Filtry POL-CIR (polaryzacyjny-kołowy)
Marumi CPL SUPER DHG 58mm
Produkt fabrycznie nowy
Super DHG (Digital High Grade- wielopowłokowe) - filtry z 8 powłokami antyodblaskowymi DHG oraz 2 powłokami WPC.
Dane techniczne: Firma: Marumi. Pierścień w pełni matowany, typu slim, z podwójnym gwintem. Obrzeże szkła czernione, w celu zmniejszenia blików. Strata światła 1 i 1/2. Powłoki antyodblaskowe: Filtry Super DHG pokryte są nowego typu powłokami jonowymi DHG, o dużej odporności na uszkodzenie. Poza wzorową ochroną przed światła, chronią przed utratą kontrastu, a poszczególne warstwy powłok jonowych wpływają na czystość i klarowność barw RGB, dając w konsekwencji kolor o dobrym nasyceniu i kontraście, co daje widoczny efekt w fotografii analogowej, a w fotografii cyfrowej czyszczenie poszczególnych kanałów kolorów RGB wyraźnie poprawia zapis cyfrowy. Filtry te pokryte są także powłokami WPC (Waterproof Coating), ułatwiającymi czyszczenie filtrów
|
Filtr serii Super DHG oprawiony jest w cienki, dwustronnie gwintowy pierścień typu "Wide (lub Slim) - dedykowany do obiektywów super-szerokokątnych. Dzięki takiemu rozwiązaniu zdjęcia nie będą narażone na uboczny efekt winietowania spowodowanego oprawą filtra. Dodatkowo, matowa powierzchnia ramki zabezpiecza przed tworzeniem się dodatkowych odblasków powstałych na jej powierzchni.
|
|
Szkło w filtrze serii Super DHG charakteryzuje się wyczernionym brzegiem, dzięki czemu jest on dodatkowo zabezpieczony przed blikami powstałymi na swej strukturze, na co jest szczególnie narażony przy padaniu promieni światła pod ostrym kątem (z boku).
|
|
Filtr Super DHG posiada 10 nowego typu, jonowych powłok antyrefleksyjnych klasy "Digital High Grade" o ultraniskim wspólczynniku odbicia, które wzmocnione zostały 2 dodatkowymi powłokami hydrofobowymi "Water Repellent Coat", dzięki którym woda na powierzchni filtra nie tworzy plam, lecz łatwe do usunięcia krople, a brud, pył czy kurz osadzają się znacznie wolniej. |
Filtr polaryzacyjny pozwala całkowicie lub w pewnym stopniu wyeliminować odbicia od powierzchni wody, szkła czy innych powierzchni niemetalicznych. Wzmaga również intensywność kolorów, zwiększa kontrastowość zdjęcia. Filtry polaryzacyjne są niezastąpione szczególnie wtedy gdy chcemy uwypuklić białe chmury na tle błękitnego nieba, zrobić zdjęcie przez szybę czy też uchwycić taflę wody.
Wersja SLIM z dwoma gwintami
Wysoki standard filtrów Marumi, poparty wieloletnim doświadczeniem, pozwolił na stworzenie bogatej oferty, zawierającej oprócz filtrów typowych dla działań fotograficznych, bogaty wybór filtrów efektowych, wiele innowacyjnych filtrów do kontroli światła i obrazu. Wysokiej jakości filtry polaryzacyjne, oferowane są zarówno w pierścieniach standardowych, jak i w bardzo cienkich pierścieniach typu "Slim", szczególnie polecanych do obiektywów szerokokątnych.
Gwarancja 24-miesiące
Na podstawie paragonu fiskalnego lub faktury VAT
Przykłady zastosowania filtra Marumi PL-C:
Jak działa polaryzer?
Promieniowanie świetlne, ze źródła naturalnego czy sztucznego, składa się z promieni wibrujących we wszystkich kierunkach. Zwykłe światło, w którym ułożenie promieni jest całkowicie chaotyczne, nazywane jest światłem niespolaryzowanym. Kiedy światło wibruje głównie w jednym kierunku, staje się światłem spolaryzowanym. Aby zrozumieć, jak przebiega polaryzacja, można wyobrazić sobie linę przywiązaną jednym końcem do pnia drzewa. Drugi koniec liny trzymamy w ręku w taki sposób, aby lina była prostopadła w stosunku do pnia. Jeśli teraz potrząśniesz liną w górę i w dół, wibracje wywołane tym ruchem będą przesuwać się w kierunku drzewa ruchem sinusoidalnym (w górę i w dół). Jeśli jednocześnie zaczniesz potrząsać liną także na boki (w płaszczyźnie poziomej), wibracje będą podążać w kierunku pnia drzewa pod kątem prostym w stosunku do kierunku pionowego. Wyobraź sobie teraz, że potrząsasz liną we wszystkich możliwych kierunkach naraz, a będziesz blisko uzmysłowienia sobie, jak zachowuje się niespolaryzowane światło. Następnie pomyśl, że lina na swej drodze w kierunku drzewa napotyka ogrodzenie z palików. Między palikami są wolne przestrzenie, biegnące pionowo. Jeśli teraz potrząśniesz liną we wszystkich możliwych kierunkach, tylko wibracje biegnące równolegle w stosunku do przerw między palikami przedostaną się dalej. Wibracje (promienie światła) poziome uderzą w paliki i zostaną zatrzymane (wygaszone).
|