Filtry POL-CIR (polaryzacyjny-kołowy)
Marumi CPL WPC 82mm
Produkt fabrycznie nowy
Filtry z powłokami Marumi WPC (również polaryzacyjne - CPL) są filtrami na specjalnym, cieńszym szkle, dwugwintowe pierścienie typu SLIM - najczęściej konieczne przy większości cyfrówek. Filtry klasy WPC spełniają wysokie wymagania użytkowników sprzętu analogowego, a także wspomagają pracę zapisu cyfrowego.
Powłoki WPC charakteryzują się doskonałą ochroną przed blikami światła bocznego, a także wyraźnie poprawiają kontrast i kolor. Poza 8 powłokami MC ( Multi - Coated) pokrywane są 2 powłokami typu WPC (Water Prof Coast) o wysokiej odporności na zanieczyszczenia, umożliwiające łatwe i bezpieczne czyszczenie filtrów. Dodatkowo w produkcji zastosowano cieńsze szkło i cienkie dwugwintowe pierścienie Slim. Zastosowanie filtrów z cienkimi pierścieniami jest zalecane szczególnie do obiektywów szerokokątnych, ponieważ nie powoduje efektu winietowania.
Użyte powłoki są trwalsze od standardowych MC, bardziej odporne na zabrudzenia i zarysowanie oraz łatwiejsze w czyszczeniu.
Filtr polaryzacyjny kołowy z 8 powłokami MC i 2 powłokami WPC. Pierścienie SLIM, dwugwintowe, polecane do cyfrówek i obiektywów szerokokątnych
Filtr kolorystycznie neutralny, polepsza jakość obrazu zarówno w fotografii czarno białej jak i kolorowej oraz kamer video i kamer filmowych.
Część aparatów oraz kamer wykorzystujących do pomiaru naświetlenia pryzmatów rozszczepiających światło, wymaga użycia filtra polaryzacyjnego kołowego dla wykonania właściwych pomiarów i najlepszego odwzorowania obrazu.
Filtr z kołową polaryzacją światła, to jedyny filtr polaryzacyjny nadający się do pracy z systemami wykorzystującymi do ustawiania automatycznej ostrości system "auto focus" (AF).
Przy odpowiednim ustawieniu kamery względem płaszczyzny odbijającej światło, możliwe jest pełne spolaryzowanie i wygaszenie niechcianych odbić.
Redukuje refleksy i odbicia niemetaliczne światła zarówno na wodzie, niebie, szkle i innych płaszczyznach takich jak budynki, liście czy też fotografowana twarz. Pogłębia błękit nieba i poprawia jego kontrast, zwiększa nasycenie kolorów: żółtego, zieleni oraz koloru czerwonego.
Filtry WPC posiadają ulepszone powłoki przeciwodblaskowe, które gwarantują pełną ochronę przed odbiciem bocznego światła w soczewkach obiektywu, znacznie poprawiając kontrast. Użyte powłoki są trwalsze niż standardowe MC, bardziej odporne na zabrudzenia i zarysowania.
Wersja SLIM z dwoma gwintami
Wysoki standard filtrów Marumi, poparty wieloletnim doświadczeniem, pozwolił na stworzenie bogatej oferty, zawierającej oprócz filtrów typowych dla działań fotograficznych, bogaty wybór filtrów efektowych, wiele innowacyjnych filtrów do kontroli światła i obrazu. Wysokiej jakości filtry polaryzacyjne, oferowane są zarówno w pierścieniach standardowych, jak i w bardzo cienkich pierścieniach typu "Slim", szczególnie polecanych do obiektywów szerokokątnych.
Zastosowanie polaryzera w fotografii pejzażu daje doskonały efekt przyciemnienia nieba i wydobycia chmur: błękit nieba ulega znacznie silniejszej polaryzacji niż światło odbijane przez chmury.
Faktura VAT lub paragon fiskalny
Jak działa polaryzer?
Promieniowanie świetlne, ze źródła naturalnego czy sztucznego, składa się z promieni wibrujących we wszystkich kierunkach. Zwykłe światło, w którym ułożenie promieni jest całkowicie chaotyczne, nazywane jest światłem niespolaryzowanym.
Kiedy światło wibruje głównie w jednym kierunku, staje się światłem spolaryzowanym. Aby zrozumieć, jak przebiega polaryzacja, można wyobrazić sobie linę przywiązaną jednym końcem do pnia drzewa. Drugi koniec liny trzymamy w ręku w taki sposób, aby lina była prostopadła w stosunku do pnia. Jeśli teraz potrząśniesz liną w górę i w dół, wibracje wywołane tym ruchem będą przesuwać się w kierunku drzewa ruchem sinusoidalnym (w górę i w dół). Jeśli jednocześnie zaczniesz potrząsać liną także na boki (w płaszczyźnie poziomej), wibracje będą podążać w kierunku pnia drzewa pod kątem prostym w stosunku do kierunku pionowego.
Wyobraź sobie teraz, że potrząsasz liną we wszystkich możliwych kierunkach naraz, a będziesz blisko uzmysłowienia sobie, jak zachowuje się niespolaryzowane światło. Następnie pomyśl, że lina na swej drodze w kierunku drzewa napotyka ogrodzenie z palików. Między palikami są wolne przestrzenie, biegnące pionowo. Jeśli teraz potrząśniesz liną we wszystkich możliwych kierunkach, tylko wibracje biegnące równolegle w stosunku do przerw między palikami przedostaną się dalej. Wibracje (promienie światła) poziome uderzą w paliki i zostaną zatrzymane (wygaszone).
|
|
|
|
|
|
|
Zastosowanie polaryzera w fotografii pejzażu daje doskonały efekt przyciemnienia nieba i wydobycia chmur: błękit nieba ulega znacznie silniejszej polaryzacji niż światło odbijane przez chmury. |
|
791 [zasłonięte] 810 [zasłonięte]@FOTOGANDINI.PL GG: 493660 Skype:
Gwarancja 24-miesiące
Na podstawie paragonu lub faktury VAT