|
Zadziwiające techniki wywierania wpływu słowami lub niezauważalnymi gestami - ujawnione!
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego niektórzy tak emocjonalnie reagują na wszelkie informacje na temat nowoczesnych metod wpływania na podświadomość i zachowania ludzi?
Zaraz Ci wszystko wyjaśnię. Opowiem Ci też o tak subtelnych (a zarazem potężnych) technikach manipulacji, że nie uwierzysz w ich skuteczność, dopóki nie wypróbujesz, jak działają.
Niektóre z tych technik manipulacji mogą Ci pomóc w sprzedaży, negocjacjach lub zwykłym załatwianiu codziennych spraw. Inne sprawią, że nabierzesz niezwykłej pewności siebie w kontaktach zarówno z pojedynczymi osobami, jak i z dużymi grupami ludzi, na przykład w czasie wystąpień publicznych.
Cokolwiek jest lub będzie Twoim celem po zapoznaniu się z tą zadziwiającą publikacją - robisz to na swoją odpowiedzialność. Piszę o tym od razu, by uniknąć potem nieporozumień. Dostajesz do ręki mocne narzędzie. Korzystaj z niego ostrożnie i z wyczuciem.
Nikt nie namawia Cię do manipulacji. Przedstawione w książce triki i metody wywierania wpływu są tak dobrze opisane, że z łatwością wprowadzisz je w życie. Chodzi o to, że można się w nich tak zatracić, że już nigdy nie będziesz tą samą osobą. Czytaj uważnie dalej...
“Podsumowując, każdy z nas może odkryć swoje siły wpływu, jakich istnienia nawet się nie domyślał. Każdy może bowiem przyswoić sobie poniżej rozpisane techniki i wykorzystać je w praktyce. Warto jednak zastanowić się nad ich mocą, ponieważ często ludzie stosują owe metody tam, gdzie stosować ich nie powinni.
Zdarza się, iż mąż czy żona wchodzi w nawyk manipulacji tak głęboko, że zaczyna przenosić ją na pole rodziny. Zazwyczaj kończy się to katastrofalnie, gdyż prawdą jest, iż przeciętny człowiek kłamie kilka razy dziennie. Odkrycie kłamstw członka rodziny może być dla nas prawdziwym szokiem, choć w istocie nam zdarza się dokładnie to samo.
Dlatego warto zastanowić się nad tym, jak oddzielić stosowanie technik manipulacyjnych w pracy od domowego ogniska...„
Jacek Ponikiewski, Manipulacja neuroperswazyjna
Kim jest tajemniczy autor książki?
Pewnie zastanawiasz się, dlaczego po lewej stronie tego listu, zamiast ładnego kolorowego zdjęcia, umieściliśmy samą sylwetkę autora?
To proste. Chociaż wiemy, kim jest autor książki, co robi na co dzień oraz dla kogo pracował i pracuje obecnie, to nie możemy publicznie ujawniać tych informacji. Nie mówię, że są one tajne. Jednak z pewnych względów nie mogą one zostać upublicznione.
Wszystko zrozumiesz, gdy zaczniesz czytać jego książkę.
Zobacz opinie o książce:
"Książka rzuca nowe światło na bardzo wyświechtany już temat, czyli manipulację. Skupia się tylko na tym, co naprawdę daje efekty. Najbardziej intrygujące jest podejście do manipulacji poprzez mechanikę biologiczną i hormonalną człowieka, a także coś, co można nazwać „narzędziami dobrego hipnotyzera”. Jako osoba mająca kontakty z ludźmi biznesu, mogę powiedzieć, że ta publikacja jest nie tylko pierwszym krokiem do sukcesu wizerunkowego, ale również kompendium manipulacji. Takiej książki jeszcze nie czytałem. Dziękuję za poszerzenie horyzontów."
Andrew Eric List, Business English Coach
"Brakowało mi pewności siebie w rozmowach z petentami. Trudno było dojść do porozumienia z ludźmi, którzy przychodzili z napiętymi nerwami. Czasem ciężko było też namówić do zwrotu należności finansowej. Teraz z łatwością mogę zauważyć, kto kłamie, dlaczego kłamie i jak z taką osobą rozmawiać, aby „wygrać” rozmowę, czyli wywrzeć presję i użyć perswazji. Książka Pana Jacka Ponikiewskiego zmieniła oblicze mojej pracy."
Katarzyna Rączka, Inspektor ds. windykacji
O co tu chodzi?
Najprościej wygląda to tak, że zachowanie każdego człowieka kontroluje dziwny twór zwany mózgiem. Dlaczego dziwny? No cóż, okazuje się, że przez 95% czasu działa on niezależnie od naszej woli i tylko około 5% podejmowanych na co dzień decyzji jest podejmowanych świadomie! Możesz sobie myśleć, co zechcesz, a i tak prawie wszystko, co robisz, myślisz i czujesz rozgrywa się poza Twoją świadomością. Niepokojące? I to jak!
Niezauważalny wpływ na ludzi
Co to znaczy? Ten, kto potrafi bezpośrednio wpływać na umysł drugiego człowieka, wpływa na jego decyzje. Może na przykład przyspieszyć bicie jego serca albo wręcz przeciwnie, uspokoić go w stresującej sytuacji. Ale to dopiero początek! Możliwości są znacznie większe. Co powiesz na prowadzenie rozmowy w taki sposób, by notorycznego sceptyka zamienić w religijnego wyznawcę wybranej firmy lub produktu? A można też sprawić, by zupełnie nieznana osoba błyskawicznie zaczęła Ci ufać, nagle polubiła Cię, a może nawet więcej.
Czytanie w myślach? Proszę bardzo!
Albo jeszcze inaczej. Co by było, gdybyś odkrył banalnie prosty sposób na czytanie w myślach dowolnej osoby? No, może nie dosłownie, bo cała sztuka polega na umiejętnej obserwacji twarzy, ale dzięki temu w każdym momencie doskonale wiesz, co ta osoba sobie myśli!
Tę umiejętność wykorzystują służby specjalne wielu państw, gdy muszą wyciągnąć głęboko skrywane informacje od osób, które na przykład podłożyły ładunek wybuchowy w publicznym miejscu i nie chcą ujawnić jego lokalizacji. Tortury to metody ze średniowiecza. Teraz informacje wyciąga się na kiwnięcie palcem - bez żadnego dotknięcia delikwenta.
“Dzięki obserwacji ekspresji pozawerbalnej ludzi można dowiedzieć się, kto co naprawdę myśli. Przekaz pozawerbalny stanowi 80% komunikatów, które nadajemy. Z większości stanów ekspresywnych nie zdajemy sobie nawet sprawy. Są one tożsame dla gatunku homo sapiens sapiens jako całości.
Nadawanie kodów jest niekontrolowane, a zatem stanowi dla osoby chcącej wywrzeć presję idealny cel. Dzięki rozszyfrowaniu tych aktów, można wejść w umysł rozmówcy i zrozumieć jego prawdziwe zdanie na dany temat lub skrywany stan emocjonalny.
Jeżeli podczas negocjacji na podstawie małego gestu rozpoznamy wewnętrzny stan naszego partnera, wiemy, co i jak mówić, aby osiągnąć swoje cele. Wykrywając lęk, dajemy bezpieczeństwo. Odczytując zaś dezaprobatę, wiemy, że nasza oferta nie jest dla drugiej strony zadowalająca...„
Jacek Ponikiewski, Manipulacja neuroperswazyjna
Czego się nauczysz?
- Czytania w myślach.
- Rozpoznawania typów osobowości rozmówców.
- Szkicowania „tabel korzyści” oraz „map psychologicznych”.
- Metod wywierania wpływu poprzez oddziaływanie gestem i słowem (także pisanym).
- Wpływania na ludzkie odruchy podświadome i kodowanie pamięci neurotycznej rozmówcy.
- Poznasz techniki pytań podprogowych.
- Poznasz proste sposoby na podniesienie tętna pozytywnego/negatywnego oraz pobudzenie kory nadnercza i uwolnienia ogromnych ilości adrenaliny i dopaminy do krwi delikwenta.
- Jak mówić, by samym głosem wzbudzać pożądane emocje w słuchaczach i pobudzić ich do działania (oczywiście takiego, jakiego Ty chcesz).
- Jak przeprowadzać prezentacje (na dowolny temat) i za pomocą miejsca przemowy, postawy ciała i trików przenoszenia procesów myślowych rozmówcy w odpowiednie rejony mózgu kierować jego tokiem rozumowania.
- Jak wykorzystywać do swoich celów ludzkie zachowania podświadome, bazujące na automatycznym porządkowaniu przez mózg informacji, a także autowaloryzacji i dysonansie poznawczym.
- Jak “sprzedać” siebie, by dowolnie wybrana osoba “kupiła” wszystko, co jej zaproponujemy.
- Jak działają najlepsze techniki manipulacji o podłożu psychologiczno-społecznym.
- I wiele innych, o których nie można napisać tutaj wprost, bo ktoś zaraz wpadnie na pomysł, że ta książka powinna być zakazana!
Groźny arsenał
Jak widzisz, arsenał manipulacyjny jest przeogromny. Teraz wiesz, dlaczego na początku uprzedzałem, że nie bierzemy żadnej odpowiedzialności za skutki wykorzystania tej wiedzy.
Wiesz pewnie, że powstaje coraz więcej książek na temat perswazji i manipulacji. Jednak nie znajdziesz w nich informacji z pierwszego frontu, gdzie na co dzień się z nich korzysta.
Ile razy można czytać o użyciu “nie” czy innych grach słownych dla dzieci? Tak, popularne książki na temat perswazji i manipulacji to przedszkole, w porównaniu z tak zaawansowaną merytorycznie publikacją, jaką dziś możesz za chwilę nabyć.
“Dzięki słowom i gestom możemy wpływać na naszego rozmówcę bardzo dogłębnie, czyli przenosić procesy myślowe do odpowiednich obszarów neuroaktywnych. Za pomocą prostego gestu dłonią możemy sprawić, że druga osoba zapomni swojego numeru telefonu lub też przekazaną przez nas informację rozbierze na części logicznie albo emocjonalnie – zależy to jedynie od naszych intencji.
Podobnie gesty mogą przenosić uwagę mózgu słuchacza czy też grupy słuchaczy do obszaru odpowiedzialnego za emocje albo też logiczne myślenie. Wszystko to pozwala nam wywołać u odbiorcy oczekiwaną postawę, czyli działanie lub stanowisko w danej sprawie. Takie techniki wykorzystywać możemy nie tylko podczas rozmów w cztery oczy, ale również podczas wystąpień publicznych oraz w codziennej pracy, gdzie mamy do czynienia z przełożonymi albo z podwładnymi.„
Jacek Ponikiewski, Manipulacja neuroperswazyjna
Dosyć. I tak za dużo powiedziałem. Nie chciałbym, by książka ta dostała się w ręce niezrównoważonych osób, które za jej pomocą mogą wyrządzić szkodę niewinnym ludziom. Musiałem jednak ujawnić choć część zawartości, bo jak inaczej masz podjąć decyzję o wypróbowaniu tej książki?
Zdecyduj i wprowadź Nową Jakość do swojego życia
|
|