Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Maskotka Katar Sienny - Pyłek Mikrob

09-03-2012, 14:34
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 35 zł     
Użytkownik giantmicrobes-pl
numer aukcji: 2112007046
Miejscowość Kraków
Zostało sztuk: 2    Wyświetleń: 11   
Koniec: 10-03-2012 23:20:56

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Dokument bez tytułu

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Katar sienny
(pyłek)

GIANTmicrobes to pluszowe zabawki: powiększone wirusy, bakterie, komórki i pasożyty. Mają wielkość od 12 do 18 cm. Przy każdej zabawce jest opis i zdjęcie prawdziwego stworka - milion razy mniejszego.
Katar sienny to tylko reakcja na rytuały godowe Innych. Daj znajomym alergikom prawdziwego winowajcę.

FAKTY: Katar sienny, zwany fachowo sezonowym alergicznym nieżytem nosa, to reakcja organizmu na zwyczaje godowe traw, drzew i krzewów!
Nie każdemu łzawią oczy na widok tych miłosnych praktyk. Ale u niemal jednej czwartej ludzkości ziarna pyłku (czyli męskie gametofity) dostające się do oczu, nosa i ust wywołują gwałtowną reakcję wrażliwego układu odpornościowego. Dochodzi do wzmożonej produkcji przeciwciał i uwolnienia dużych ilości histamin, co prowadzi do zatkania nosa, puchnięcia, swędzenia oraz łzawienia oczu - charakterystycznych elementów reakcji alergicznej (jakby nie było tego dosyć, osoby cierpiące na katar sienny są zazwyczaj również wyjątkowo podatne na egzemę i astmę, a nawet migrenowe bóle głowy i depresję).
Podczas gdy drzewa (w szczególności brzozy) kwitną w pierwszej kolejności i to one rozpoczynają sezon na katar sienny, najwięcej kłopotów sprawiają pyłki pospolitych traw - u niemal 95% cierpiących na katar sienny pyłki uwalniane przez trawy późną wiosną i wczesnym latem wywołują reakcję alergiczną (przycinanie trawy uniemożliwi jej kwitnięcie, niestety nie w ogródku sąsiada).
Dobra wiadomość jest taka, że wrażliwość na pyłki jest co prawda często przekazywana genetycznie (zazwyczaj od strony matki), ale, podobnie jak inne alergie, zazwyczaj słabnie z wiekiem. Jeśli jednak nie chcesz czekać z tym aż do starości, pomogą Ci środki antyhistaminowe i para wodna - i znów będziesz mógł cieszyć się wiosną!