Kontakt | telefon: 512 [zasłonięte] 550 Pracujemy:pn-pt 1000-1700 [zasłonięte]@elektronika.bialystok.pl
| Koszt przesyłki | Koszt przesyłki dotyczy jednej sztuki. Każda inna ilość proszę o kontakt w celu ustalenia kosztów. Nie bierzemy odpowiedzialności za nieterminowe doręczanie paczek poprzez Pocztę Polską. Wybierając kuriera masz pewność!!!
| Gwarancja: | Wszystkie towary są fabrycznie nowe oraz objęte gwarancją importera lub producenta !!! W ofercie posiadamy towary:
| | | Najważniejszym celem naszej działalności jest dostarczenie wysokiej jakość towaru w rozsądnej cenie co wpływa na ciągły wzrost liczby naszych stałych klientów. Szybka wysyłka to kolejna nasza zaleta (Wysyłka w dzień wylicytowania przedmiotu pod warunkiem wylicytowania oraz informacji o paczce za pobraniem do godziny 14.00). Dodatkowym atutem jest to, że nieustannie rozszerzamy wielkość naszej oferty. Napisz do nas jeśli masz jakieś wątpliwości. Oferujemy miłą i profesjonalną pomoc. Przed zakupem prosimy o zapoznanie się z zasadami na stronie
Pierwsze myszki w technologii 2.4 GHz producenta Manta Multimedia wyróżniają się nienagannym designem. Perfekcyjnie przylegają do dłoni a gumowane miejsca skutecznie chronią przed spoconymi palcami i zapewniają pewne trzymanie urządzenia. Dużą dogodnością jest zastosowanie przycisku do otwierania domyślnej przeglądarki oraz dioda informująca o niskim napięciu baterii. Łączność między niewielkim nadajnikiem a myszką jest bezproblemowa i skutecznie działa nawet w odległości 10 metrów.
Wspomnieć też należy o dwóch dodatkowych przyciskach, które możemy dowolnie zaprogramować.
- Zaawansowana technologia optyczna
- Programowalne przyciski
- Dodatkowy przycisk otwierający domyślną przeglądarkę stron www
- Wskaźnik niskiego napięcia beterii
- Wbudowany system oszczędzający energię
- Przesuwanie obrazu bez konieczności poruszania dłonią
- Wysoka rozdzielczość 1000 dpi
- Żywotność klawiszy ponad 1 mln kliknięć
- Zgodna z: Windows 9X/2000/XP (32 bit)/Vista (32 bit)
MM 757 jest przystosowana wyłącznie dla osób praworęcznych o czym świadczy wyprofilowane miejsce na kciuk. Układ ergonomiczny urządzenia jest perfekcyjny - wystarczy swobodnie położyć na nim dłoń, by przekonać się, co mam na myśli. Każdy palec automatycznie wędruje na swoje miejsce. I tym sprytnym sposobem przechodzimy do designu. Oczywiście podstawowym materiałem do produkcji urządzeń wskazujących, czyli myszek komputerowych jest plastik i nie inaczej jest tym razem, tyle że klawisze oraz boczne ścianki są napylone specjalną gumowaną antypoślizgową strukturą. Tradycyjne dwa klawisze nie są dwoma odrębnymi elementami jak niemal w każdym innym modelu myszy, lecz tworzą jeden element pokrywający górną jej część. W większej swej części przedziela go przez środek panel, w którym upchano aż trzy elementy. Pierwszym jest rolka działająca w trzech kierunkach: góra, dół, przycisk. | | | Pozwala ona na przewijanie tekstu bez odrywania urządzenia od podłoża, przewijania otwartego okna góra-dół itp. Dwa kolejne elementy to dość użyteczne ciekawostki. Tuż za rolką znajduje się niewielki srebrny przycisk uruchamiający domyślną przeglądarkę. Niektóre klawiatury mają dedykowany klawisz do niej, ale po co sięgać do przycisków, gdy mamy go pod ręką? Sprytne i bardzo przydatne. Na końcu mamy jeszcze maleńką diodę, która ostrzega czerwonym światełkiem wówczas, gdy ogniwa zasilające wkrótce stracą swą moc. |
Kończąc opis górnej części "bezprzewodówki" zaznaczę jeszcze, że jest to wymiarowo standardowa myszka, żadna miniatura do laptopa, czy taka o mniejszych gabarytach. Spód MM 757 Wireless Mouse 2.4 GHz jest równie ciekawy. O ile miejsce na ogniwa, laserowy czytnik i przycisk CONNECT nie robią już dziś na nikim wrażenia, to tajemniczy napis 2.4 GHz i owszem. Zwalniamy znajdującą się obok zapadkę, dzięki czemu wyskoczy z gniazda tzw. "klucz" - nadajnik radiowy. To wspomniana wcześniej bezprzewodowa technologia 2.4 GHz. Na czym ona polega? | Są to tzw. pasma ISM (Industrial Scientific & Medical) zwane również nielicencjonowanymi. Najczęściej wykorzystywane są w aplikacjach przemysłowych w zakresach: 433 MHz, 869 MHz, 2.4 GHz i 5.7 GHz. Pasma podzielone są na kanały, a każdy z nich ma określoną szerokość. Najczęściej jeden kanał realizuje jedno połączenie bezprzewodowe. Kanał o większej szerokości zapewnia większą przepustowość. Dla przykładu w paśmie 1-2 GHz jest tysiąc razy więcej miejsca niż między 1-2 MHz. | Dlatego pasma 2.4 GHz i 5.7 GHz pozwalają na uzyskanie wyższych prędkości transmisji. Niestety odbywa się to kosztem zmniejszenia zasięgu, na jaki można przesłać dane. Ponieważ fale radiowe przenikają przez powietrze (i inne środowiska), siła niesionego przez nie sygnału ulega zmniejszeniu wraz z odległością. Na zasięg mają wpływ także moc i częstotliwość, na jakiej sygnał jest emitowany. Większa moc oznacza większy zasięg, a wyższa częstotliwość większe tłumienie, czyli mniejszy zasięg. W Europie maksymalna dopuszczalna moc dla urządzeń pracujących w paśmie 2.4 GHz to 100 mW. | | Mówiąc po ludzku, zastosowana w nowych urządzeniach Manty technologia 2.4 GHz pozwala na bezproblemową transmisję radiową do 10 metrów, co w zupełności wystarcza na warunki biurowo-domowe. Nikt przecież o zdrowych zmysłach nie ma potrzeby oddalać się od komputera na taką odległość.
|