Przyłbice nadaje się do spawania metodami spawania łukowego, w szczególności:
MIG
MAG
TIG DC/AC/PULS
MMA
szlifowania.
Dzięki dodatkowej regulacji zaciemnienia 5-8DIN nadaje się również do: cięcia plazmowego i spawania gazowego oraz szlifowania. Przyłbica wyposażona jest w zewnętrzne pokrętło umożliwiające regulacje stopnia zaciemnienia od 5 do 13 wg DIN. Ma możliwość regulacji czułości reakcji fotoczujników na intensywność łuku podczas spawania metodami MIG lub TIG oraz regulację czasu opóźnienia przełączania stanu ciemny/jasny w zakresie 0,1 – 1,0 s.
Przyłbica przeznaczona jest do ochrony oczu i twarzy przed iskrami, odpryskami i szkodliwym promieniowaniem podczas spawania oraz szlifowania. Automatyczny filtr zaciemniający po zajarzeniu łuku samoczynnie zmienia się z jasnego na ciemny, a po zakończeniu spawania ponownie staje się jasny. Przyłbica jest gotowa do natychmiastowego użytkowania, wymaga jedynie dopasowania do rozmiaru głowy spawacza oraz doboru i nastawy właściwych parametrów użytkowych. Przyłbica zasilana jest fotoogniwem słonecznym oraz baterią litową CR2032.
Dane techniczne:
rozmiar filtra 110 x 90 x 10 mm
wymiar pola widzenia 100 x 53 mm
stopień zaciemnienia rozjaśniony: DIN 4
ściemniony: DIN 4-8, 9-13
liczba czujników 4 (rozmieszczone naprzemiennie)
czas reakcji 1/30000 s.
czas rozjaśniania 0,1 - 1,0 s.
regulowany bezstopniowo (płynnie)
czułość regulowana bezstopniowo (płynnie)
temperatura pracy -10? do +60?
możliwość szlifowania TAK – przełącznik na zewnątrz
zasilanie bateria słoneczna, 1*CR2032 Litowa bateria
klasa optyczna 1/1/1/2
zgodny z normami CE EN175B& EN379&EN166
hełm ognioodporny poliamid wysokoodporny na uderzenia
masa całkowita 490g.
Przyłbica występuje w różnych kolorach, niestety nie ma możliwości wyboru koloru maski - wysyłamy taki jaki jest obecnie na stanie.
