 5 października 1802 we Franpolu[1], na Podolu, zm. 17 listopada 1834 w Stanisławowie) – polski poeta, uczestnik kampanii tureckiej, powstaniec listopadowy.

 

Pochodzenie i edukacja[edytuj]

 

Urodził się we Frampolu w ubogiej rodzinie szlacheckiej. Jego ojciec był rządcą dóbr na Podolu. Maurycy Gosławski uczęszczał do szkół w Winnicy i Kamieńcu Podolskim, a następnie do Liceum Krzemienieckiego.

Lata 20.[edytuj]

 

Pracę rozpoczął po ukończeniu edukacji w Liceum Krzemienieckim jako nauczyciel prywatny w rodzinach ziemiańskich na Podolu. W latach 1[zasłonięte]825-18 pracował u rodziny p. Michalskich w Kordyszówce. W 1827 przeprowadził się do Warszawy, gdzie został urzędnikiem w kancelarii Wielkiego Księcia Konstantego.

 

W 1828 opublikował swoje poematy pt. Urojenia i Leszek w Dzienniku Warszawskim. W tym samym roku rozpoczął służbę w kancelarii sztabu gen. Dybicza. Pod jego dowództwem uczestniczył w kampanii na Bałkanach. Po jej zakończeniu powrócił do Warszawy.

Lata 30.[edytuj]

 

Na wieść o wybuchu powstania w 1830 wstąpił do oddziałów polskich. Służył w Legii Pieszej Litewsko-Ruskiej, w randze podporucznika. Przebywał aż do końca w oblężonym Zamościu i pozostał jednym z siedmiu ostatnich oficerów przeciwnych poddaniu twierdzy. Po kapitulacji został zesłany w głąb Imperium Rosyjskiego, jednak zdołał zbiec do Galicji. Przebywał tam pod przybranym nazwiskiem, jako Maurycy Jasiński. Ukrywał się we Lwowie, potem osiadł w cyrkule czortkowskim, a następnie udał się do Francji. Po powrocie trafił do konspiracyjnych oddziałów Józefa Zaliwskiego. Wraz z nimi przeprawił się na lewą stronę Zbrucza, jednak wkrótce potem został ujęty przez carską policję. Najpierw przebywał w więzieniu w Zaleszczykach, potem przeniesiono go do Stanisławowa, gdzie przetrzymywano go w dawnym klasztorze oo. Trynitarzy. Przeniesienie do Stanisławowa okazało się dla Maurycego Gosławskiego zmianą negatywną – traktowany był jak zbrodniarz, utrudniono mu dostęp do pomocy medycznej. 17 listopada 1834 zmarł na tyfus, którym zaraził się od znajdującego się pod jego opieką chorego towarzysza.

 

 
http://photos03.istore.pl/13332/photos/big/<span class=hidden_cl>[zasłonięte]</span>37432.jpg
 
Przesyłki staram się wysyłać jeszcze tego samego dnia po zaksięgowaniu przelewu lub dnia następnego.
 
Jeśli 
po otrzymaniu
przesyłki nie będziesz do końca zadowolony z zakupionego produktu,
skontaktuj 
się z nami

Wszystkie informacje potrzebne do sfinalizowania aukcji znajdą się w e-mailu który otrzymasz po wygraniu aukcji od serwisu allegro. numery konta także na stronie O MNIE oraz poniżej

Proszę zapoznać się z warunkami sprzedaży dostępnymi na stronie
"O mnie"

Zobacz inne moje aukcje (siwydtp):