Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

MARIĄ przez Pacyfik, Antoni Jerzy Pisz [1982]

24-06-2015, 14:50
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Aktualna cena: 15 zł     
Użytkownik eLGie
numer aukcji: 5450895703
Miejscowość Warszawa
Wyświetleń: 13   
Koniec: 24-06-2015 14:53:13

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Waga (z opakowaniem): 1.00 [kg]
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Tytuł: ‘MARIĄ’ przez Pacyfik, seria wydawnicza – „Sławni Żeglarze”.
Autor: Antoni Jerzy Pisz.
Wydawca: Wydawnictwo Morskie, Gdańsk 1982, wydanie I. 336 stron, mapki w tekście i mapki i zdjęcia we wklejkach, oprawa miękka z lakierowaną obwolutą, format 12,5x19,5 cm. Stan dobry - ogólne podniszczenie i zabrudzenia obwoluty – poza tym stan OK.

Opis: Podróż jachtu „MARIA” jest bardzo osobliwa - trwa już siedem lat i jak na razie nie zmierza ku końcowi. Filarem załogi jest szczeciński żeglarz, właściciel i kapitan jachtu Ludomir Mączka, pozostała jej część wymienia się na poszczególnych etapach. Tak więc powstała już relacja Wojciecha Jacobsona w postaci książeczki „»MARIĄ« do Peru”. Dalej pałeczkę przejął Antoni Jerzy Pisz, opisując przeszło roczne dzieje „MARII” i jej załogi na Pacyfiku, dociągając je do końca roku 1975. Można się spodziewać, że pałeczka zostanie przejęta przez dalszych uczestników tego nie określonego w czasie rejsu. „MARIA” nie jest jachtem szybkim i załoga jej nigdy nie miała ambicji bicia rekordów. Ale „MARIA” umożliwiła tym, co na niej płynęli, oderwać się od nerwowego życia i przeżyć radość i trudy żeglowania na oceanicznych przestrzeniach, pozwoliła poznać świat drugiej półkuli, ludzi innych kultur i przekonać się, że istnieje przyjaźń i pomocna dłoń pod każdą szerokością geograficzną.
Relacja autora to szerokie przedstawienie przebiegu rejsu przez Pacyfik, wzbogacone wieloma wiadomościami historycznymi, geograficznymi i społecznymi o odwiedzanych miejscach. Cenne są w nim własne odczucia autora i wierne oddanie atmosfery na jachcie, zależnej od zdarzeń zewnętrznych i od charakteru poszczególnych osób. Żeglarstwo jest dobrą szkołą hartu i sztuki opanowywania siebie.

Treść:

Zamiast wstępu;

1. Nieudane spotkanie przy Wyspie Wielkanocnej;
2. Jeszcze raz przygotowania;
3. W drodze na jacht;
4. Pracowity postój;
5. Zasłużony urlop;
6. Zaczarowany archipelag – „por emergencia”;
7. 42 dni bez lądu;
8. Zatoka Taiohae – stacja węzłowa pasatowych szlaków;
9. Noc w lagunie;
10. Niegościnna Tahiti;
11. Z wizytą u gubernatora;
12. Pago Pago – port obfitości;
13. Królewskie wyspy;
14. Kurs na Melanezję;
15. „Pandemonium”, czyli Nowe Hebrydy;
16. Ostatni etap – Sydney;

Posłowie.

- Polecam!