Masaż opukujący
Bardzo szybkie i dość mocne uderzanie mięśni. W miejscu oklepywania naczynia krwionośne rozszerzają się, następuje intensywne przekrwienie tkanek. Oklepywanie wywołuje skurcz mięśni, co przy jednoczesnym usprawnieniu krążenia poprawia ich odżywienie. Miejscowo dochodzi do podwyższenia temperatury i zmniejszenia bólu.
Masaż shiatsu
Masaż Shiatsu ma podobne działanie jak masaż klasyczny i relaksacyjny. Ma on rozluźnić, odprężyć ciało i je zregenerować oraz uśmierzyć ból. Poprawia też krążenie krwi w ciele. Wzmacnia nasze organy wewnętrzne, takie jak serce, żołądek, nerki, wątrobę, jelita, płuca i śledzionę. Masaż ten dodaje witalności i wspomaga koncentrację i sprawność intelektualną. Ma on dodać wigoru i uczucia lekkości organizmowi, pozbywając się stresu i z nim związanych blokad w ciele. Działa on również na układ mięśniowo-kostny, zwiększając ruchomość stawów i pracę mięśni. Eliminuje ból kończyn, kręgosłupa, karku i ramion.
Masaż Shiatsu ma też świetne działanie dla naszego stanu ducha i humoru. Pomaga w leczeniu depresji, zmniejsza stres, wspomaga równowagę emocjonalną. Powoduje też, że mamy lepszy kontakt ze swoim ciałem, wzrasta nam poczucie własnej wartości i samoakceptacja. Harmonia między ciałem i duszą znacznie się poprawia, przez co człowiek po takim masażu ma bardziej pozytywne podejście do świata i otoczenia.
Masaż Shiatsu jest starą, naturalną metodą uzdrawiania. Według medycyny naturalnej każda choroba czy niedyspozycja jest wynikiem braku równowagi energetycznej. Taka nierównowaga ma wpływ nie tylko na nasze ciało, ale także na samopoczucie i stan psychiczny. Masaż Shiatsu wprowadza do organizmu równowagę i harmonię. Terapia Shiatsu pomaga odzyskać chęć do życia, ma pozytywny wpływ na samopoczucie osób, wykonujących zarówno pracę siedzącą, jak i stojącą. Po zastosowaniu Shiatsu w krótkim czasie poprawia się nasz wygląd i samopoczucie. Shiatsu wzmacnia odporność na infekcje, pomaga w terapii bólu, przeciwdziała wylewowi krwi do mózgu.
Techniki masażu
1. Uciskanie samym kciukiem
2. Uciskanie całą dłonią
3. Uciskanie tylko czterema palcami dłoni
Masaż ugniatający
W tej fazie małe głowice masujące wykonują okrężne ruchy z obu stron kręgosłupa imitując rotacyjne ruchy ugniatające kciukami. Ten rodzaj masażu jest bardziej intensywny niż wałkujący i sięga głębszych partii mięśni. W ten sposób rozciągając i ściągając włókna mięśni zmniejsza się napięcie i ból. Można stosować we wszystkich miejscach, w których mięśnie i skóra dadzą się unieść do góry, np. ramiona. Naczynia chwilowo się kurczą, a następnie rozszerzają, zasysając krew z naczyń obwodowych i pobudzając krążenie. Tak wypycha się z tkanek produkty przemiany materii, złogi pozapalne uwolnione podczas rozcierania, tworząc miejsce dla substancji odżywczych. W zależności od sposobu ugniatania można pobudzić mięśnie: zwiększyć ich wytrzymałość, kurczliwość oraz przyśpieszyć regenerację po wysiłku albo obniżyć napięcie.
Masaż uciskający
Następnym etapem masażu są kolejne uciski wzdłuż pleców, które ingerują zarówno w mięśnie jak i stawy kręgosłupa. Faza ta naśladuje technikę masażu stosowanego w sportowej medycynie i przez kręgarzy. Głębokie uciskanie tkanki mięśniowej oraz stawów kręgowych powoduje ich rozluźnienie. Efektem tej techniki jest pobudzenie organizmu do regeneracji mięśni i stawów po długich godzinach pracy za biurkiem i silnym stresie, a także po wysiłku fizycznym, może ona spowodować poprawę ogólnej sprawności człowieka.
Masaż rozcierający
W ten sposób rozdrabnia się oraz przemieszcza do układu krwionośnego, krwiaki, likwiduje obrzęki i obniża napięcie mięśni.
Promieniowanie podczerwone (diody led, głowice masujące)
Stanowią one główny procent promieniowania słonecznego. Uzupełniają braki ciepła słonecznego w zimowe dni. Stosowane w większości urządzeń do Masażu, przenikają w głąb ludzkiego ciała powodując regeneracje organizmu oraz uruchamiając w nim naturalne mechanizmy obronne. Podczerwień korzystnie działa tez na układ oddechowy, sercowo-naczyniowy, na gospodarkę wodno-elektrolitowa, prace nerek i wielu innych gruczołów, obniża napięcie mięsni. Zmniejsza także pobudliwość nerwowa, działa uspokajająco. Ponadto promieniowanie podczerwone oczyszcza skore i tkanki podskórne z toksyn, likwiduje cellulit i wspomaga odchudzanie. Ciepło wzmaga poczucie komfortu i relaksu. Jest ono szczególnie korzystne dla napięcia mięśni - rozluźnia całe ciało i działa kojąco, wspomagając tym samym działanie różnorodnych technik masażu.
Magnetoterapia (magnesy)
Pulsujące i wędrujące pole magnetyczne jako istotny składnik całego urządzenia jest naturalną metodą biofizyczną, polegającą na oddziaływaniu za pomocą słabych sygnałów elektromagnetycznych na każdą komórkę naszego ciała.
Ten dynamiczny, aktywny wpływ pola magnetycznego poprawia dopływ tlenu i energetyczną przemianę materii. Bezpośrednim tego skutkiem jest poprawa ukrwienia tkanki organicznej, dotlenienia i odżywienia komórek, regeneracja tkanek i narządów.
Masaż wibracyjny (siedzisko)
Tkanki wprowadza się w drgania powierzchowne oraz głębsze, przyśpieszając przemianę komórkową. Energiczna wibracja pobudza włókna mięśniowe, co przy usprawnieniu przemiany materii poprawia elastyczność, zwiększa siłę mięśni. Łagodna wibracja zaś rozluźnia mięśnie i działa uspokajająco.
Silniki umieszczone w siedzisku pobudzają i stymulują mięśnie, niwelują cellulit, przy czym mają pozytywny wpływ na metabolizm. Poprzez wspomaganie krążenia pod wpływem wibracji uzyskujemy:
- przyspieszanie procesów metabolicznych,
- poprawia funkcjonowanie wewnętrznych organów, a także dotlenienie i wygląd skóry,
- obniża napięcie mięśniowe,
- rozluźnia - normalizuje napięcie tkanek.
- wpływ na zmniejszenie obrzęków.
- poprawia ogólną sprawność naszego organizmu