Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

MANARA - DZIEŃ GNIEWU - twarda oprawa (BCM)

28-01-2012, 9:26
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Najwyzsza cena licytacji: 27 zł      Aktualna cena: 27 zł     
Użytkownik rocket1
numer aukcji: 2073287239
Miejscowość Warszawa
Licytowało: 8    Wyświetleń: 97   
Koniec: 29-01-2012 20:35:00

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Rok wydania (xxxx): 2009
Język: polski
Cechy: twarda okładka, kredowy papier,
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

komiks:

"MANARA"

Dzień gniewu. Afrykańskie przygody Giuseppe Bergmana

Wydawnictwo EGMONT Polska

twarda oprawa:

Komiks pochodzi ze zbiorów własnych, jest używany ale stan oceniam na bardzo dobry.

"Drugi tom przygód Giuseppe Bergmana wydany w kolekcji Mistrzowie Komiksu. Bohater jest zwykłym człowiekiem, który wkracza na plan przygotowywanego z niespotykanym rozmachem reality show. Tym razem miejscem akcji jest Afryka - od suchych pustyń po wilgotne dżungle. Bergman spotyka interesownych Arabów, chciwych myśliwskich trofeów europejskich łowców, podstępnych Pigmejów, ekscytującą potomkinię szalonego alchemika, łasych na kobiece wdzięki Masajów.
Giuseppe ma do wykonania pewną misję, ale - zgodnie z regułami scenariusza filmowanej na żywo historii - sam nie wie jaką. Nie wie tego także seksowna garderobiana Lou-Lou, która wraz z Bergmanem nieoczekiwanie zostaje główną aktorką widowiska. Od organizatorów przedsięwzięcia bohaterowie dostają tylko jedną wskazówkę - mają dostarczyć konkretnej osobie teczkę z planami elektrowni zasilanej energią słoneczną, które mają zrewolucjonizować ziemski przemysł energetyczny. Oto początek pełnej absurdalnych przygód podróży głównych bohaterów.
Jak zwykle w komiksach Manary opowieść przygodowa jest jedynie pretekstem do zabawy z czytelnikiem, obejmującej nawiązania do historii czy literatury, żarty z różnych systemów politycznych, demaskowanie zakłamania społeczeństwa. Manara śmieje się, z kogo tylko może, a najbardziej z nas, widzów programów telewizyjnych, namiętnie obserwujących przedstawienia typu Big Brother.
W cały album autor wplata surrealistyczny wątek, w którym obrazuje związek stylu rysowania z reakcją odbiorcy. Dzięki temu widzimy, jak twórcy reality shows, używając psychotechniki, manipulują nastrojami widzów telewizyjnych..."