Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Marian Lubelski U BOKU JASNOGÓRSKIEJ MATKI Nowa

04-02-2014, 22:56
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 35 zł     
Użytkownik DYSIAE13
numer aukcji: 3859651988
Miejscowość częstochowa
Wyświetleń: 2   
Koniec: 04-02-2014 22:55:23

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka z obwolutą
Rok wydania (xxxx): 2011
Język: polski
Rodzaj: wspomnienia
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 

 

U BOKU JASNOGÓRSKIEJ MATKI

50 lecie Kapłaństwa Ojca Mariana Lubelskiego

 


 

Z Ojcem Lubelskim rozmawia Czesław Ryszka

 

Słowo wprowadzenia: O. Izydor Matuszewski OSPPE



Wydawnictwo: Wydawnictwo Zakonu Paulinów PAULINIANUM
Rok wydania: 2011

Oprawa: miękka z obwolu

Wymiary: 19,5 x 20 cm.

Liczba stron: 204 (
liczne foto )


''W książce wywiadzie „U boku Jasnogórskiej Matki”, która ukazała się z okazji 50-lecia kapłaństwa o. Mariana Lubelskiego, na pytanie Czesława Ryszki, skąd tyle u o. Mariana czci i pokory, postawy pełnej ufności i zawierzenia wobec Matki Bożej, oraz synowskiego oddania wobec Jana Pawła II, pada odpowiedź: „Na swojej kapłańskiej drodze spotkałem dwóch wielkich ludzi Kościoła: Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Ojca Świętego Jana Pawła II, dziś już błogosławionego. To bardzo zobowiązujące. Obydwaj są dla mnie wzorem kapłańskiego życia i poświęcenia wszystkiego dla Jezusa i Jego Matki. Przez całe moje kapłańskie życie czerpię z ich nauczania myśli do kazań, do katechez, do codziennych rozmyślań”.
Ponadto o. Marian Lubelski dodaje, że wiarę prawdziwą i szczerą wyniósł z rodzinnego domu. Potrzebni są mistrzowie i nauczyciele – jak mówi, konieczna jest dobra rodzina, aby nauczyć się rozpoznawać Boże słowa, znaki, sygnały.
Urodził się w miejscowości Zaczarnie, parafia Lisia Góra, 10 km od Tarnowa. W rodzinie była ich siódemka rodzeństwa: czterech braci i trzy siostry. On był przedostatni. Do kościoła parafialnego w Lisiej Górze było 8 km. W tej zabytkowej świątyni z XIV wieku jako chłopiec był ministrantem, w niej również poznawał najstarsze dzieje naszej ojczyzny, ponieważ parafia powstała razem z założeniem wsi na mocy dyplomu lokacyjnego króla Kazimierza Wielkiego w roku 1354.
Z Zakonem Paulinów związał się poprzez naukę w Niższym Seminarium Duchownym w Krakowie. Potem był nowicjat w Leśniowie, pierwsza profesja zakonna 13 sierpnia 1953 r., dalsze studia filozoficzno-teologiczne już w seminarium paulińskim w Krakowie na Skałce. Jego młodszy brat, Tadeusz, także pragnął zostać paulinem, ale ostatecznie wstąpił do Zgromadzenia Misjonarzy, gdzie pełni obecnie urząd Dyrektora Krajowego Stowarzyszenia Apostolatu Cudownego Medalika, szerząc cześć Matki Bożej z objawień św. Katarzynie Labouré przy Rue du Bac w Paryżu.
Święcenia wyższe o. Marian przyjął w 1960 r. w Wadowicach z rąk abp. Karola Wojtyły, natomiast kapłańskie – 29 czerwca 1961 r. w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze. Łaski sakramentu kapłaństwa udzielił mu bp Stefan Bareła. Po krótkich wakacjach przez blisko rok posługiwał na Jasnej Górze''(...)
(...)W 1993 r. o. Marian wrócił na Jasną Górę, aby pełnić ważne urzędy, w tym od 1999 r. funkcję pierwszego podprzeora, a w latach 2[zasłonięte]002-20 przeora konwentu. Na Jasnej Górze rozpoczął się wówczas prawdziwy boom renowacji oraz remontów, zapoczątkowany przez o. gen. Izydora Matuszewskiego. Zaczęto odnawiać Kaplicę Cudownego Obrazu, dzwony, organy, bazylikę, a także wymieniać dachy, zmieniać krokwie, blachę, urządzać łazienki w pokojach…
O. Marian miał szczęście uczestniczyć w każdej pielgrzymce papieskiej na Jasnej Górze. Także podczas jego przeoratu przypadł srebrny jubileusz pontyfikatu Jana Pawła II, Rok Różańcowy, jak również jubileusz 350-lecia cudownej obrony Jasnej Góry w czasach potopu szwedzkiego. Specjalny list z tej okazji wystosował Jan Paweł II na ręce gen. zakonu o. Izydora Matuszewskiego. Z tej również okazji Jan Paweł II ofiarował Matce Bożej Jasnogórskiej złote korony.
Najradośniejsze były dla o. Mariana audiencje u Jana Pawła II. Na ten temat ukazały się dwa albumowe wydania, zatytułowane: „Niezwykłe audiencje” oraz „Niezwykłe audiencje z Janem Pawłem II Wielkim i Świętym”. O. Marian miał wówczas tę wielką łaskę wielokrotnych spotkań i rozmów z Pasterzem Kościoła powszechnego, koncelebrował z nim Msze św. Były to audiencje związane z zawożeniem do Watykanu jasnogórskich opłatków, z podziękowaniem za list apostolski „Rosarium Virginis Mariae”, z Pielgrzymką Narodową Polaków czy z 25-leciem apostolskiej posługi Jana Pawła II na Stolicy św. Piotra. Była także ostatnia audiencja duchowa w dniach umierania i śmierci Papieża. Dzięki inwencji o. Mariana gdański artysta Mariusz Drapikowski wykonał bursztynową sukienkę dla Cudownego Obrazu. Także o. Marian przywiózł na Jasną Górę korony, które Jan Paweł II poświęcił i ofiarował w przeddzień swojej śmierci, 1 kwietnia 2005 r. Był to szczególny papieski dar, który miał zostać założony na Cudownym Obrazie razem z nową, bursztynową sukienką. Czyż to nie symboliczne, że Ojciec Święty uczynił to wszystko 1 kwietnia, w dniu rocznicy Ślubów Lwowskich króla Jana Kazimierza?!
O. Marian nie był bezpośrednio przy śmierci Jana Pawła II, ale miał możliwość modlić się przy trumnie Papieża. To była dla niego ostatnia audiencja, jakiej udzielił mu Jan Paweł II. Niezwykła, w Sali Klementyńskiej przy trumnie Papieża, trwała ponad trzy godziny, bez słowa, ale pełna serca, miłości i wdzięczności za całe życie, wspaniałe kapłaństwo, błogosławiony pontyfikat .( fragment NIEDZIELA
26/2011)

 

 



Marian Lubelski U BOKU JASNOGÓRSKIEJ MATKI  Nowa

 

 

 

 

PRZED ZAKUPEM KONIECZNIE ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM NA STRONIE O MNIE

 

 



Szczegóły KOSZTÓW wysyłki kilku książek / przedmiotów RAZEM ---> na stronie O MNIE
ZAPRASZAM