Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

MAPA I TERYTORIUM - Michel Houellebecq NOWA twarda

24-01-2012, 4:36
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 37 zł     
Użytkownik sapientia_net_pl
numer aukcji: 2041363161
Miejscowość Wrocław
Wyświetleń: 7   
Koniec: 16-01-2012 15:09:00

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: twarda
Rok wydania (xxxx): 2011
Kondycja: bez śladów używania
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 
sapientia_net_pl - Księgarnia Sapientia

 

ZANIM ZALICYTUJESZ ZAJRZYJ NA STRONĘ O MNIE

WAHASZ SIĘ? ZOBACZ KOMENTARZE


OPIS KSIĄŻKI
KONTAKT

Mapa i terytorium



Autor: Michel Houellebecq,

Numer ISBN:[zasłonięte]978-8347-508-9
Wydawnictwo: WAB
Oprawa: twarda
Format: 12,5x19,5 cm
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 384

Najnowsza powieść Houellebecqa, która stała się wydarzeniem, zanim trafiła do księgarń, a wkrótce po premierze została uhonorowana prestiżową Nagrodą Goncourtów oraz otrzymała wyróżnienie „Lista Goncourtów: polski wybór". Jed Martin, debiutujący artysta, odnosi olbrzymi sukces za sprawą zdjęć przedstawiających mapy, po czym powraca do swojej pierwotnej twórczości, czyli do malarstwa. Wstęp do katalogu wystawy jego obrazów ma napisać światowej sławy pisarz, Michel Houellebecq - typ niezbyt przystępny, zdecydowanie za dużo pijący i strasznie zaniedbany. Między artystami zawiązuje się nić przyjaźni. Gdy kilka lat później pisarz zostaje zamordowany, Martin decyduje się pomóc w wyjaśnieniu przerażającej zbrodni. Kolejną już powieść enfant terrible francuskiej sceny literackiej można czytać na kilku poziomach. Mapa i terytorium to oczywiście biografia fikcyjnego artysty Jeda Martina, z mocnym wątkiem kryminalnym. Ale jest to również błyskotliwa satyra społeczna - bo jak inaczej potraktować ironiczny portret paryskich środowisk artystycznych? - i traktat o ułomności relacji międzyludzkich, które tak dobrze obrazuje historia Jeda i jego ojca. Grzechem byłoby też nie wspomnieć o powracającym motywie grzejnika, czyli o zabawie pisarza z tradycją powieści francuskiej.

W Mapie i terytorium pisarz zanurza się we współczesnym świecie artystycznym. Oczekiwaliśmy ładunku wybuchowego, zamiast tego otrzymaliśmy pokaz fajerwerków - mieszankę humoru, sarkazmu i melancholii.
„Le Nouvel Observateur"

U Houellebecqa geografia staje się geografią duszy, a psychologia - psychologią naszej pamięci zbiorowej.
Martine Aubry



TEL.:
(71)[zasłonięte]353-39

Gadu-Gadu

E-MAIL: ksiegarniasapientia(x)gmail.com

Formularz kontaktowy

DANE FIRMY

JULIAN SŁABUSZEWSKI FIRMA HANDLOWA
ul.Warciańska 32,
54-128 Wrocław
NIP 894[zasłonięte]418-17
REGON 021[zasłonięte]145

numer konta bankowego:

Fm Bank 31 2530 [zasłonięte] 0[zasłonięte]0085638 [zasłonięte] 509001

WYSYŁKA

Wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej, kuriera DHL, K-EX oraz firmy InPost.

Wyszczególnione koszty znajdziesz w informacji o wysyłce w opisie aukcji.

Darmowa wysyłka powyżej 170 zł.